Департамент з питань економічного розвитку
30.01.2023
До уваги платників податків – фізичних осіб: стартувала деклараційна кампанія – 2023
З 01 січня 2023 року стартувала кампанія декларування громадянами доходів, одержаних протягом 2022 року.
Подавати декларацію про майновий стан і доходи (далі – податкова декларація) за минулий рік та сплачувати відповідні податки і збори – конституційний обов’язок громадян та їх особиста підтримка держави, її фінансової безпеки та обороноздатності.
До випадків, за яких платники податку – фізичні особи зобов’язані самостійно обчислити суми податку на доходи фізичних осіб (далі – податок) та військового збору, що підлягають сплаті до бюджету за результатами звітного податкового року шляхом подання до податкового органу податкової декларації, встановлених розділом IV Податкового кодексу України (далі – Кодекс), відносяться:
- отримання окремих видів доходів від податкових агентів, що не підлягають оподаткуванню при виплаті, але не звільнених від оподаткування (п. п. 168.1.3 п. 168.1 ст. 168 Кодексу) (суми заборгованості, за якими минув строк позивної давності; нецільова благодійна допомога понад установлену норму; додаткове благо тощо);
- отримання доходів від особи, яка не є податковим агентом (від інших фізичних осіб (резидентів або нерезидентів)) (п. п. 168.2.1 п. 168.2 ст. 168 Кодексу) (спадщина, подарунки, від оренди майна іншій фізичній особі, доходи від операцій з продажу (обміну) рухомого та нерухомого майна, у випадках, передбачених Кодексом тощо);
- отримання іноземних доходів (п. п. 170.11.1 п. 170.11 ст. 170 Кодексу);
- при отриманні доходів від підприємницької діяльності фізичними особами – підприємцями (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування) (ст. 177 Кодексу);
- при отриманні доходів від проведення незалежної професійної діяльності особами, які провадять незалежну професійну діяльність (ст. 178 Кодексу);
- набуття статусу резидента України іноземцем (п. п. 170.10.4 п. 170.10 ст. 170 Кодексу). Такі особи мають відобразити в податковій декларації доходи з джерелом їх походження в Україні та іноземні доходи.
Разом з тим Кодексом передбачені випадки, за яких платник податку звільнений від подання податкової декларації при отриманні доходів:
- від податкових агентів, які згідно з розділу IV Кодексу не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;
- виключно від податкових агентів незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу, крім випадків, прямо передбачених розділом IV Кодексу;
- від операцій продажу (обміну) майна, дарування, дохід від яких відповідно до цього розділу не оподатковується, оподатковується за нульовою ставкою та/або з яких при нотаріальному посвідченні договорів, за якими був сплачений податок відповідно до розділу IV Кодексу;
- у вигляді об’єктів спадщини, які згідно з розділу IV Кодексу оподатковуються за нульовою ставкою податку та/або з яких сплачено податок відповідно до п. 174.3 ст. 174 Кодексу.
Звертаємо увагу, що для фізичних осіб – платників податків – резидентів України, дохід, отриманий у вигляді суми коштів чи безоплатно наданих товарів (послуг), що надані за рахунок бюджетних коштів іноземних держав та їх державних фондів такому платнику податків та членам його сім’ї першого ступеня споріднення як особам, які постраждали внаслідок збройної агресії російської федерації проти України і скористалися правом на тимчасовий захист відповідно до законодавства такої іноземної держави (далі – допомога), відповідно до п. 27 підрозділу 1 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу не включаються до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку за 2022 та 2023 податкові (звітні) роки. При цьому зазначена пільга поширюється на всі форми надання зазначеної допомоги, у тому числі у разі її одержання як додаткове благо, а також від іноземних компаній, організацій, які відповідно до законодавства відповідної іноземної юрисдикції здійснюють благодійну діяльність.
Отже, фізичні особи – платники податків – резиденти України, які скористалися правом на тимчасовий захист в інших країнах світу, допомогу, отриману від іноземних держав та їх державних фондів, а також від іноземних компаній, організацій, які відповідно до законодавства відповідної іноземної юрисдикції здійснюють благодійну діяльність, декларують як іноземні доходи, при цьому податок на доходи фізичних осіб та військовий збір із таких сум не визначають та не сплачують. Тобто, зазначають лише отримання таких коштів як дохід без податку та збору.
При цьому декларацію про майновий стан і доходи можна подати в електронному вигляді через Електронний кабінет (cabinet.tax.gov.ua) у розділі «ЕК для громадян» – «Податкова декларація про майновий стан і доходи». Скористатись зазначеним сервісом зможуть особи, які ідентифіковані за особистим ключем, виданим кваліфікованим надавачем електронних довірчих послуг.
Звертаємо увагу, що з 01.01.2023 введено в дію нову форму податкової декларації, яка затверджена наказом Міністерства фінансів України від 17.05.2022 № 143 «Про внесення змін до форми податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 03.06.2022 за № 593/37929.
Відповідно до п. п. 49.18.4 п. 49.18 ст. 49 Кодексу податкові декларації подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб, у тому числі самозайнятих осіб, до 1 травня року, що настає за звітним, крім випадків, передбачених розділом IV Кодексу.
Пунктом 49.20 ст. 49 Кодексу передбачено, що якщо останній день строку подання податкової декларації припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем строку вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем.
Отже, громадяни, фізичні особи – підприємці (крім осіб, які перебувають на спрощеній системі оподаткування) та особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність, за результатами 2022 року з урахуванням вимог Закону України від 15 березня 2022 року № 2136-ІХ «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» подають податкову декларацію до 01 травня 2023 року (включно).
Разом з тим, звертаємо увагу, що відповідно до ст. 166 Кодексу фізичні особи – платники податку при дотриманні вимог встановлених зазначеною статтею Кодексу мають право подати податкову декларацію для використання свого права на податкову знижку. Підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються платником податку у річній податковій декларації, яка подається по 31 грудня включно наступного за звітним податкового року (п. п. 166.1.2 п. 166.1 ст. 166 Кодексу). Копії первинних документів, що підтверджують право на податкову знижку подаються разом з податковою декларацією (п. п. 166.2.2 п. 166.2 ст. 166 Кодексу).
25.11.2021
До уваги сільгоспвиробників!
Для отримання консультацій щодо видів та можливостей отримання послуг служб сільськогосподарського дорадництва, а також діючих механізмів державної і фінансової підтримки для отримання сільськогосподарських дорадчих послуг звертатися:
- ГО "Кіровоградська обласна сільськогосподарська дорадча служба" (з травня 2003 року) – видають щомісячний журнал з питань дорадництва "Агровісник Кіровоградщини". Керівник дорадчої служби – ГЛІЖИНСЬКИЙ Віталій Дмитрович, моб. тел. 095 389 60 65.
- ГО "Сільськогосподарська дорадча служба "Аграрна наука" (з червня 2020 року) – працюють 3 сільськогосподарські дорадники та 7 експертів-дорадників. Керівник дорадчої служби – ГУМЕНЮК Олена Борисівна, моб. тел. 098 663 54 10.
- ГО "Центральноукраїнська сільськогосподарська консалтингова дорадча служба" (з лютого 2021 року) – засновниками є науковці та викладачі Центральноукраїнського національного технічного університету. Керівник дорадчої служби – ЗАЙЧЕНКО Володимир Васильович, моб. тел. 096 285 20 78.
- Департамент агропромислового розвитку Кіровоградської облдержадміністрації – інформація щодо розвитку сільськогосподарського дорадництва в області та механізмів його державної підтримки. Адреса: м.Кропивницький, вул. Тараса Карпи, буд. 84, кімн. 216, тел (0522) 24 74 71.
30.09.2021
Шановні жителі громади!
Інформуємо Вас про необхідність сплати податкових зобов’язань з:
податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки за:
- житлову нерухомість (квартиру більше 60 кв. метрів, чи будинок більше 120 кв. метрів);
- нежитлову нерухомість;
земельного податку за:
- будинки приватного сектору;
- об’єкти комерційного призначення.
Звертаємо увагу, що у разі зміни місця реєстрації проживання просимо обов’язково повідомляти податковий орган.
З будь-яких питань звертатися до Центру обслуговування платників (м.Кропивницький,
вул. Глинки, 2, тел. для довідок: 33-21-14).
Графік роботи Центру обслуговування платників податків:
понеділок – четвер: з 08 год. 00 хв. до 17 год. 00 хв.;
п'ятниця: з 08 год. 00 хв. до 15 год. 45 хв.;
перерва на обід: з 12 год. 00 хв. до 12 год. 45 хв.;
субота, неділя – вихідний.
Не зволікайте, сплачуйте податкові зобов’язання вчасно!
06.08.2021
До уваги суб`єктів господарювання, що здійснюють діяльність з перукарських послуг та салонів краси!
Нагадуємо про необхідність дотримання вимог Державних санітарних правил та норм для перукарень різних типів ДСПіН 2.2.2.022-99.
Детальніше за посиланням https://zakon.rada.gov.ua/rada/show/va022282-99#Text
Крім того, наказом Міністерства охорони здоров’я України від 04 серпня 2020 року № 1788 затверджена уніфікована форма Акта, складеного за результатами проведення планового (позапланового) заходу державного нагляду (контролю) та перелік питань щодо проведення такого заходу з дотримання суб’єктом господарювання вимог законодавства у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення в перукарнях та салонах краси. Питання передбачають перевірку не тільки облаштування, оснащення закладів, але й контроль з боку суб’єкта господарювання умов перебування клієнтів (контроль освітлення, температури, вологості повітря, якістю проведення миття та дезінфекції всіх контактних поверхонь тощо), проведенням санітарного дня раз на місяць.
З початку 2022 року Головне управління Держпродспоживслужби в області розпочне проводити планові перевірки перукарень та салонів краси з питань дотримання вимог санітарних норм та правил. Тому обізнаність з санітарним законодавством та дотримання його вимог допоможуть працівникам зазначених закладів уникнути порушень і ризику стати осередками хвороб людей.
Ознайомитися з наказом можна за посиланням https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1244-20#Text
01.03.2021
ПОВІДОМЛЕННЯ
про оприлюднення проєкту документа державного планування та Звіту про стратегічну екологічну оцінку
1. Повна назва документа державного планування
Програма економічного і соціального розвитку міста Кропивницького на 2021 рік та основні напрями розвитку на 2022 і 2023 роки (далі – Програма)
2. Орган, що прийматиме рішення про затвердження документа державного планування Кропивницька міська рада.
3. Процедура громадського обговорення:
- дата початку та строки здійснення процедури
- відповідно до пункту 4 ст. 12 Закону України "Про стратегічну екологічну оцінку" 02 березня 2021 року проєкт Програми та Звіт про стратегічну екологічну оцінку Програми розміщено на:
офіційному вебсайті Кропивницької міської ради:
у Розділі "Економіка":
Підрозділі "Програма економічного і соціального розвитку міста", Рубриці "Розробка програм" за посиланням https://kr-rada.gov.ua/rozrobka-program-ekolohiya/prokt-programi/
- громадське обговорення проєкт Програми, Звіту про стратегічну екологічну оцінку проєкту Програми розпочато з дня його оприлюднення, а саме 02 березня 2021 року на сайті Кропивницької міської ради та триватиме до 31 березня 2021 року включно;
- способи участі громадськості
громадськість в межах строку громадського обговорення має право подати в письмовій формі (у тому числі в електронному вигляді) зауваження та пропозиції до звіту про стратегічну екологічну оцінку та проєкт документу державного планування. Усі зауваження і пропозиції до проєкту документа державного планування та звіту про стратегічну екологічну оцінку, одержані протягом встановленого строку, підлягають обов’язковому розгляду замовником. За результатами розгляду замовник враховує одержані зауваження або вмотивовано їх відхиляє;
- орган, до якого подаються зауваження і пропозиції, його поштова та електронна адреси та строки подання зауважень і пропозицій
Зауваження і пропозиції до проєкту Програми та Звіту про стратегічну екологічну оцінку Програми подаються до департаменту з питань економічного розвитку, торгівлі та інвестицій міської ради:
250022, м. Кропивницький, вул. Велика Перспективна, 41;
e-mail: ekonomika@krmr.gov.ua
- необхідність проведення транскордонних консультацій щодо проєкту документа державного планування
Не проводиться
Відповідальна особа: Ніна РАХУБА (0522) 35 61 54.
Строк подання зауважень і пропозицій становить 30 днів – з 02 березня 2021 року до 31 березня 2021 року включно.
ОГОЛОШЕННЯ про оприлюднення Заяви про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки проєкту Програми економічного і соціального розвитку міста Кропивницького на 2021 рік та основні напрями розвитку на 2022 і 2023 роки
Кропивницька міська рада повідомляє про початок громадського обговорення Заяви про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки проєкту Програми економічного і соціального розвитку міста Кропивницького на 2021рік та основні напрями розвитку на 2022 і 2023 роки.
Заяву про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки проєкту Програми економічного і соціального розвитку міста Кропивницького на 2021 рік та основні напрями розвитку на 2022 і 2023 роки розміщено на офіційному вебсайті Кропивницької міської ради:
у Розділі "Громадянам":
Підрозділі "Громадська участь" Рубриці "Консультації з громадськістю", Підрубриці "Консультації" https://consult.e-dem.ua/consultations/216;
у Розділі "Економіка":
Підрозділі "Програма економічного і соціального розвитку міста", Рубриці "Розробка програм" за посиланням https://kr-rada.gov.ua/rozrobka-program-ekolohiya/prokt-programi/.
Строк громадського обговорення Заяви та надання зауважень і пропозицій до неї – 15 (п'ятнадцять) днів з дати оприлюднення даної публікації.
Зауваження і пропозиції до Заяви про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки проєкту Програми економічного і соціального розвитку міста Кропивницького на 2021 рік та основні напрями розвитку на 2022 і 2023 роки залишати на платформі електронної демократії або надсилати департаменту з питань економічного розвитку, торгівлі та інвестицій міської ради на адресу: вул. Велика Перспективна, 41, м. Кропивницький, 25022, чи в електронному вигляді на електронну адресу: ekonomika@krmr.gov.ua
Міська рада міста Кропивницького повідомляє про початок громадського обговорення Заяви про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки проєкту "План дій сталого енергетичного розвитку та клімату міста Кропивницького на період до 2030 року".
Заяву про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки проєкту "План дій сталого енергетичного розвитку та клімату міста Кропивницького на період до 2030 року" розміщено на офіційному веб-сайті Міської ради міста Кропивницького у розділі "Громадянам", підрозділ "Громадська участь", рубрика "Консультації з громадськістю", підрубрика "E·dem Консультації" https://consult.e-dem.ua/consultations/215 та розділі "Економіка", підрозділі "Розробка програм", за посиланням: http://kr-rada.gov.ua/site/uploads/files/Ekonomika/zayava_plan- diy_2030.pdf
Строк громадського обговорення Заяви та надання зауважень і пропозицій до неї – 15 (п'ятнадцять) днів з дати оприлюднення даної публікації.
Зауваження і пропозиції до Заяви про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки проєкту "План дій сталого енергетичного розвитку та клімату міста Кропивницького на період до 2030 року" залишати на платформі електронної демократії або надсилати департаменту з питань економічного розвитку, торгівлі та інвестицій Міської ради міста Кропивницького на адресу: вул. Велика Перспективна, 41, м. Кропивницький, 25022, чи в електронному вигляді на електронну адресу: ekonomika@krmr.gov.ua