Соціальні послуги

12.04.2024

ДО УВАГИ  МЕШКАНЦІВ КРОПИВНИЦЬКОЇ МІСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ!

Департамент соціальної політики Кропивницької міської ради інформує щодо соціальних послуг, які надаються Кропивницьким міським центром соціальних служб.

Кропивницький міський центр соціальних служб (далі – Центр) надає широкий спектр соціальних послуг сім’ям, дітям та молоді, які належать до вразливих груп населення та/або перебувають у складних життєвих обставинах.

Кадровий потенціал Центру висококваліфікований. Працівники, які безпосередньо надають соціальні послуги (психологи, фахівці із соціальної роботи, педагоги соціальні), мають достатній стаж роботи у соціальній сфері. Зазначені категорії працівників постійно беруть участь у тренінгах, семінарах, зустрічах, конференціях, самостійно організовують вказані заходи, проходять навчальні курси.

Центр надає наступні соціальні послуги:

  1. екстрене (кризове) втручання;
  2. інформування;
  3. консультування;
  4. посередництво;
  5. представництво інтересів;
  6. соціальна профілактика;
  7. соціальна адаптація;
  8. соціальний супровід сімей/осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах;
  9. соціальний супровід сімей, у яких виховуються діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування;
  10. соціальна інтеграція та реінтеграція.

З питань отримання/надання соціальних послуг звертатися за адресою: м. Кропивницький, вул. Архітектора Паученка, буд. 41/26 (приміщення ЦНАПу), каб. 118, робоче місце № 71 (години та дні прийому: 8.00-12.00 (понеділок-п'ятниця); телефони: (0522) 30 89 26 (535, 536, 537, 538).

Одночасно зазначаємо, що заявники можуть також звернутися безпосередньо до Центру, який знаходиться  за адресою: м. Кропивницький, пров. Павла Бута, буд. 3; телефон: (0522) 32 04 78.


01.02.2023

Міністерство соціальної політики України

 

Мінсоцполітики: Центри Життєстійкості можуть з‘явитися у кожній громаді

23 січня 2024 року Уряд ухвалив Порядок організації діяльності та забезпечення функціонування центрів життєстійкості. 

Кожна територіальна громада може організувати центр життєстійкості – простір, у якому фахівці надаватимуть психосоціальну підтримку особам та сім'ям, які проживають на території. Наявність таких центрів також дасть можливість громаді ефективно організувати роботу зі своїми мешканцями: зекономити час людини і фахівців на пошук інформації, направляти їх до відповідних спеціалістів або органів та установ, показати найкоротший шлях до потрібної послуги.

Крім того, центри життєстійкості покликані посилити локальне волонтерство та допомогти місцевим ініціативам у реалізації волонтерської діяльності.

Кошти на фінансування центрів надає держава, місцева влада забезпечує приміщення та організовує роботу центрів. 

Необхідність створення таких Центрів зумовлена тим, що під час повномасштабної війни українці щодня живуть під впливом стресу і негативних емоцій. Часто мешканці громад (особливо в малих населених пунктах) не мають доступу до кваліфікованої психологічної допомоги. У центрах життєстійкості вони зможуть її отримати. 

Мета Мінсоцполітики, яке реалізує цю ініціативу, – навчити людей справлятися зі стресовими ситуаціями, давати раду собі та близьким, посилити волонтерство на місцях, а отже – згуртувати громади.

В рамках проєкту особлива увага приділяється розвитку батьківських навичок та догляду за дітьми. А також – психологічній роботі з військовослужбовцями, ветеранами і їхніми родинами, підтримці ВПО та інших незахищених верств населення.

Кожен з таких просторів облаштований за принципами безбар’єрності, інклюзивності та безпеки. 

Як працюватимуть центри життєстійкості?

Будь-яка територіальна громада України може подати свою заявку на участь у проєкті. Строки подання заявки оновлюються на сайті Міністерства соціальної політики. Єдина умова для територіальних громад – підготувати та утримувати приміщення для надання послуги. 

Хто надаватиме послуги у центрах життєстійкості?

Унікальність та інноваційність проєкту в закупівлі послуг у недержавних надавачів. Громадські організації, благодійні фонди та інші надавачі соціальних послуг мають змогу долучитися до ініціативи Мінсоцполітики.

Для цього вони подають свої кандидатури на участь у конкурсі. Надавачем послуги може бути юроособа або ФОП, яка внесена до Реєстру надавачів та отримувачів соціальних послуг та має команду профільних спеціалістів (психолог, соціальний менеджер, соціальні працівники). 

Форма конкурсної пропозиції та вимоги до її оформлення розміщені на сайті Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю. Учасники, які пройшли конкурсний відбір, зможуть пройти кваліфіковане навчання на тренінгах, організованих Мінсоцполітики спільно з партнерами, а також, в допомогу, кожна команда надавача отримує методичні матеріали для якісного впровадження послуги у центрах життєстійкості.

Наразі партнерами проєкту виступають Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ), Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ), Агропромхолдинг Астарта-Київ, Благодійний фонд "Повір у себе" та інші. 

Проєкт реалізується Міністерством соціальної політики і є складовою Всеукраїнської програми ментального здоров'я Першої леді Олени Зеленської.


15.12.2023

До уваги надавачів соціальних послуг!

З метою забезпечення якісного надання соціальних послуг населенню Департамент соціальної політики Кропивницької міської ради звертається до організацій та установ різних форм власності, фізичних осіб‑підприємців, що надають соціальні послуги, дотримуватись чинного законодавства України.

З 16 лютого 2023 року в Єдиній інформаційній системі соціальної сфери було впроваджено розділ про надавачів соціальних послуг Реєстру надавачів та отримувачів соціальних послуг для роботи у промисловому середовищі (далі – Реєстр). Порядок та механізм ведення Реєстру визначено Законом України «Про соціальні послуги» та Порядком формування, ведення та доступу до Реєстру надавачів та отримувачів соціальних послуг, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 2021 року № 99.

Наголошуємо на тому, що юридичні особи та фізичні особи-підприємці, які надають соціальні послуги, повинні працювати відповідно до вимог Закону України «Про соціальні послуги», мають бути включені до Реєстру, відповідати критеріям діяльності надавачів соціальних послуг та дотримуватися вимог державних стандартів.

 

Загальні критерії, яким повинні відповідати надавачі соціальних послуг:

1) наявність установчих та інших документів, якими визначено перелік соціальних послуг, що відповідає класифікатору соціальних послуг, затвердженому Міністерством соціальної політики України, категорії осіб, яким надаються такі послуги, що підтверджується засвідченою в установленому порядку копією установчих та інших документів, випискою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань;

2) надання соціальних послуг відповідно до державних стандартів соціальних послуг, що підтверджується інформацією про діяльність надавача таких послуг;

3) відповідний фаховий рівень працівників надавача соціальних послуг, які надають такі послуги (соціальних працівників, соціальних менеджерів, фахівців із соціальної роботи, соціальних педагогів, психологів та інших), що підтверджується документом про освіту, свідоцтвом про підвищення кваліфікації та/або про проходження атестації відповідно до законодавства;

4) відсутність фінансової заборгованості, що підтверджується довідкою територіальних органів ДФС про відсутність заборгованості із сплати податків і зборів (обов’язкових платежів);

5) наявність у працівників надавача соціальних послуг особистих медичних книжок та своєчасність проходження обов’язкових профілактичних медичних оглядів;

6) наявність у надавача соціальних послуг приміщень, які відповідають ДБН В.2.2-40:2018 “Будинки і споруди. Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення”, що документально підтверджується фахівцем з питань технічного обстеження будівель і споруд, який має кваліфікаційний сертифікат;

7) інформування населення про наявні соціальні послуги та електронні сервіси (перелік соціальних послуг, категорії осіб, яким вони надаються, умови та порядок їх надання тощо) через електронні засоби комунікації та соціальні мережі, смс-інформування, друковану продукцію у формі, доступній для сприйняття особами з будь-якими порушеннями здоров’я;

8) наявність публічного звіту про діяльність з надання соціальних послуг, що підтверджується засвідченими в установленому порядку копіями звіту та результатів оцінки якості соціальних послуг (для надавачів соціальних послуг з досвідом роботи у сфері надання соціальних послуг понад три роки).

 

Крім того, є спеціальні критерії діяльності надавачів соціальних послуг. Наприклад, якщо послуги передбачають цілодобове перебування/проживання, нічне перебування у приміщенні надавача, це приміщення повинно відповідати санітарним та протипожежним вимогам, що підтверджується зареєстрованою декларацією відповідності матеріально-технічної бази надавача послуг, вимогам законодавства з питань пожежної безпеки.

 

За більш детальними роз’ясненнями з питань внесення відомостей про надавачів соціальних послуг до Реєстру звертатися до департаменту соціальної політики Кропивницької міської ради за адресою:

м. Кропивницький, вул. Архітектора Паученка, буд. 41/26,

тел. (0522) 30 89 26 (537).


27.09.2023

Інформація для внутрішньо переміщених осіб

щодо надання окремих соціальних послуг деяким категоріям осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах

Постановою Кабінету Міністрів України від 21 березня 2023 року № 248 “Деякі питання реалізації експериментального проєкту з надання в закладах охорони здоров’я, які належать до сфери управління Міністерства соціальної політики, окремих соціальних послуг деяким категоріям осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах” визначено умови надання соціальних послуг внутрішньо переміщеним особам Спеціалізованим Трускавецьким санаторієм “Батьківщина” та Спеціалізованим Миргородським санаторієм “Слава”.

Право на отримання соціальних послуг у межах реалізації експериментального проєкту мають особи похилого віку, особи з інвалідністю з числа внутрішньо переміщених осіб, які перемістилися з територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, в тому числі під час обов’язкової евакуації, або в яких житло зруйноване або непридатне для проживання внаслідок пошкодження та інформація про яке підтверджується відомостями Державного реєстру майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією Російської Федерації.

Учасники експериментального проекту забезпечують надання наступних соціальних послуг:

Крім того, може надаватися соціальна послуга соціальної адаптації.

Вказані вище соціальні послуги надаються за умови наявності вільних місць в учасників експериментального проекту.

Для отримання соціальних послуг до департаменту соціальної політики Кропивницької міської ради необхідно подати заяву про надання соціальних послуг (далі – заява).

Подання заяви та необхідних документів для отримання соціальної послуги надання притулку, соціальної адаптації здійснюється відповідно до Порядку організації надання соціальних послуг, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 червня 2020 року № 587.

Подання заяви та необхідних документів для отримання соціальної послуги підтриманого проживання, догляду стаціонарного здійснюється відповідно до Порядку надання послуг особам з інвалідністю та особам похилого віку, які страждають на психічні розлади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 червня 2019 року № 576, та Порядку організації надання соціальних послуг, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 червня 2020 року № 587.

Умовою надання соціальних послуг є наявність довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

Для отримання соціальних послуг особа може звернутися до департаменту соціальної політики Кропивницької міської ради за телефонами 30 89 26 (535, 536, 537, 538), або за адресою: м. Кропивницький, вул. Архітектора Паученка, буд. 41/26 (навпроти Краєзнавчого музею) Центр надання адміністративних послуг "Прозорий офіс".

Графік прийому: понеділок-п'ятниця 8:10-12:00 каб. 118, роб. місце 71.


Соціальні послуги для мешканців громади

З 1 січня 2020 року набрав чинності Закон України «Про соціальні послуги» (далі – Закон), яким визначається, що соціальні послуги – це дії, спрямовані на профілактику складних життєвих обставин, подолання таких обставин або мінімізацію їх негативних наслідків для осіб/сімей, які в них перебувають.

Соціальні послуги можуть надаватися:

· екстрено (кризово) – невідкладно (протягом доби) у зв’язку з обставинами, що загрожують життю та/або здоров’ю отримувача соціальних послуг;

· постійно – не менше одного разу на місяць протягом більше одного року;

· тимчасово – не менше одного разу на місяць протягом до одного року;

· одноразово.

Базовими є такі соціальні послуги:

· догляд вдома, денний догляд;

· підтримане проживання;

· соціальна адаптація;

· соціальна інтеграція та реінтеграція;

· надання притулку;

· екстрене (кризове) втручання;

· консультування;

· соціальний супровід;

· представництво інтересів;

· посередництво;

· соціальна профілактика;

· натуральна допомога;

· фізичний супровід осіб з інвалідністю, які мають порушення опорно‑рухового апарату та пересуваються на кріслах колісних, порушення зору;

· переклад жестовою мовою;

· догляд та виховання дітей в умовах, наближених до сімейних;

· супровід під час інклюзивного навчання;

· інформування;

· медіація.

Для отримання соціальних послуг особа може звернутися до департаменту соціальної політики Кропивницької міської ради за адресою:

м. Кропивницький, вул. Архітектора Паученка, буд. 41/26 (навпроти Краєзнавчого музею) Центр надання адміністративних послуг "Прозорий офіс"

Графік прийому: Понеділок – п’ятниця, 8:10 – 12:00, каб 118, роб. місце 71

тел. (0522) 30 89 26 (535), (0522) 30 89 26 (536), (0522) 30 89 26 (537)

Також можна звернутися безпосередньо до надавачів соціальних послуг.

 

В Кропивницькій міській територіальній громаді соціальні послуги надають такі установи:

 

Кропивницький міський центр соціальних служб

Адреса: м. Кропивницький, пров. Павла Бута, буд. 3

тел. (0522) 32 04 79, 098 840 85 60

 

Кропивницький міський соціальний гуртожиток для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування

Адреса: м. Кропивницький, вул. Олени Теліги, буд. 75 г

тел. 066 284 83 21

 

Кропивницький міський центр обліку та тимчасового перебування бездомних осіб

Адреса: м. Кропивницький, вул. Олени Теліги, буд. 75

тел. 066 771 26 35

 

Комунальна установа «Кропивницький міський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Кропивницької міської ради

Адреса: м. Кропивницький, вул. Шатила, буд. 12

тел. 099 666 29 41, 066 907 76 19