Заклади

Бібліотеки

Міська централізована бібліотечна система міста Кропивницького

м. Кропивницький
тел: (0522) 37 91 69
e-mail: centlib.cb@krmr.gov.ua
Директор – Тимків Світлана Іванівна
Сайт: http://citylib.kr.ua/
 

Міська централізована бібліотечна система об’єднує 20 бібліотек, що обслуговують  протягом року понад  46 тисяч користувачів в різних районах міста. Щорічно понад 30 тисяч людей стають учасниками масових заходів, які проводять бібліотеки. Бібліотечний фонд міської централізованої бібліотечної системи становить понад 400 тисяч  примірників. Колектив бібліотеки  налічує 78 бібліотечних фахівців, які завжди допомагають користувачу у пошуках якісної інформації.

Бібліотеки стали  центром суспільних зв’язків, місцем духовного спілкування, організації змістовного дозвілля населення та осередком стабілізації суспільства, позитивно впливають на соціальний та економічний розвиток міста Кропивницького.

Бібліотеки тісно співпрацюють з місцевими органами влади, депутатами всіх рівнів, а також з первинними ветеранськими організаціями мікрорайонів, територіальними центрами по обслуговуванню інвалідів, квартальними комітетами, педагогічними та учнівськими комітетами шкіл та інших навчальних закладів.

У бібліотеках створюється можливість для спілкування людям з особливими потребами, адже вони теж прагнуть уваги, хочуть бути почутими. Також значна увага приділяється людям похилого віку.

Бібліотекарі часто виходять за межі своїх книгозбірень, адже багато заходів проведено на вулицях та площах міста, в парках та скверах. На День міста завжди розгортаються виставки і майстер-класи за участю бібліотечних закладів.

Виставки – перші сходинки у зацікавленості читача книгою, вони відіграють важливу роль  в умовах відкритого доступу. Виставка дозволяє наблизити документи з фонду до відвідувачів, візуально зацікавити та спонукати звертатися до представлених тут джерел.  Крім того, книжкові виставки є візитною карткою, що відображає стиль книгозбірні та творчий потенціал бібліотечних працівників.

На базі бібліотек-філій активно працюють клуби за інтересами. Вони дають  можливість для спілкування однодумців, сприяють всебічному й гармонійному розвитку особистостей, а бібліотечним працівникам надають можливість залучити до систематичного читання  широке коло читачів.

Театр книги «Буратіно» при центральній дитячій бібліотеці - улюбленець  дітвори, постійно змінюється, завжди пропонує дітям щось нове, дбайливо зберігаючи традиції, які закладалися багато  років потому. У театрі панує глядацька рівноправність дітей і батьків: діти думають і міркують як дорослі, а дорослі - по-дитячому сміються і радіють.