Доступність об’єктів

Розпорядження міського голови від " 23 " червня 2023 року № 76 Про затвердження нового складу комітету забезпечення доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно транспортної інфраструктури в м. Кропивницькому


Відповідно до розпорядження міського голови від 03.10.2016 р. №110 затверджено новий склад комітету забезпечення доступності інвалідів та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерної інфраструктури в м. Кропивницькому.


Розпорядження міського голови від 30 листопада 2021№193 "Про затвердження нового складу комітету забезпечення доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури в м. Кропивницькому"

На засіданнях комітету розглядаються поточні питання та обговорюються пропозиції щодо створення безперешкодного життєвого середовища для осіб з обмеженими фізичними можливостями та інших маломобільних груп населення.


Проекти забудови земельних ділянок чи реконструкції об’єктів житлового та громадського призначення виконуються суб'єктом господарювання, що має ліцензію на виконання проектних робіт, або архітектором, який має відповідний кваліфікаційний сертифікат, на підставі містобудівних умов та обмежень. При розробленні містобудівних умов та обмежень забудови земельних ділянок передбачається виконання згідно з будівельними нормами комплексу заходів для безперешкодного доступу людей з обмеженими фізичними можливостями до зазначених об’єктів.


Встановлення пандусів в багатоповерхових житлових будинках проводиться відповідно до вимог ДБН В.2.2-17.2006. Забезпечити технічну та  нормативну відповідність у всіх будинках неможливо, оскільки проектами забудови не передбачено встановлення пандусів.


У кожному великому магазині, супермаркеті наказом по підприємству визначено працівника, який відповідає за обслуговування маломобільних груп населення та супроводження інвалідів. Біля об’єктів є також місця для паркування автомобілів, якими користуються інваліди (відведені місця із вказівним знаком), туалети та умивальники.


Навчальними закладами забезпечується безперешкодний доступ до приміщень навчальних закладів дітей з вадами опорно-рухового апарату, зокрема тих, які пересуваються на візках, дітей з вадами зору, та встановлені кнопки виклику.


Під час проведення капітальних ремонтів будівель закладів охорони здоров'я враховуються вимоги державних будівельних норм стосовно доступності будівель і споруд для маломобільних груп населення.


З метою забезпечення вільного доступу людей з обмеженими фізичними можливостями до приміщень органів державної влади, установ та закладів сфери соціального захисту населення будівлі облаштовані пандусами, а також обладнані кнопками виклику та забезпечені технічними засобами пересування.


Міська влада приймає активну участь щодо створення безперешкодного життєвого середовища для осіб з обмеженими фізичними можливостям та інших маломобільних груп населення та важливість виконання завдань поставлених перед міською владою, щодо створення вільного доступу інвалідів до об'єктів інфраструктури.