Психологічна допомога

Практичні поради

Практичні поради, як допомогти собі у стресовій ситуації

Наша реакція на ті події, що зараз відбуваються в Україні, є абсолютно нормальною. Це нормальна реакція на ненормальну ситуацію. Тому вам буде у нагоді декілька порад, як допомогти собі у стресовій ситуації.

Протистресове дихання

Повільно виконуйте глибокий вдих через ніс; на піку вдиху на мить затримайте дихання, після чого зробіть видих якомога повільніше. Це заспокійливе дихання. Намагайтеся уявити собі, що з кожним глибоким вдихом і тривалим видихом ви поступово позбавляєтеся стресової напруги, як би "видихаєте його".

Заземлення

Відчуйте, як ваші ноги твердо стоять на землі. Ви можете уявити, що ваші стопи - це коріння, що глибоко йде в землю. Чим далі вони спускаються, тим сильніше, міцніше та стійкіше ваше відчуття себе. Потім, переконавшись, що ви міцно стоїте на ногах, повільно починайте погойдуватися в різні боки - убік, уперед, назад. Руки можна покласти на живіт та відчути свій центр тяжіння.

Прийміть зручне положення. Переконайтеся, що ваші стопи щільно стоять на підлозі і дозвольте собі уявити, як енергія землі піднімається вгору і входить через ваші стопи наповнюючи вас цілком і повністю. Побудьте в цьому стані кілька хвилин.

М'язова релаксація

Розслабте м'язи чола, підборіддя, "відпустіть" куточки рота, зволожте (оближіть) губи. Розслабте плечі. Поверніть голову вправо-вліво, нахиліть її в різні боки. Струсіть кистями рук. Зосередьтеся на виразі свого обличчя та положенні тіла: пам'ятайте, що вони відображають ваші емоції, думки внутрішній стан.

Прибрати напругу допоможуть рухи тілом та фізичні вправи

  • ходьба
  • стрибки на місці
  • тряска руками
  • поплескування себе
  • рух щелепою
  • прогладжування себе
  • внутрішнє мукання.

 

Це дозволить розслабитися і поступово повернути собі контроль над тілом.

Важливо: ці поради стосуються поточної ситуації поза фронтом та зонами обстрілу. Коли потрібно бігти, ховатися, захищатися саме зараз, то діють інші механізми.