«Художня школа імені О.О.Осмьоркіна міста Кропивницького»

Інформація

Директор школи - Тимофієнко Ганна Володимирівна

Адреса школи: місто Кропивницький, проспект В.Винниченка,1а

тел. (0522) 32 - 01 - 22

електронна адреса Е-mail: artschool1959@krmr.gov.ua


«Художня школа імені О.О.Осмьоркіна міста Кропивницького» працює у сфері позашкiльного виховання. Школа працює як початковий спеціалізований мистецький навчальний заклад і є початковою ланкою спеціальної мистецької позашкільної освіти. Термін навчання у школі 4 роки. Основним напрямком роботи педагогів є залучення учнів до світу прекрасного у сфері образотворчого мистецтва, розвиток творчих здібностей, підготовка до продовження освіти у художніх закладах вищого рівня.

Прийом дітей до 1 класу відбувається з 11 років, також у школі діють підготовчі класи, прийом до яких з 9 років, та профорієнтаційний 5 клас. Художня школа широко відчинила свої двері перед першими учнями у 1959 році. Очолила її Есфір Григорівна Білецька, яка довгий час працювала головним художником Кіровоградського театру російської драми ім. М.Горького, художником Кіровоградського обласного музично-драматичного театру ім. М.Л.Кропивницького та народного театру оперети. Згодом школою керували Анатолій Вікторович Шевченко та Юрій Семенович Іващенко. З 1989 року і до виходу на пенсію у 2013 році директором школи був Леонід Іванович Бондар. З 2016 року трудовий колектив школи очолила Тимофієнко Ганна Володимирівна, Народний майстер Національної спілки майстрів.

Художня школа імені О.О.Осмьоркіна міста Кропивницького продовжує мистецьку освіту на Кіровоградщині, яка бере свій початок від вечірніх рисувальних класів академіка П. Крєстоносцєва при Єлисаветградському реальному училищі з 1880 року. Свою роботу дитяча художня школа розпочала у підвальному приміщенні обласної дитячої бібліотеки імені А.Гайдара, а з 1991 року школа функціонує у приміщенні за адресою: проспект В.Винниченка, 1. Рішенням виконавчого комітету міської ради м. Кіровограда № 812 від 02.12.1992 р. школі було присвоєно  ім’я О.О.Осмьоркіна, нашого земляка, відомого художника, педагога, професора живопису, до 100-річчя від дня його народження.

У різні часи у школі викладали і викладають члени Національної спілки художників України: Л. Кир'янова, О. Надєждіна, В. Перепічай, В. Плітін, А. Янєв і Народний художник України - М. Надєждін. За ці роки зі стін школи вийшли біля трьох тисяч випускників, значна частина з яких стали відомими художниками, архітекторами, дизайнерами, викладачами, доцентами, професорами образотворчого мистецтва вищих навчальних закладів України та інших держав світу, отримали почесні звання. Деякі випускники повернулися в рідні стіни вже в якості викладачів: Ігор Смичек, Володимир Плітін, Світлана Гноєва (Висоцька), Тетяна Бондарь, Олександр Кир’янов, Юлія Захар’їна, Ганна Іванова, яка деякий час очолювала педагогічний колектив школи. Нинішній директор Ганна Тимофієнко теж випускниця Кіровоградської дитячої художньої школи.

Одночасно в школі набувають мистецької освіти  більш як 350 дітей.

Основними  напрямками роботи школи є:

У навчанні поєднуються академічна база та новаторські методики.

Школа має 10 учбових майстерень, оформленню яких приділяється велика увага, зусиллями педагогів і батьків учнів зібраний багатий натурний фонд з різних предметів побуту, народної творчості.

На вимогу часу школа підійшла до необхідності введення до навчальної програми курсу комп’ютерної графіки та дизайну, який викладається у школі з 2016 року.

Педагогічний колектив Художньої школи та її вихованці постійно беруть участь у святкуванні всеукраїнських та міських свят, плідно співпрацюють з музеями та бібліотеками міста Кропивницького. Викладачі та учні Художньої школи проводять творчі майстер-класи для жителів міста «Традиції писанкарства», «Пасхальна вітальна листівка», «Аква -грим» та роблять замальовки куточків рідного краю на пленерах.

Людина повинна бути успішною в житті, і тому немалу роль у цьому відіграє вибір професії. Задача нашої школи – дати підґрунтя для цього вибору, розкрити творчий потенціал кожної особистості!

 

Наказ від 11 квітня 2024 року №29-од Про створення атестаційної комісії та затвердження її персонального складу в Художній школі імені О.О. Осмьоркіна міста Кропивницького у 2024 році