Протидія домашньому насильству

Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» дає таке його визначення: «домашнє насильство – діяння (дія або бездіяльність) фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняється в сім’ї чи в межах місця проживання або між родичами, або між колишнім чи теперішнім подружжям або між іншими особами, які спільно проживають (проживали) однією сім’єю, але не перебувають (не перебували) у родинних відносинах чи у шлюбі між собою, незалежно від того, чи проживає (проживала) особа, яка вчинила домашнє насильство, у тому самому місці, що й постраждала особа, а також погрози вчинення таких діянь».

Гаряча лінія з попередження домашнього насильства:

 15 47. Лінія працює цілодобово.

Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації

  0 (800) 500 335 або  116 123 (з мобільного).

Лінія працює цілодобово.


Онлайн-курс із протидії домашньому насильству «ДІМ (НЕ)БЕЗПЕКИ»

В Україні був розроблений новий онлайн-курс із протидії домашньому насильству «ДІМ (НЕ)БЕЗПЕКИ».

Онлайн-курс доступний за посиланням https://www.nonviolence.ed-era.com та розрахований на широку аудиторію і має на меті сприяти поширенню обізнаності громадськості про систему заходів спрямованих на запобігання та протидію домашньому насильству.

Запропоновані тексти, лекції та ілюстрації допомагають розібратися у причинах і наслідках, що зумовлюють насильство. Курс є корисним для тих, хто вже працює і цій сфері, які стали свідками такого випадку. Цей курс надає детальний опис зусиль, яких можна докласти для реагування на ситуацію домашнього насильства за допомогою наявних державних інструментів та ресурсів неурядових організацій.

В рамках проєкту «Посилення спроможності Міністерства соціальної політики України у протидії домашньому насильству» також були розроблені відповідні тематичні посібники, які були розповсюджені серед учасників тренінгів 2020-го року та розміщені на сайті Координатора проєктів ОБСЄ, за наступними посиланнями:

Метою цих публікацій є підвищення ефективності роботи фахівців, до компетенції яких належить організація та безпосередня реалізація Типової програми для кривдників та осіб, схильних до вчинення домашнього насильства у будь-якій формі, надання таких фахівцям знань та вироблення в них навичок, що дозволятимуть проводити практичну індивідуальну та групову роботу з кривдниками.


 

Управління молоді та спорту Міської ради міста Кропивницького

   Відповідальна особа: Дорохіна Людмила Володимирівна

   Адреса: вул. Велика Перспективна, 41, каб. 316а

   Контактні телефони: (0522) 35 83 11, (0522) 35 83 12

   Електронна пошта: umc@krmr.gov.ua

В Міській раді міста Кропивницького функціонує постійно діючий координаційно-дорадчий орган - комісія з питань координації дій щодо запобігання та протидії домашньому насильству і торгівлі людьми.

 

Кропивницький міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді

   Відповідальна особа: Терещенко Тетяна Миколаївна

   Адреса: пров. П. Бута, 3

   Контактні телефони: (0522) 32 04 78, 32 04 79

   Електронна пошта: kmtcsssdm@gmail.com

   Офіційний сайт: http://kmtcsssdm.org/

В Кропивницькому міському центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді функціонує мобільна бригада соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі.

 

Управління з питань захисту прав дітей Міської ради міста Кропивницького

   Відповідальна особа: Поровчук Алла Анатоліївна

   Адреса: вул. Велика Перспективна, 41, каб. 115

   Контактні телефони: (0522) 35 83 36

   Електронна пошта: soc.zahist.sdity@krmr.gov.ua

 

Управління освіти Міської ради міста Кропивницького

   Відповідальна особа: Борщенко Оксана В’ячеславівна

   Адреса: вул. Велика Перспективна, 41, кімн. 125а

   Контактні телефони: (0522) 35 83 48

   Електронна пошта: Vmzkp_osvita@krmr.gov.ua