Заклади

Бібліотеки

Міська централізована бібліотечна система міста Кропивницького

м. Кропивницький
тел: (0522) 37 91 69
e-mail: centlib.cb@krmr.gov.ua
Директор – Тимків Світлана Іванівна
Сайт: http://citylib.kr.ua/
 

Міська централізована бібліотечна система об’єднує 20 бібліотек, що обслуговують протягом року понад 46 тисяч користувачів в різних районах міста. Щорічно понад 30 тисяч людей стають учасниками масових заходів, які проводять бібліотеки. Бібліотечний фонд Кіровоградської міської централізованої бібліотечної системи становить понад 400 тисяч примірників. Колектив бібліотеки налічує 78 бібліотечних фахівців, які завжди допоможуть допомагають користувачу у пошуках якісної інформації.

Бібліотеки стали центром суспільних зв’язків, місцем духовного спілкування, організації змістовного дозвілля населення та осередком стабілізації суспільства, позитивно впливають на соціальну і економічну напругу, настрій жителів міста.

Ми тісно співпрацюємо з місцевими органами влади, депутатами всіх рівнів, а також з первинними ветеранськими організаціями мікрорайонів, територіальними центрами по обслуговуванню інвалідів, квартальними комітетами, педагогічними та учнівськими комітетами шкіл, інших навчальних закладів. У бібліотеках створюється можливість для спілкування людям з особливими потребами, адже вони теж прагнуть уваги, хочуть бути почутими. Також значна увага приділяється людям похилого віку.

Бібліотеки Кіровоградської міської централізованої бібліотечної системи виходять за межі своїх книгозбірень. Багато заходів проведено на вулицях та площах міста, в парках та скверах.

 

На День міста розгорнулися виставки і майстер-класи

 

Виставки – перші сходинки у зацікавленості читача книгою, вони відіграють важливу роль в умовах відкритого доступу. Виставка дозволяє наблизити документи з фонду до відвідувачів, візуально зацікавити та спонукати звертатися до представлених тут джерел. Крім того, книжкові виставки є візитною карткою, що відображає стиль книгозбірні та творчий потенціал бібліотечних працівників. До Дня працівників культури бібліотекарі центральної міської бібліотеки розгорнули книжкову виставку «Літературні смаколики» в фойє обласної філармонії.

На базі бібліотек-філій активно працюють клуби за інтересами. Вони дають можливість для спілкування однодумців, сприяють всебічному й гармонійному розвитку особистостей, а бібліотечним працівникам надають можливість залучити до систематичного читання широкі маси населення.

«Світана» - таку незвичайну назву має жіночий клуб, який 2016 року розпочав свою роботу в бібліотеці-філії №17. Світана – давнє слов’янське ім’я, що означає «світанкова». Назва підкреслює бажання працівників філії нести своїм читачкам світло.

Театр книги «Буратіно» при центральній дитячій бібліотеці - улюбленець дітвори, постійно змінюється, завжди пропонує дітям щось нове, дбайливо зберігаючи традиції, які заклалися багато років потому. У театрі панує глядацька рівноправність дітей і батьків: діти думають і міркують як дорослі, а дорослі - по-дитячому сміються і радіють.

 

Активісти театру вирішили розповідати про свою діяльність у соціальних мережах, створивши групу любителів театру «Буратіно».

Таким чином, за бібліотеками Кіровоградської міської централізованої бібліотечної системи поступово все більше закріплюється статус соціального, освітнього, інформаційно-культурного закладу, центру міжособистісного спілкування і змістового проведення дозвілля.