Переселенцям

 

14.02.2023

Ініціатива «Прихисток» – це проєкт, завдяки якому вимушені переселенці можуть знайти тимчасове безкоштовне житло.

Кожен охочий, хто має таку можливість, може розмістити оголошення про безкоштовне житло на сайті https://prykhystok.gov.ua. Відповідно ті, хто потребують прихистку, можуть знайти варіант, який їм підходить і напряму зв'язатися з власником.

Власники житла, які прихистили переселенців, отримують компенсацію від держави на сплату комунальних послуг. В період із 01 жовтня 2022 року по 31 березня 2023 року сума компенсації визначається на рівні 30 гривень за кожен людино-день.

Ініціатива діє з перших днів повномасштабної війни. За цей час більше 1 мільйона українців знайшли дах над головою через сайт https://prykhystok.gov.ua.


29.11.2022

З метою забезпечення права на державну реєстрацію народження під час дії воєнного стану державна реєстрація народження фізичної особи, народження якої відбулося в межах адміністративно-територіальної одиниці, що включена до затвердженого Міністерством юстиції України переліку адміністративно-територіальних одиниць, у межах яких припиняється доступ до єдиних та державних реєстрів та в межах якої відділом державної реєстрації актів цивільного стану державна реєстрація народження не проводиться, може бути проведена у такому порядку.

Для державної реєстрації народження необхідно направити на адресу електронної пошти відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Чернівецькій області Управління державної реєстрації Південно-Західного межрегіонального управління Міністерства юстиції України (м. Івано-Франківськ) birth@cv.minjust.gov.ua електронні копії, скановані копії, фотокопії:

заяви про державну реєстрацію народження, складеної у довільній формі;

медичного документа, що, відповідно до законодавства, є підставою для проведення державної реєстрації народження;

інших документів, необхідних для такої реєстрації (копії паспорта, свідоцтва про шлюб тощо).

Заява про державну реєстрацію народження має містити відомості про:

дитину (прізвище, власне ім’я, та (за наявності) по батькові, стать, дату народження, місце народження);

матір та батька (прізвище, власне ім’я, та (за наявності) по батькові, стать, дату народження, громадянство, зареєстроване місце проживання (за наявності), реквізити паспорта або паспортного документа, що посвідчує особу).

У разі народження дитини у матері, яка не перебуває у шлюбі, у випадках, коли немає спільної заяви батьків, заяви батька або рішення суду, у заяві про державну реєстрацію народження стосовно батька зазначаються лише його ім’я та по батькові.

У разі, коли батьки дитини не перебувають у шлюбі між собою, підписана ними заява про державну реєстрацію народження вважається їх спільною заявою про визнання батьківства.

У разі, коли заява про державну реєстрацію народження подається не батьками дитини чи одним з них, додатково зазначаються відомості про заявника(прізвище, власне ім’я, та (за наявності) по батькові, стать, дату народження, громадянство, зареєстроване місце проживання (за наявності), реквізити паспорта або паспортного документа, що посвідчує особу).

Звертаємо увагу, що отримати свідоцтво про народження та у випадках,передбачених законодавством, витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян, мають право заявник, батьки дитини (один з них), близькі родичі дитини (брат, сестра, дід, баба, тітка, дядько) або їх представники у разі подання довіреності, посвідченої відповідно до Закону України «Про нотаріат», або документа, що посвідчує повноваження такого представника, відповідно до Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність». Під час пред’явлення адвокатом ордера до нього обов’язково додається копія договору про надання правової допомоги, засвідчена у встановленому законодавством порядку.

У разі, коли батьки дитини не перебувають у шлюбі між собою державну реєстрацію народження проведено на підставі підписаної ними заяви про державну реєстрацію народження, яка є спільною заявою про визнання батьківства, такі особи повинні особисто звернутися до відділу державної реєстрації актів цивільного стану для отримання свідоцтва про народження.

Видача свідоцтва про народження та у випадках, передбачених законодавством, витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян, здійснюється будь-яким відділом державної реєстрації актів цивільного стану в межах адміністративно-територіальної одиниці, що не включена до затвердженого Міністерством юстиції України переліку адміністративно-територіальних одиниць, у межах яких припиняється доступ користувачів до єдиних та державних реєстрів, держателем яких є Міністерством юстиції України, в умовах воєнного стану, за заявою про видачу свідоцтва, складеною у довідній формі за умови надання оригіналу медичного документа про народження, на підставі якого проведено державну реєстрацію народження, після внесення відомостей актового запису до Державного реєстру актів цивільного стану громадян.

За додатковими роз’ясненнями можна звертатись до відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Чернівецькій області Управління державної реєстрації Південно-Західного межрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Івано-Франківськ):

адреса: вул. О. Кобилянської, буд. 31, м. Чернівці, 58002;

телефон: (0372) 52 53 25, 099 757 75 31;

керівник: Корчак Аліна В’ячеславівна.


08.08.2022

 


27.06.2022

Програма розширення можливостей жіночого підприємництв

Естонська рада у справах біженців у співпраці із Запорізьким благодійним фондом «Єдність за майбутнє» та Естонська організація «Гараж48» запрошують жінок в Україні втілити свої мрії щодо бізнесу та стати підприємницею!

Програма розширення можливостей жіночого підприємництва проводиться для жінок, які втратили джерела доходів для забезпечення своєї родини через війну, яка триває в Україні.

У програмі можуть взяти участь внутрішньо переміщені жінки, які проживають у Кіровоградській області.

Як мінімум 31 жінка чи бізнес-команди, очолювані жінками, які будуть відібрані журі, отримають підтримку, еквівалентну сумі від 20 000 грн до 150 000 грн разом з наставницькою підтримкою протягом шести місяців.

Програма впроваджуватиметься з липня   2022   року   по   квітень 2023 року.

У програмі можуть взяти участь індивідуальні бізнес-заявки та жіночі команди (де більшість складають жінки) з новими мікро- та сімейними бізнесами або вже існуючими бізнесами. Буде проведено дві окремі програми: одна для нових бізнесів та одна для існуючих бізнесів.

Відкриті воркшопи онлайн для всіх, хто зацікавлений у долученні до них та покращенні своїх знань щодо підприємництва незалежно від того, де Ви знаходитися – в Україні чи за кордоном.

З переліком програм та умовами реєстрації можна ознайомитися за посиланням: https://entrepreneur.pagulasabi.ee/ukraine/registration-2022.

За даним посиланням доступна участь в наступних програмах:

  • ВІДКРИТІ ВОРКШОПИ ДЛЯ ВСІХ БАЖАЮЧИХ
  • ПРОГРАМА ПІДПРИЄМНИЦТВА ДЛЯ НОВИХ БІЗНЕСІВ
  • ПРОГРАМА ПІДПРИЄМНИЦТВА ДЛЯ ІСНУЮЧИХ БІЗНЕСІВ
  • ГРАНТИ НА ПІДПРИЄМСТВО ТА МЕНТОРСТВО

Ці онлайн-воркшопи повністю безкоштовні щодо створення бізнесу, відкриті для всіх бажаючих жінок різного віку, хто мотивований створити та розвивати мікро- або малий бізнес.

Перший навчальний тренінг в онлайн-форматі відбудеться 02 липня 2022 року.


НОВА ПРОГРАМА ДОПОМОГИ ДЛЯ ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИХ ОСІБ

З червня 2022 року Запорізький благодійний фонд «Єдність за майбутнє» впроваджує нову програму допомоги для внутрішньо переміщених осіб. В рамках програми надається багатоцільова грошова допомога для найбільш вразливих верств населення серед внутрішньо переміщених осіб, які проживають у Полтавській, Черкаській та Кіровоградській областях.

Програмою охоплюються внутрішньо переміщені особи, які:

  • був (ла) вимушений (а) виїхати з громад, які наближені до зони бойових дій, але не отримують ніякої допомоги, бо ці громади не внесені до переліку громад, які є зоною бойових дій;
  • був (ла) вимушений (а) виїхати з місця проживання внаслідок бойових дій та не можуть повернутися додому через те, що ця територія окупована або на цій території зараз ведуться активні бойові дії та повністю зруйновано житло;
  • втратили роботу або дохід та залишилися без коштів для існування;
  • члени сім’ї були травмовані або поранені внаслідок бойових дій – для цивільних;
  • в сім’ї є люди, які потребують коштовного лікування – з інвалідністю або онкохворі;
  • одинока мати/батько з неповнолітніми дітьми;
  • малозабезпечені сім’ї працездатного віку, які мають неповнолітніх дітей;
  • внаслідок бойових дій повністю втратили житло.

Відібраним кандидатам потрібно заповнити заявку онлайн і завантажити в цю форму необхідні підтверджуючі документи.

Допомога розрахована на три місяці.

За детальною інформацією необхідно звернутися до департаменту соціальної політики Кропивницької міської ради за адресою: м. Кропивницький, вул. Архітектора Паученка, 41/26, телефон для довідок 30 89 26 (579).


Про реалізацію спільного з Міжнародним надзвичайним фондом допомоги дітям при Організації Об’єднаних Націй (ЮНІСЕФ) проекту щодо додаткових заходів соціальної підтримки найбільш вразливих категорій населення

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 05 квітня 2022 року №405 "Про реалізацію спільного з Міжнародним надзвичайним фондом допомоги дітям при Організації Об’єднаних Націй (ЮНІСЕФ) проекту щодо додаткових заходів соціальної підтримки найбільш вразливих категорій населення" в рамках реалізації проекту право на виплату додаткової грошової допомоги за рахунок коштів ЮНІСЕФ (далі - допомога) мають такі категорії населення:

- сім’ї, до складу яких входять троє і більше дітей до 18 років;

- сім’ї, які мають дитину з інвалідністю.

Виплата допомоги в рамках реалізації проекту здійснюється додатково незалежно від отримання особами інших видів допомоги, зокрема виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам.

Для отримання допомоги один з повнолітніх членів сім’ї, яка належить до визначених категорій, подає заявку на отримання допомоги шляхом заповнення форми на отримання допомоги на офіційному веб-сайті ЮНІСЕФ (register.unicef.org). Після забезпечення технічної можливості заявка на отримання допомоги подається за допомогою засобів Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія відповідно до порядку, встановленого Кабінетом Міністрів України.

У заявці зазначається інформація про всіх членів сім’ї, до якої додається документальне підтвердження належності сім’ї до визначених категорій та номер банківського рахунка (за стандартом IBAN) заявника для виплати допомоги.

За результатами розгляду ЮНІСЕФ поданої заявки та перевірки достовірності зазначеної в ній інформації, зокрема щодо належності сім’ї до визначених категорій, на контактний номер телефону надсилається повідомлення про прийняте рішення щодо виплати допомоги.

Виплата допомоги здійснюється в розмірі 2220 гривень на кожного члена сім’ї на місяць, але не більш як для п’ятьох осіб. Виплата допомоги здійснюється одноразово одним платежем із розрахунку на три місяці.

Працівники управлінь соціального захисту населення Фортечного і Подільського районів департаменту соціальної політики Кропивницької міської ради в Центрі надання адміністративних послуг за адресою: вул. Архітектора Паученка, 41/26, м. Кропивницький, надають допомогу в подачі заявки на отримання допомоги шляхом заповнення форми на отримання допомоги на офіційному веб-сайті ЮНІСЕФ.


Виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам з травня 2022 року

За березень та квітень 2022 року допомога на проживання внутрішньо переміщеним особам надається всім особам, відомості про яких включено до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб та які звернулись за призначенням допомоги до 30 квітня 2022 року.

Починаючи з травня 2022 року така допомога надається внутрішньо переміщеним особам, які перемістилися з тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим і м. Севастополя, території територіальних громад, що розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), а також внутрішньо переміщеним особам, у яких житло зруйноване або непридатне для проживання внаслідок пошкодження і які подали заявку на відшкодування відповідних втрат, зокрема через Єдиний державний вебпортал електронних послуг.

Перелік територіальних громад, що розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), затверджується Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій за погодженням з Міністерством оборони на підставі пропозицій відповідних обласних, Київської міської військових адміністрацій.


"СПІЛЬНО.Точки зустрічі"

У Кропивницькому на базі координаційних штабів для внутрішньо переміщених осіб створені точки для підлітків та їхні родин. Там вони зможуть отримати базову гуманітарну допомогу, соціоемоційну підтримку, індивідуальні та групові психологічні консультації. Підлітка також матимуть змогу відвідати факультативні заняття зі шкільної програми. Точки створені в межах проекту "СПІЛЬНО.Точки зустрічі", що впроваджуються ГО "Фонд "Професійний розвиток Харкова" та Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ).

У Кропивницькому перша точка зустрічі "СПІЛЬНО" створена у партнерстві з громадською організацією "Молодіжний центр Кіровоградської області" та знаходиться в Центральноукраїнському державному будинку художньої та технічної творчості (вул. Вокзальна, 14). Ще дві незабаром відкриються за адресами:

Навчально-виховне об’єднання № 6 СЗШ І-ІІІ ступенів ЦЕВ "Натхнення" (вул. Велика Перспективна, 39/63);

- Центральноукраїнське вище професійне училище імені Миколи Федоровського (вул. Юрія Коваленка, 6/5).

Більш детально про роботу точок, види допомоги, які надаються, розклад заходів можна дізнатись на Фейсбук сторінці "Молодіжний центр Кіровоградської області" .


Ти був вимушений покинути власну оселю під час війни?

Шукаєш тимчасовий безкоштовний прихисток для себе та своєї сім`ї?

Шукай житло за допомогою сервісу "Допомагай" https://shelter.dopomagai.org, який розробила команда волонтерів ІТ-спільноти разом з Міністерством розвитку громад та територій та з Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Як це працює:

- якщо шукаєш безкоштовне житло (кімнату чи будинок) для себе та для своєї сім`ї, ти можеш зайти на сайт https://shelter.dopomagai.org та знайти прихисток серед сотен оголошень від небайдужих людей;

- або зателефонувати на номер гарячої лінії 0(800)332238 (безкоштовно для дзвінків через всі оператори зв'язку України), наші оператори готові допомогти вам у пошуку, якщо у вас немає смартфону чи доступу до Інтернету, щоб знайти прихисток самостійно.

Переваги сервісу:

- оператори регулярно обдзвонюють оголошення щоб перевірити стан їх актуальності;

- в кожної зі сторін є можливість залишити відгук чи скаргу на хоста чи переселенця, яку оператори кол-центру перевіряють вручну, що дозволяє уникнути неприємних ситуацій та заблокувати шахраїв.

Якщо у вас є де прийняти тимчасових переселенців, які змушені були полишити свої домівки та евакуюватися – додайте, будь ласка, своє оголошення за допомогою Допомагай!

Можеш допомогти та прихистити переселенця?

Ти: маєш кімнату, будиночок, який ти можеш безкоштовно надати тимчасовим переселенцям.

Вони: тікають від авіаударів та боїв, де Росія напала на нашу країну та знищує її.

Ми: сервіс "Допомагай" https://shelter.dopomagai.org на якому ти можеш розмістити житло, а вони його знайти. Сервіс розроблено командою волонтерів ІТ-спільноти разом з Міністерством розвитку громад та територій та з Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Як це працює:

- якщо в тебе є житло, ти можеш розмістити це оголошення на сайті https://shelter.dopomagai.org, а той хто шукає його там знайде;

- або зателефонувати за номером гарячої лінії 0(800)332238 (безкоштовно по України), наші, якщо у тебе немає смартфону чи доступу до Інтернету, щоб розмістити оголошення чи знайти прихисток самостійно.

Переваги сервісу:

- оператори регулярно обдзвонюють оголошення щоб перевірити стан їх актуальності;

- власники житла отримують смс-нагадування з проханням актуалізувати свої оголошення через веб-сайт або гарячу лінію;

- в кожної зі сторін є можливість залишити відгук чи скаргу на власника чи переселенця, яку оператори кол-центру перевіряють вручну, що дозволяє уникнути неприємних ситуацій та заблокувати шахраїв.

Якщо у вас є де прийняти тимчасових переселенців, які змушені були полишити свої домівки та евакуюватися – додайте, будь ласка, своє оголошення за допомогою Допомагай!


Деякі питання надання державної соціальної допомоги на період введення воєнного стану

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 07 березня 2022 року № 214 строк виплати допомог продовжується на період введення воєнного стану та одного місяця після його припинення чи скасування.

До таких допомог належать:

У разі, коли отримувачами державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю, державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю пропущено строк переогляду допомоги, виплата таких видів допомоги не зупиняється на період введення воєнного стану та одного місяця після його припинення чи скасування.

Структурні підрозділи з питань соціального захисту населення після припинення чи скасування воєнного стану інформують одержувачів, яким виплату державної соціальної допомоги було продовжено, про необхідність протягом одного місяця оновлення документів, необхідних для продовження отримання допомоги.


Додаткова допомога внутрішньо переміщеним особам

Для отримання допомоги відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2022 року № 487 “Про реалізацію спільного з Місією Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні та Товариством Червоного Хреста України проекту щодо додаткових заходів із соціальної підтримки окремих категорій населення” Міністерство соціальної політики формує і передає Місії Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні або Товариству Червоного Хреста України перелік отримувачів взаємоузгоджених вразливих категорій, відомості про яких містяться в інформаційних базах даних Міністерства соціальної політики, зокрема Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб, або осіб, які подали заявку на отримання допомоги шляхом заповнення форми на інформаційній платформі “єДопомога” (https://edopomoga.gov.ua).

За результатами розгляду інформації про отримувачів Місія Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні або Товариство Червоного Хреста України на підставі проведеної внутрішньої перевірки на контактний номер мобільного телефону отримувача надсилають повідомлення про прийняте рішення щодо виплати допомоги.

Виплата допомоги здійснюється в розмірі 2500 гривень на кожного отримувача на місяць. Мінімальний строк надання допомоги становить один місяць з можливістю подальшого збільшення тривалості надання допомоги та перегляду критеріїв з огляду на потреби та наявність необхідного фінансування.


Допомога внутрішньо переміщеним особам від ООН

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 15 квітня  2022 року   № 445 «Про реалізацію спільного з Управлінням Верховного комісара ООН у справах біженців проекту щодо додаткових заходів із соціальної підтримки внутрішньо переміщених осіб» виплата допомоги в рамках реалізації проекту здійснюється додатково без подання окремого звернення внутрішньо переміщеною особою на підставі відомостей, що містяться в Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб, незалежно від отримання особою інших видів допомоги, зокрема виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам.

Для отримання допомоги Міністерство соціальної політики формує і передає Управлінню Верховного комісара ООН у справах біженців перелік внутрішньо переміщених осіб взаємоузгоджених вразливих категорій, відомості про яких включено до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб.

За результатами розгляду інформації про внутрішньо переміщену особу Управління Верховного комісара ООН у справах біженців на підставі проведеної внутрішньої перевірки на контактний номер мобільного телефону надсилається повідомлення про прийняте рішення щодо виплати допомоги.

Виплата допомоги здійснюється в розмірі 2220 гривень на кожного члена сім’ї на місяць. Виплата допомоги здійснюється щомісяця протягом не менше ніж трьох місяців шляхом зарахування коштів на банківський рахунок внутрішньо переміщеної особи.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 15 квітня  2022 року № 446 «Про реалізацію спільного з Всесвітньою продовольчою програмою ООН  проекту щодо додаткових заходів із соціальної підтримки внутрішньо переміщених осіб» виплата допомоги в рамках реалізації проекту здійснюється додатково без подання окремого звернення внутрішньо переміщеною особою на підставі відомостей, що містяться в Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб, незалежно від отримання особою інших видів допомоги, зокрема виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам.

За результатами розгляду інформації та проведеної перевірки щодо уникнення подвійних виплат, Всесвітною продовольчою програмою ООН надсилається повідомлення на контактний номер мобільного телефону з підтверджуючим кодом та інформацією про те, як отримати грошовий переказ.

Виплата допомоги здійснюється в розмірі 2220 гривень на кожного члена домогосподарства на місяць, але не більш як для трьох осіб. Виплата допомоги здійснюється щомісяця протягом трьох місяців через систему Міжнародних грошових переказів Western Union на території України, та через будь-якого іншого постачальника фінансових послуг, з яким у Всесвітньої продовольчої програми ООН укладено угоду, шляхом надсилання грошового переказу внутрішньо переміщеній особі.


До уваги переміщених осіб!

Заява про взяття на облік та включення до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб інформації про внутрішньо переміщену особу може подаватися через портал Дія.

На отримання довідки мають право особи, які після введення Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №64 "Про введення воєнного стану в Україні" воєнного стану перемістилися з території адміністративно-територіальної одиниці, на якій проводяться бойові дії:

м. Київ, Волинська, Донецька, Дніпропетровська, Житомирська, Запорізька, Київська, Луганська, Миколаївська,Одесська, Сумська, Харківська, Херсонська, Чернігівська області.

Для отримання довідки звертайтеся за адресою: вул. Академіка Корольова, 11 (для осіб, які проживають на території Фортечного району міста), вул. Архітектора Паученка, 41/26 (для осіб, які проживають на території Подільського району міста).

Телефони для довідок: (0522) 30 87 90 (ЦНАП), (0522) 37 07 39, 096 539 0034, 095 933 00 59 (Фортечний район), (0522) 24 98 18 (Подільський район)

Адміністрація департаменту соціальної політики Кропивницької міської ради


Транспорт

На виконання протоколу засідання Координаційної ради з питань соціального та правового захисту внутрішньо переміщених осіб Кіровоградської обласної військової адміністрації від 07 квітня 2022 року №1 рекомендовано безоплатно надавати послуги з перевезення внутрішньо переміщеним особам, які є громадянами похилого віку, особами з інвалідністю, сім’ям з дітьми, що прибувають з територій, на яких ведуться бойові дії, за наявністю відповідного посвідчення та довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеним особам

Управління транспорту та зв’язку


Допомога на проживання для внутрішньо переміщених осіб

Хто отримає допомогу.

Допомогу отримають люди, які перемістилися з тимчасово окупованої території у Автономній Республіці Крим і м. Севастополі, а також з території активних бойових дій, які визначені в переліку, затвердженому розпорядженням Кабінету Міністрів України від 06 березня 2022 року № 204, і отримали довідку про перебування на обліку внутрішньо переміщених осіб.

Допомогу автоматично, без додаткового звернення, отримають також внутрішньо переміщені особи, які станом на 01 березня 2022 року отримували щомісячну адресну допомогу для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 01 жовтня 2014 року № 505.

Як надаватиметься допомога та її розміри.

Допомога надається щомісячно з місяця звернення на період введення воєнного стану та одного місяця після його припинення чи скасування на кожну внутрішньо переміщену особу, відомості про яку включено до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб, у таких розмірах:

для осіб з інвалідністю та дітей — 3 000 гривень; для інших осіб — 2 000 гривень.

Допомога виплачується за повний місяць незалежно від дати звернення за її наданням та дати припинення чи скасування воєнного стану.

 

Як отримати.

Для отримання допомоги внутрішньо переміщена особа заповнює заяву, яка формується засобами Єдиного державного веб-порталу електронних послуг, зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія.

Неповнолітня дитина має право самостійно звернутися за призначенням допомоги.

Заяву про виплату допомоги малолітній дитині, яка прибула без супроводження законного представника, може подавати від її імені родич (баба, дід, прабаба, прадід, повнолітні брат або сестра, тітка, дядько) або вітчим, мачуха, у яких проживає (перебуває) дитина.

 

Заява може бути також подана до Центру надання адміністративних послуг «Прозорий офіс» за адресою: м. Кропивницький, вул. Архітектора Паученка, буд. 41/26 (для осіб, які проживають на території Подільського району міста), телефони для довідок: (0522) 249818; (0522) 308790 (7); +380662798150; +380503777022, +380673606403 (багатоканальні);

а також за адресою: м. Кропивницький,  вул. Академіка Корольова, 11, (для осіб, які проживають на території Фортечного району міста), телефони для довідок: (0522) 370739; (0522) 308790 (8); +380959330059; +380965390034.