Міністерство цифрової трансформації

 

09.06.2022

Витяг про місце проживання кропивничани віднині можуть отримати на порталі Дія

Влаштувати дитину до садочка чи школи, оформити шлюб, стати на військовий облік – для всього цього необхідно мати документ, який підтверджує місце проживання громадян. Від 01 грудня 2021 року для власників паспортів-книжечок та ID-карток таким підтвердженням є витяг з реєстру територіальної громади.

- Навіть під час війни ми продовжуємо спрощувати життя українців та робити послуги доступнішими. Зараз це актуально, як ніколи. Витяг про реєстрацію місця проживання - це один із документів, який часто вимагають при наданні держпослуг. Тепер його можна отримати не виходячи з дому – на порталі Дія, – зазначив Віцепрем’єр-міністр – Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. 

Як отримати витяг на порталі Дія? Для цього слід авторизуватися, обрати послугу “Витяг про місце проживання” та натиснути “Замовити витяг”.

Перевірити дійсність витягу можна за допомогою QR-коду.

Послугу реалізовно Міністерством цифрової трансформації спільно з Державною міграційною службою за підтримки програми EGAP Фонду Східна Європа, що фінансується урядом Швейцарії.

Більше інформації можна дізнатися за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=VI4jzyz_2qI

 


30.06.2021

Цифрограм для держслужбовців (https://osvita.diia.gov.ua/digigram)

Це безкоштовний тест, розроблений на основі європейської рамки цифрових компетентностей для громадян DigComp 2.1. Разом із українськими експертами ми створили 90 запитань, що охоплюють 30 компетентностей. Що можна перевірити :
→ Основи комп’ютерної грамотності
→ Інформаційну та медіаграмотність
→ Створення цифрового контенту
→ Комунікацію і взаємодія в цифровому. суспільстві
→ Безпеку в цифровому середовищі
→ Вирішення технічних проблем
 
Кожен держслужбовець має володіти для того, аби не допустити повторення враження об'єктів інфраструктури вірусами, які призводять до втрати державно важливих даних. Адже, найчастіше, найслабша ланка у всіх технічних структурах - саме працівники. Також, питання вміння користуватися всією технікою та вирішувати елементарні проблеми - життєво важлива навичка для ефективності роботи будь-якого працівника, а тим паче, держслужбовця, який має бути прикладом для наслідування. Сфери створення контенту та роботу з даними, інформаційної і медіаграмотності, комунікації та взаємодії - це в цілому найнеобхідніші складові для роботи будь-якого службовця.


31.05.2021

13 травня Мінцифра запустила Цифрограм 2.0. За основу для Цифрограм 2.0 було взято адаптовану Рамку цифрових компетентностей для громадян України, яку було створено українськими експертами на основі європейської концептуально-еталонної Рамки цифрових компетентностей для громадян ЄС (DigComp 2.1.).

Переглянути Рамку цифрових компетентностей можно за посиланням

Для проходження національного тесту з цифрової грамотності необхідно перейти за посиланням