Кіровоградський міськрайонний центр зайнятості

 

04.04.2019 10:05

Кіровоградський міськрайонний центр зайнятості інформує: заходи соціального захисту населення у січні-березні 2019 року

Протягом січня-березня 2019 року  на обліку в Кіровоградському міськрайонному центрі зайнятості перебувало 1733 безробітних громадян, з яких 56,7 % складали жінки, 35,4% – молодь віком до 35 років,  49,2 %особи, які мають додаткові гарантії щодо сприяння у працевлаштуванні, 0,5% із числа внутрішньо переміщених осіб  та 9,0 % із числа демобілізованих військовослужбовців, які брали участь в АТО, 13,8 % зареєстрованих безробітних – жителі Кіровоградського району.

Статус безробітного станом на 01.04.2019 року мали 1135 осіб, в тому числі 5 осіб із числа внутрішньо переміщених та 114 осіб із числа демобілізованих військовослужбовців, які брали участь в АТО.

З початку 2019 року працевлаштовано 254 особи із числа безробітних,  в тому числі працевлаштовано 2 особи  із числа внутрішньо переміщених та 29 осіб із числа демобілізованих військовослужбовців, участників АТО.

У  громадських  та інших роботах тимчасового характеру брали участь 464 особи, в тому числі 3 особи із чи сла демобілізованих військовослужбовців, участників АТО. Рівень залучення безробітних громадян до участі у громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру склав 26,8 %.

Проходили професійне навчання за направленням Кіровоградського міськрайонного центру зайнятості – 167 осіб, рівень охоплення професійним навчанням становив 9,6 %.

Станом на 01.04.2019 року кількість актуальних вакансій становила 1147 Навантаження на 1 робоче місце становило одну особу.

На 01 квітня 2019 року 954 особи  отримували допомогу по безробіттю.


Інформацію підготовлено
відділом інформаційних систем
Кіровоградського міськрайонного центру зайнятості


12.03.2019 17:51

Кіровоградський міськрайонний центр зайнятості інформує: заходи соціального захисту населення у січні-лютому 2019 року

Протягом січня-лютого 2019 року  на обліку в Кіровоградському міськрайонному центрі зайнятості перебувало 1520 безробітних громадян, з яких 57,17% складали жінки, 34,21% – молодь віком до 35 років,  49,93 %особи, які мають додаткові гарантії щодо сприяння у працевлаштуванні, 0,53 % із числа внутрішньо переміщених осіб  та 9,14 % із числа демобілізованих військовослужбовців, які брали участь в АТО, 9,01% зареєстрованих безробітних – жителі Кіровоградського району.

Статус безробітного станом на 01.03.2019 року  мали 1149 осіб, в тому  числі  6 осіб із числа внутрішньо переміщених та 112 осіб із числа демобілізованих військовослужбовців, які брали участь в АТО.

З початку 2019 року працевлаштовано 141 особа із числа безробітних,  в тому числі працевлаштовано 1 особа  із числа внутрішньо переміщених та 17 осіб із числа демобілізованих військовослужбовців, участників АТО. 

У  громадських  та інших роботах тимчасового характеру брали участь 304 особи, в тому числі 2особи із числа демобілізованих військовослужбовців, участників АТО. Рівень залучення безробітних громадян до участі у громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру склав 20 %.

Проходили професійне навчання за направленням Кіровоградського міськрайонного центру зайнятості – 72 особи, рівень охоплення професійним навчанням становив 4,73 %.

Станом на 01.03.2019 року кількість актуальних вакансій становила 1061. Навантаження на 1 робоче місце становило одну особу.

На 01 березня 2019 року 963 особи  отримували допомогу по безробіттю.


 Інформацію підготовлено
відділом інформаційних систем
Кіровоградського міськрайонного центру зайнятості


 

04.03.2019 14:55

Офіційна робота на ринку праці Держави Ізраїль: опалубник, арматурник, лицювальник, штукатур - актуальні професії

Можливість тимчасового працевлаштування кваліфікованих працівників України на ринку праці Держави Ізраїль надана українським громадянам в рамках міждержавної двосторонньої Угоди, укладеної між Кабінетом Міністрів України та Урядом Держави Ізраїль про тимчасове працевлаштування українських працівників в окремих галузях на ринку праці Держави Ізраїль.

Опалубник, арматурник, лицювальник, штукатур – професії зараз актуальні на ринку праці Держави Ізраїль.

З 10 грудня минулого року підтримку уряду Держави Ізраїль у тимчасовому працевлаштуванні українських працівників в окремих галузях на ринку праці Держави Ізраїль надає громадська організація «Велика Ідея».

ГО «Велика Ідея» здійснює логістику в проведенні інформаційних кампаній про тимчасове працевлаштування українських працівників та інформаційно-заохочувальну діяльність.

Також громадська організація забезпечує роботу інформаційної лінії та надає інформаційно-консультаційні послуги про умови участі в програмі за телефонами (099)/ (093)/ (097) 20-25-588.

З інформацією щодо умов працевлаштування зацікавлені особи можуть ознайомитися на сайті організації, а також на її офіційних сторінках в соціальних мережах Facebook та Instagram.

Кого зацікавила дана інформація, пропонуємо Вам переглянути відеоролики, в яких громадяни України, які вже працюють в Держави Ізраїль відповідно до згаданої угоди, діляться своїми враженнями.

 

Відділ організації сприяння працевлаштуванню Кіровоградського обласного центру зайнятості


04.03.2019 14:48

Про особливості добору працівників готельного господарства

Відповідно до статті 50 Закону України «Про зайнятість населення» роботодавці мають право проводити добір працівників безпосередньо або через державну службу зайнятості чи суб’єктів господарювання, які надають послуги з посередництва у працевлаштуванні. 

При користуванні послугами державної служби зайнятості інформація про попит на робочу силу (вакансії) подається до базового центру зайнятості / філії обласного центру зайнятості відповідно до вимог Порядку подання форми звітності № 3-ПН «Інформація про попит на робочу силу (вакансії)» за формою звітності № 3-ПН «Інформація про попит на робочу силу (вакансії)». 

Вимоги до претендента на роботу мають відповідати нормам чинного законодавства. Так, при вирішенні питання добору працівників готельного господарства слід враховувати наступне.

Національним класифікатором України ДК 003:2010 «Класифікатор професій» визначено, зокрема, коди професій працівників готельного господарства: адміністратора чергового 4222, чергової по поверху 5121, покоївки 5142. Наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 14.06.1999 № 144 затверджено випуск 87 «Житлове та комунальне господарство населених пунктів» Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників, згідно з яким кваліфікаційними вимогами до: 

 • покоївки першого розряду є базова або неповна базова загальна середня освіта, короткострокове виробниче навчання або інструктаж (без вимог до стажу роботи);
 • чергового по поверху – повна загальна середня освіта та індивідуальна підготовка (без вимог до стажу роботи);
 • адміністратора чергового – неповна вища освіта відповідного напряму підготовки (молодший спеціаліст) без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта, індивідуальна підготовка та стаж роботи в готельному господарстві – не менше 2-х років (для готелів, які обслуговують іноземних громадян, – володіння однією з іноземних мов в обсязі спеціальних курсів).

Виходячи з того, що діяльність готелів є цілодобовою, у формі № 3-ПН необхідно зазначити відповідну інформацію щодо умов праці. При цьому слід враховувати, що статтею 50 Кодексу законів про працю України (далі - Кодекс) встановлена нормальна тривалість робочого часу працівників не більше 40 годин на тиждень. Згідно статті 54 Кодексу при роботі в нічний час (нічним вважається час з 10-ї години вечора до 6-ї години ранку) встановлена тривалість роботи скорочується на одну годину. Відповідно до статті 55 Кодексу забороняється залучення до роботи в нічний час вагітних жінок і жінок, що мають дітей віком до 3-х років, осіб, молодших 18 років. Робота інвалідів у нічний час допускається лише за їх згодою і за умови, що це не суперечить медичним рекомендаціям. Робота у нічний час оплачується у підвищеному розмірі, встановлюваному генеральною, галузевою (регіональною) угодами та колективним договором, але не нижче 20% тарифної ставки (окладу) за кожну годину роботи у нічний час (стаття 108 Кодексу).

 

Богдан Стоян, заступник директора Кіровоградського обласного центру зайнятості


04.03.2019 14:31

Які особливості реєстрації в центрі зайнятості внутрішньо переміщених осіб та які документи подають при зверненні до центру зайнятості учасники АТО?

При реєстрації в центрі зайнятості внутрішньо переміщені особи пред’являють довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи та надають її копію.

У разі відсутності документів, що підтверджують факт звільнення, внутрішньо переміщені особи також пред’являють:

 • заяву про припинення трудових відносин, справжність підпису на якій нотаріально засвідчена, або документ, що підтверджує факт припинення зайнятості (цивільно-правовий договір, витяг з Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб – підприємців), або відповідне рішення суду – у разі припинення трудових відносин (припинення зайнятості) у судовому порядку;
 • розрахунковий документ (квитанцію), що підтверджує надсилання зазначеної заяви роботодавцю рекомендованим листом з описом вкладення.

Крім загальних документів, передбачених п.3 Порядку реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.03.2013 р. №198, учасники бойових дій, зазначені у пунктах 19 і 20 частини першої статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», подають посвідчення учасника бойових дій та копію довідки про безпосередню участь особи в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України.

Світлана Ткаченко, провідний юрисконсульт Кіровоградського обласного центру зайнятості


04.03.2019 14:21

У Кропивницькому визначили трійку лідерів серед професій

Протягом січня 2019 року до центрів зайнятості області від роботодавців регіону надійшло майже 2,9 тисяч вакансій.

Трійку лідерів очолили робітничі професії – 56,3%
Друге місце посіли службовці – 30,8% і 12,9% – це вакансії для осіб, які не мають кваліфікації.

За розмірами запропонованої заробітної плати вакансії розподілилися так:

 • з мінімальною заробітною платою – 20,0%;
 • від мінімальної до середньої заробітної плати в області – 68,7%;
 • від середньої заробітної плати – 11,3%.


Серед вакансій, в яких роботодавці зазначили найвищу заробітну плату:

 • спеціаліст державної служби (15,2 тис. грн.);
 • керуючий відділенням (14,0 тис. грн.);
 • вантажник (13,4 тис. грн.);
 • майстер виробничої дільниці (12,2 тис. грн.);
 • слюсар-електромонтажник, електрозварник на автоматичних та напівавтоматичних машинах (12,0 тис. грн.);
 • електромеханік (11,7 тис. грн.);
 • фахівець, контролер-касир (11,4 тис. грн.);
 • Начальник дільниці (11,2 тис. грн.);
 • касир (в банку), спортсмен-професіонал з виду спорту, фахівець, контролер-касир (10,5 тис. грн.);
 • майстер виробничої дільниці (10,4 тис. грн.);
 • керуючий відділенням, водій автотранспортних засобів (10,0 тис. грн.);
 • електрослюсар з ремонту устаткування розподільних пристроїв (9,8 тис. грн.);
 • енергетик виробництва (9,7 тис. грн.);
 • економіст (9,6 тис. грн.);
 • контролер-касир, трубопровідник лінійний (9,5 тис. грн.);
 • вантажник, машиніст залізнично-будівельних машин, охоронник, інспектор (9,3 тис. грн.);
 • механік, охоронник, логіст, водій навантажувача (9,0 тис. грн.).

 

Відділ організації надання послуг роботодавцям Кіровоградського обласного центру зайнятості

 


Кіровоградський міськрайонний центр зайнятості інформує: заходи соціального захисту населення у січні 2019 року

Протягом січня місяця 2019 року  на обліку в Кіровоградському міськрайонному центрі зайнятості перебувало 1327 безробітних громадян, з яких 58,1% складали жінки, 33,68% – молодь віком до 35 років, 49,58 %особи, які мають додаткові гарантії щодо сприяння у працевлаштуванні, 0,6 % із числа внутрішньо переміщених осіб  та 3,41 % із числа демобілізованих військовослужбовців, які брали участь в АТО, 14,31% зареєстрованих безробітних – жителі Кіровоградського району.

Статус безробітного станом на  01.02.2019 року мали 1133 осіб, в тому числі 5 осіб із числа внутрішньо переміщених та 112 осіб із числа демобілізованих військовослужбовців, які брали участь в АТО.

За січень 2019 року працевлаштовано 72 особи із числа безробітних,  в тому числі працевлаштовано 1 особа  із числа внутрішньо переміщених та 8 осіб із числа демобілізованих військовослужбовців, участників АТО.

У  громадських  та інших роботах тимчасового характеру брали участь 130  осіб, в тому числі 2 особи із числа демобілізованих військовослужбовців, участників АТО. Рівень залучення безробітних громадян до участі у громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру склав 9,79%.

Проходили професійне  навчання за направленням Кіровоградського міськрайонного центру зайнятості – 41особа, рівень охоплення професійним навчанням становив 3,08%.

Станом на 01.02.2019 року кількість актуальних вакансій становила 1038 Навантаження на 1 робоче місце становило одну особу.

На 01 лютого 2019 року 938 осіб  отримували допомогу по безробіттю.


Інформацію підготовлено
відділом інформаційних систем
Кіровоградського міськрайонного центру зайнятості