Кропивницька філія Кіровоградського обласного центру зайнятості
27.11.2024
Працевлаштування без бар’єрів: у Кропивницькому відбувся мініярмарок вакансій
Вчора, 26 листопада, в рамках Декади зайнятості осіб з інвалідністю, що проходить наразі на Кіровоградщині, у Кропивницькій філії обласного центру зайнятості відбувся міні-ярмарок вакансій.
На захід були запрошені представники підприємств, які пропонують робочі місця, адаптовані для людей з інвалідністю. Серед них: ПАТ «КШФ «Зорянка», Інгульська шахта ДП «Східний гірничо-збагачувальний комбінат», КП «Житлово-експлуатаційна організація № 1» Кропивницької міської ради», а також фізичні особи-підприємці – переможці грантової програми «Власна справа».
Під час заходу візитери мали змогу ознайомитись з інформацією про професії та спеціальності, актуальні на ринку праці, безпосередньо поспілкуватися з роботодавцями.
Важливою частиною заходу була презентація роботодавцями своїх підприємств та вільних робочих місць. Вони детально розповіли про умови праці, режим роботи, розмір заробітної плати, графік роботи і відпочинку, умов та охорони праці, соціальні гарантії. Фахівцями Кропивницької філії були створені всі умови для того, щоб роботодавці та безробітні мали можливість поспілкуватися, отримати відповіді на свої запитання та вирішити власні професійні перспективи, задовольнити кадрові потреби.
Зокрема, представники КП «Житлово-експлуатаційна організація № 1» Кропивницької міської ради» пропонували наступні вакансії: «електромонтер з експлуатації розподільних мереж», «електрогазозварник» та «двірник».
Водночас представники Інгульської шахти ДП «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» пропонували вакансії, які не вимагають професійно-кваліфікаційного рівня: «прибиральник територій» та «прибиральник» виробничих приміщень. Роботодавець гарантував доставку до місця роботи та з роботи транспортом підприємства.
Переможець грантової програми – фізична особа підприємець Пагієв Ісмаіл Фаізович, який має у власності сімейну клініку «Inventа», пропонував вакансію «молодша медична сестра». Він наголосив, що основна робота такої фахівчині у поліклініці – підтримувати чистоту та дотримуватися вимог щодо санепідрежиму. Робочий графік: 2 години на день після 17:00 год. Заробітну плату підприємець пропонує у розмірі 8500 грн. Цією пропозицією зацікавились дві особи, одна з яких вирішила відвідати приватну клініку та ознайомитися з умовами праці безпосередньо на робочому місці.
Під час мініярмарку вакансій кожен із шукачів роботи мав змогу особисто поспілкуватися з керівниками та представниками підприємств, заповнити анкети. Для більш детального ознайомлення з умовами праці на робочому місці, роботодавці запросили людей, які мають інвалідність, відвідати підприємства.
В ході заходу роботодавці також були ознайомлені з державними компенсаційними інструментами, що мотивують до створення нових робочих місць, працевлаштування ВПО, облаштування робочих місць працевлаштованих громадян з інвалідністю та ін.
Сподіваємось, що ті, хто завітав на мініярмарок, отримали для себе чимало корисної інформації, а дехто знайшов роботу до душі.
«Служба зайнятості активно впроваджує клієнтоцентровані підходи для підтримки таких осіб з інвалідністю, допомагаючи їм знайти роботу та інтегруватися у суспільство. Організація та проведення мініярмарку вакансій дає таким громадянам шанс знайти для себе підходящу роботу, яка принесе матеріальне забезпечення і моральне задоволення, або обрати напрямок професійного навчання чи перенавчання для забезпечення подальшого свого працевлаштування», – підкреслила директор Кропивницької філії обласного центру зайнятості Наталія Лисонь.
Довідково. Станом на 26 листопада 2024 року в Кропивницькій філії Кіровоградського обласного центру зайнятості на обліку перебувають 63 особи з інвалідністю. З початку цього року працевлаштовано 81 особу з інвалідністю. Зокрема, безробітні були працевлаштовані за професіями: «юрист», «вчитель закладу загальної середньої освіти», «вихователь», «фармацевт», «лікар-лаборант», «діловод», «фахівець зв'язків з громадськістю», «архіваріус», «кошторисник», «кур'єр», «пекар», «садчик2, «електромонтер», «монтажник гіпсокартоних конструкцій», «водій автотранспортних засобів», «слюсар з ремонту агрегатів», «слюсар з ремонту рухомого складу», «електрозварник ручного зварювання», «озеленювач» та ін.
Кіровоградський обласний центр зайнятості
27.11.2024
Чи можуть роботодавці звернутись до центру зайнятості для організації професійної підготовки жінок за “традиційно чоловічими” професіями?
Так, можуть.
Зазначимо, що постановою Кабінету Міністрів України від 15 листопада 2024 року № 1302 (набрала чинності 19 листопада 2024 року) запроваджено реалізацію протягом двох років експериментального проєкту щодо організації професійного навчання жінок для працевлаштування у сферах, де вони були традиційно недостатньо представлені.
Цією ж постановою затверджено Порядок реалізації експериментального проєкту щодо організації професійного навчання жінок для працевлаштування у сферах, де вони були традиційно недостатньо представлені.
Пунктом 10 вказаного Порядку передбачено, що професійне навчання організовується на замовлення роботодавця шляхом подання до філії обласного центру зайнятості за місцезнаходженням роботодавця заяви про потреби у навчанні фахівців роботодавця.
Постанова Кабінету Міністрів України від 15 листопада 2024 року № 1302 доступна на урядовій вебсторінці за посиланням: http://surl.li/lepbpd
#Електронний_кадровий_клуб
27.11.2024
Переможниця гранту як соціально відповідальний роботодавець: Юлія Мала створює робочі місця для інвалідів
На сьогодні наші грантери не лише впроваджують і розвивають свою підприємницьку діяльність, а й виступають як соціально-активні роботодавці. Яскравим прикладом може служити історія успіху фопівчині Малої Юлії Вікторівни, яка надає послуги інтернет-зв’язку як провайдер «Nova Net» (детальніше про її бізнес-проєкт ви можете дізнатись за посиланням: http://surl.li/jtsuso).
Грантерка провадить свою підприємницьку діяльність близько 15 років. На момент подачі заяви на отримання гранту, Юлія Вікторівна, як роботодавець, мала 14 найманих працівників. Успішний розвиток проєкту дозволив створити ще три нових робочих місця. За сприяння Новоархангельського відділу Голованівської філії обласного центру зайнятості вона найняла працівників на посаду оператора електронно-комунікаційних послуг. Більше того, Юлія Вікторівна працевлаштувала саме людей з інвалідністю. Ці фахівці надають консультації абонентам, перевіряють роботу інтернет-зв’язку, приймають заявки на виклик майстра для вирішення технічних питань тощо.
Загалом, підприємиця створює комфортне середовище для роботи та дружню й невимушену атмосферу серед колег, де всі працюють злагодженою командою, як єдиний організм. Для одного з фахівців, що має групу інвалідності, робоче місце технічно і в плані устаткування облаштоване таким чином, що є можливість працювати з дому.
Юлія Вікторівна зважено ставиться до підбору працівників на підприємство. Вона відзначає: «Коли людина приходить до нас працювати, ми, перш за все, дивимось на бажання професійно розвиватись. Якщо у шукача роботи, прикладом, немає відповідної освіти, ми всьому навчаємо, адже зацікавлені у якісному виконанні робочих обов’язків. Завжди координуємо робочий процес та у всьому допомагаємо. Людина відчуває підтримку і наставництво більш досвідчених колег. Моя позиція – якщо буде добре людям, які в нас працюють, то й розвиток справи буде набирати обертів і давати бажані результати».
За працевлаштування особи з інвалідністю та створення належних умов для виконання його обов'язків, фахівці служби зайнятості запропонували підприємиці скористатися урядовою ініціативою та отримати компенсацію витрат за облаштування робочого місця для фахівця.
Відзначимо, що Державна служба зайнятості всіляко підтримує роботодавців, які створюють нові робочі місця для працевлаштування різних категорій безробітних громадян, внутрішньо переміщених осіб, зокрема, для людей з інвалідністю – облаштовують робочі місця під їх потреби. Для таких підприємців запроваджені компенсаційні програми, що мотивують їх підтримувати вразливі категорії населення і, водночас, дозволяють знизити навантаження на фонд оплати праці установи та зекономити кошти, які можна використати на розвиток підприємства. Інструменти таких програм сприяють створенню безбар’єрного простору у сфері трудових відносин та збільшенню можливостей на ринку праці, у т.ч. для людей з інвалідністю.
Кіровоградський обласний центр зайнятості
26.11.2024
#Ваучер від ДСЗ: понад 5 млн грн державних коштів використано для навчання мешканців області
Однією із дієвих послуг служби зайнятості щодо сприяння підвищенню конкурентоспроможності громадян на ринку праці є видача ваучерів на навчання. Це реальний шанс здобути новий фах чи підвищити кваліфікацію за вже набутою професією.
Цьогоріч ваучер на навчання отримали 554 особи. Із загальної кількості громадян, які скористалися правом на отримання ваучерів, 482 особи складають жінки.
Серед тих, хто отримав ваучер: 467 осіб віком старше 45 років, при чому їх страховий стаж не менше 15 років; 66 осіб з числа ВПО, 13 осіб з інвалідністю, 6 учасників бойових дій.
Серед напрямків, які обирали жителі Кіровоградщини для навчання, найбільш актуальними були такі: «Медсестринство» – 175 осіб, «Дошкільна освіта» – 77 осіб, «Кухар» – 65 осіб, «Соціальна робота» – 57 осіб, «Психологія» – 44 особи тощо.
Здобувачі освіти опановували й інші напрямки: «Машиніст крана автомобільного», «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва», «Кухар», «Кравець», «Охоронник» , «Продавець продовольчих товарів» та ін.
Необхідно наголосити, що серед жінок, які отримали ваучери на навчання, є внутрішньо переміщена особа, яка навчається за професією не типовою для жінок. На базі Одеського державного центру професійного навчання працівників переробної промисловості здобувачка світи наразі опановує професію «електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування».
На організацію професійного навчання за ваучером виділено та профінансовано 5309,4 тис. грн.
Довідково. Ваучер – це документ, який видається одноразово та дає право пройти навчання за затвердженим переліком професій та спеціальностей за кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Вартість ваучера складає не більше 30 280 грн.
Нагадаємо, що віднедавна перелік професій та спеціальностей, за якими може бути виданий ваучер, збільшено і він складає 155 одиниць. Перелік професій, спеціальностей для навчання доступний за посиланням: http://surl.li/xidupg
Все про ваучер на вебсторінці Державного центру зайнятості: http://surl.li/hxzzaa
Вас зацікавила інформація? Ви впевнені, що бажаєте здобувати нові знання? Звертайтеся до філій обласного центру зайнятості/структурних підрозділів філій за місцем перебування. Контакти тут: http://surl.li/pacfp
Подати заяву на отримання ваучера можна в режимі онлайн за посиланням: http://surl.li/kioprr
Не зволікайте, переходьте за посиланнями і вас чекає нове професійне майбутнє!
Кіровоградський обласний центр зайнятості
26.11.2024
Інтеграція ВПО в громадах: виклики, ризики та горизонти нових можливостей
25 листопада, у громадському офісі Кіровоградської обласної військової адміністрації відбулося засідання круглого столу «Інтеграція внутрішньо переміщених осіб в громадах Кіровоградської області: виклики, ризики гендерно зумовленого насильства та шляхи їх подолання».
Захід був організований регіональним підрозділом ГО «Десяте квітня» та проведений за участі представників структурних підрозділів обласної державної адміністрації, ради з питань внутрішньо переміщених осіб при Кіровоградській обласній військовій адміністрації, громадських організацій та інших. Переважна більшість учасників доєдналися до засідання за допомогою платформи для відеоконференцій Zoom.
Серед питань, що були розглянуті:
- соціальна підтримка внутрішньо переміщених осіб та надання допомоги постраждалим від домашнього та гендерно зумовленого насильства;
- інтеграція внутрішньо переміщених осіб у громадах Кіровоградської області;
- проблема відновлення втрачених документів для внутрішньо переміщених осіб, організація проживання новоприбулих внутрішньо переміщених осіб в громаду;
- виклики і реалії у роботі з ВПО в умовах війни;
- виклики примусової евакуації у 2024 році: проблеми та наслідки для інтеграції ВПО;
- превентивні заходи щодо зменшення ризиків гендерно зумовленого насильства при роботі з вразливими категоріями населення.
Про можливості для ВПО у сфері зайнятості та програми їх підтримки, що реалізуються Державною службою зайнятості, розповіла Наталія Невідома, заступниця директора Кіровоградського обласного центру зайнятості.
Зокрема, вона ознайомила з результатами анкетування внутрішньо переміщених осіб, що проводилося фахівцями обласного центру зайнятості задля вивчення потреб переселенців у працевлаштуванні. Повідомила, що з 2022 року послугами центрів зайнятості в області скористалися 8 тис. ВПО; працевлаштовано за сприяння служби зайнятості 2,1 тис. внутрішньо переміщених осіб; понад 700 осіб брали участь у громадських, суспільно корисних та інших роботах тимчасового характеру; майже 300 осіб проходили професійне навчання.
Також йшлося про інші активні програми сприяння зайнятості, які наразі реалізовує Державна служба зайнятості: отримання ваучера на здійснення професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації; надання мікрогрантів для відкриття нового або розвиток діючого бізнесу за урядовою програмою «єРобота».
Для прикладу, 8 осіб взяли участь у грантовій програмі для створення та розвитку власного бізнесу. Грантери створили 15 нових робочих місць для безробітних громадян. Бізнес-ідеї, які реалізовували переможці грантів різновекторні: виробництво постільної білизни, грумінг-салон для тварин, клініка з надання косметологічних послуг та корекції фігури, кав'ярні, піцерія, відкриття коворкінг кухні та ін. Загальна сума отриманих коштів складає 1,9 млн грн.
Увага була приділена й державним компенсаційним програмам, що орієнтовані як на підтримку роботодавців, так і на сприяння у працевлаштуванні ВПО, безробітних громадян, осіб з інвалідністю та ін.
Також Н. Невідома акцентувала на діяльності офісів «Зроблено в Україні», де кожен охочий зможе отримати консультації щодо можливостей підпримки мікро- та малого бізнесу від держави.
Стейкхолдери через висловлення власних міркувань намагалися знайти шляхи розв’язання проблемних питань зайнятості ВПО, подолання їх трудової пасивності.
Після обговорення важливих питань відбувся активний полілог щодо ефективності та важливості міжсекторальної співпраці між державними структурами, органами місцевого самоврядування та громадськими організаціями на прикладі досвіду Олександрійського району Кіровоградської області.
Підбиваючи підсумок круглого столу, організатори заходу подякували всім учасникам дискусії, насамперед представникам установ соціального спрямування та громадським організаціям, які долучаються до вирішення проблем переселенців.
Кіровоградський обласний центр зайнятості
26.11.2024
Чи передбачається взаємодія між центрами зайнятості та центрами допомоги врятованим?
Так, передбачається.
Зазначимо, що постановою Кабінету Міністрів України від 19 листопада 2024 року № 1321 (набрала чинності 21 листопада 2024 року) затверджено Примірне положення про центр допомоги врятованим. Передбачено, що такі центри утворюються для надання допомоги особам, яким внаслідок воєнних дій, збройного конфлікту, тимчасової окупації території України, надзвичайної ситуації природного чи техногенного характеру завдано фізичної, психологічної або економічної шкоди, та особам, які внаслідок зазначених обставин зазнали страждань, зокрема від сексуального насильства, пов’язаного із збройним конфліктом.
Метою діяльності центрів допомоги врятованим є надання консультаційних послуг, соціально-психологічної допомоги постраждалим особам, а також сприяння в забезпеченні реалізації їх прав відповідно до законодавства. Передбачено, серед іншого, що центри допомоги врятованим сприятимуть в отриманні постраждалими особами послуг із працевлаштування, професійного навчання, перепідготовки, підвищення кваліфікації шляхом перенаправлення та взаємодії з установами Державної служби зайнятості відповідно до Закону України «Про зайнятість населення».
Постанова Кабінету Міністрів України від 19 листопада 2024 року № 1321 доступна на урядовій вебсторінці за посиланням: http://surl.li/ghqlzu
Кіровоградський обласний центр зайнятості
25.11.2024
Які відомості звіряються з державними органами в ході розслідування страхових випадків?
Нагадаємо, що Порядок розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення затверджений спільним наказом Міністерства економіки України, Міністерства фінансів України, Міністерства внутрішніх справ України від 10 вересня 2024 року № 23492/439/620, постановою правління Пенсійного фонду України від 10 вересня 2024 року № 27-1 (набрали чинності 30 жовтня 2024 року), зареєстровані в Міністерстві юстиції України 27 вересня 2024 року за № 1462/42807.
Розслідування проводиться, у тому числі, шляхом звіряння відомостей поданих особою під час реєстрації або перереєстрації як безробітного та протягом перебування особи у статусі зареєстрованого безробітного, на підставі яких надається (поновлюється) статус зареєстрованого безробітного (особа перебуває у статусі зареєстрованого безробітного), та/або даних, зазначених у документах страхувальника, що вносяться до Єдиної інформаційно-аналітичної системи Державної служби зайнятості та впливають на умови отримання (поновлення) статусу зареєстрованого безробітного, перебування у статусі зареєстрованого безробітного, призначення та виплати матеріального забезпечення на випадок безробіття, з реєстром страхувальників та реєстром застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, а також здійснення інформаційного обміну з Міністерством фінансів України щодо встановлення відповідності таких відомостей та/або даних, що впливають на визначення права особи на призначення та виплату їй матеріального забезпечення на випадок безробіття, даних, що обробляються стосовно такої особи в інформаційно-аналітичній платформі електронної верифікації та моніторингу відповідно до Закону України "Про верифікацію та моніторинг державних виплат".
Здійснюється також інформаційний обмін з Адміністрацією Державної прикордонної служби України щодо знаходження за межами України осіб, які перебувають у статусі зареєстрованого безробітного або бажають отримати статус зареєстрованого безробітного.
Порядок розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення доступний за посиланням: http://surl.li/xvlsqs
Кіровоградський обласний центр зайнятості
25.11.2024
Чи розглядається питання про повернення незаконно отриманої допомоги по безробіттю, якщо інформація про порушення надійшла після припинення реєстрації особи?
Так, розглядається.
Насамперед нагадаємо, що відповідно до статті 36 Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”, сума виплаченої допомоги по безробіттю застрахованій особі, внаслідок невиконання нею своїх обов’язків та зловживання ними, стягується з цієї особи відповідно до законодавства з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.
Питання проведення відповідних перевірок врегульовані Порядком розслідування страхових випадків та обгрунтованості виплати матеріального забезпечення, затвердженим наказом Міністерства економіки України, Міністерства фінансів України, Міністерства внутрішніх справ України від 10 вересня 2024 року № 23492/439/620, постановою правління Пенсійного фонду України від 10 вересня 2024 року № 27-1 (набрали чинності 30 жовтня 2024 року), зареєстрованими в Міністерстві юстиції України 27 вересня 2024 року за № 1462/42807 (далі - Порядок).
Пунктом 3 Порядку передбачено, що розслідування проводиться за період перебування особи у статусі зареєстрованого безробітного. А пунктом 4 Порядку чітко визначено, що розслідування проводиться, у тому числі, після припинення реєстрації особи як безробітної, у разі надходження інформації, яка впливає на умови призначення та виплати допомоги по безробіттю.
Порядок розслідування страхових випадків та обгрунтованості виплати матеріального забезпечення доступний за посиланням: http://surl.li/xvlsqs
Кіровоградський обласний центр зайнятості
25.11.2024
У яких випадках проводиться розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення?
Розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення проводиться під час подання особою заяви про надання (поновлення) статусу зареєстрованого безробітного, перебування особи у статусі зареєстрованого безробітного та/або після припинення реєстрації особи як безробітного, у разі надходження від державних органів, підприємств, установ, організацій або громадян інформації, яка впливає на умови реєстрації особи як безробітного та/або перебування особи у статусі зареєстрованого безробітного, призначення та виплати допомоги по безробіттю, та/або якщо така інформація розміщена в медіа.
Це врегульовано пунктом 4 Порядку розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення, затвердженого наказом Міністерства економіки України, Міністерства фінансів України, Міністерства внутрішніх справ України від 10 вересня 2024 року № 23492/439/620, постановою правління Пенсійного фонду України від 10 вересня 2024 року № 27-1 (набрали чинності 30 жовтня 2024 року), зареєстрованими в Міністерстві юстиції України 27 вересня 2024 року за № 1462/42807.
Порядок розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення доступний за посиланням: http://surl.li/xvlsqs
Кіровоградський обласний центр зайнятості
25.11.2024
Чи проводиться перевірка у роботодавця якщо безробітний визнає виявлення певної невідповідності під час розслідування страхових випадків?
Ні, не проводиться.
Нагадаємо, що процедура розслідування регламентується Порядком розслідування страхових випадків та обгрунтованості виплати матеріального забезпечення, затвердженим наказом Міністерства економіки України, Міністерства фінансів України, Міністерства внутрішніх справ України від 10 вересня 2024 року № 23492/439/620, постановою правління Пенсійного фонду України від 10 вересня 2024 року № 27-1 (набрали чинності 30 жовтня 2024 року), зареєстрованими в Міністерстві юстиції України 27 вересня 2024 року за № 1462/42807.
Відповідно до пункту 10 вказаного Порядку, якщо під час проведення розслідування шляхом звіряння та/або здійснення інформаційного обміну з Міністерством фінансів України виявлено невідповідність відомостей та/або даних щодо особи, стосовно якої проводиться розслідування, філія регіонального центру зайнятості здійснює перевірку у страхувальника щодо виявленої невідповідності шляхом використання засобів комунікації, у тому числі електронних, або виїзної перевірки (планової чи позапланової).
Перевірка не здійснюється у разі визнання особою, стосовно якої проводиться розслідування, виявленої невідповідності, що впливає на умови надання (поновлення) особі статусу зареєстрованого безробітного, перебування особи у статусі зареєстрованого безробітного, призначення та виплати такій особі матеріального забезпечення на випадок безробіття. У такому разі керівник філії регіонального центру зайнятості приймає рішення щодо проведення розслідування з урахуванням даних, що надійшли шляхом обміну інформацією.
Порядок доступний на парламентській вебсторінці за посиланням: http://surl.li/xtppcp
Кіровоградський обласний центр зацнятості
25.11.2024
Чи може бути надано мікрогрант для відкриття закладу дошкільної освіти?
Так, може, адже Порядок надання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 21 червня 2022 року № 738 (зі змінами), не передбачає обмежень щодо надання мікрогранту для відкриття закладів дошкільної освіти для дітей.
Окремо зазначимо, що розпорядженням Кабінету Міністрів України від 01 листопада 2024 року № 1091-р затверджено план заходів з реалізації у 2024-2027 роках Стратегії демографічного розвитку України на період до 2040 року. Одним із пунктів цього плану є впровадження програми надання грантів на відкриття невеликих приватних закладів дошкільної освіти для дітей віком від 1 року за підтримки міжнародних партнерів.
Вищевказаним Порядком передбачено, що надання мікрогрантів може здійснюватися разом з іншою державною підтримкою та за рахунок коштів міжнародних організацій за їх згодою на договірній основі.
Тож для відкриття приватних закладів дошкільної освіти може бути надано мікрогрант і використані кошти міжнародних партнерів.
Довідково. Для провадження означеного виду діяльності може бути надано і ветеранський грант.
Розпорядження Кабінету Міністрів України від 01 листопада 2024 року № 1091-р доступне на урядовому вебпорталі за посиланням: http://surl.li/knspto
Є питання щодо отримання мікрогрантів за урядовою програмою «Власна справа»? Телефонуйте, контакти тут: +38 (093) 478 70 81
#Підтримка_підприємництва
25.11.2024
Чи проводиться перевірка у роботодавця якщо безробітний визнає виявлення певної невідповідності під час розслідування страхових випадків?
Ні, не проводиться.
Нагадаємо, що процедура розслідування регламентується Порядком розслідування страхових випадків та обгрунтованості виплати матеріального забезпечення, затвердженим наказом Міністерства економіки України, Міністерства фінансів України, Міністерства внутрішніх справ України від 10 вересня 2024 року № 23492/439/620, постановою правління Пенсійного фонду України від 10 вересня 2024 року № 27-1 (набрали чинності 30 жовтня 2024 року), зареєстрованими в Міністерстві юстиції України 27 вересня 2024 року за № 1462/42807.
Відповідно до пункту 10 вказаного Порядку, якщо під час проведення розслідування шляхом звіряння та/або здійснення інформаційного обміну з Міністерством фінансів України виявлено невідповідність відомостей та/або даних щодо особи, стосовно якої проводиться розслідування, філія регіонального центру зайнятості здійснює перевірку у страхувальника щодо виявленої невідповідності шляхом використання засобів комунікації, у тому числі електронних, або виїзної перевірки (планової чи позапланової).
Перевірка не здійснюється у разі визнання особою, стосовно якої проводиться розслідування, виявленої невідповідності, що впливає на умови надання (поновлення) особі статусу зареєстрованого безробітного, перебування особи у статусі зареєстрованого безробітного, призначення та виплати такій особі матеріального забезпечення на випадок безробіття. У такому разі керівник філії регіонального центру зайнятості приймає рішення щодо проведення розслідування з урахуванням даних, що надійшли шляхом обміну інформацією.
Порядок доступний на парламентській вебсторінці за посиланням: http://surl.li/xtppcp
Кіровоградський обласний центр зацнятості
25.11.2024
Чи може бути надано мікрогрант для відкриття закладу дошкільної освіти?
Так, може, адже Порядок надання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 21 червня 2022 року № 738 (зі змінами), не передбачає обмежень щодо надання мікрогранту для відкриття закладів дошкільної освіти для дітей.
Окремо зазначимо, що розпорядженням Кабінету Міністрів України від 01 листопада 2024 року № 1091-р затверджено план заходів з реалізації у 2024-2027 роках Стратегії демографічного розвитку України на період до 2040 року. Одним із пунктів цього плану є впровадження програми надання грантів на відкриття невеликих приватних закладів дошкільної освіти для дітей віком від 1 року за підтримки міжнародних партнерів.
Вищевказаним Порядком передбачено, що надання мікрогрантів може здійснюватися разом з іншою державною підтримкою та за рахунок коштів міжнародних організацій за їх згодою на договірній основі.
Тож для відкриття приватних закладів дошкільної освіти може бути надано мікрогрант і використані кошти міжнародних партнерів.
Довідково. Для провадження означеного виду діяльності може бути надано і ветеранський грант.
Розпорядження Кабінету Міністрів України від 01 листопада 2024 року № 1091-р доступне на урядовому вебпорталі за посиланням: http://surl.li/knspto
Є питання щодо отримання мікрогрантів за урядовою програмою «Власна справа»? Телефонуйте, контакти тут: +38 (093) 478 70 81
#Підтримка_підприємництва
25.11.2024
Організація професійного навчання: які зміни відбулись у законодавстві про зайнятість населення?
19 листопада 2024 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 15 листопада 2024 року № 1302, якою затверджено Порядок реалізації експериментального проєкту щодо організації професійного навчання жінок для працевлаштування у сферах, де вони були традиційно недостатньо представлені.
Метою реалізації експериментального проєкту є забезпечення ринку праці кваліфікованими робітничими кадрами, підтримання конкурентоспроможності жінок, які проходять професійне навчання, для працевлаштування у сферах, що вважались суто чоловічими.
Координаторами такого проєкту є Міністерство економіки України, Міністерство освіти і науки України та Державний центр зайнятості.
Зазначеною постановою також затверджено Перелік професій для професійного навчання жінок для працевлаштування у сферах, де вони були традиційно недостатньо представлені.
Постанова Кабінету Міністрів України від 15 листопада 2024 року № 1302 доступна на урядовій вебсторінці, посилання тут: http://surl.li/veqdfm
Є питання щодо організації професійного навчання? Звертайтеся до фахівців філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування. Контакти тут: http://surl.li/pacfp
Кіровоградський обласний центр зайнятості
25.11.2024
Для навчання за ваучером збільшено перелік професій: 155 професій та спеціальностей на ваш вибір
Є бажання навчатися та вдосконалюватися? Отримайте ваучер на навчання за сприяння Державної служби зайнятості! Сьогодні перелік професій та спеціальностей, за якими можна отримати безкоштовний ваучер на навчання, розширили. На вибір охочих здобувати новий фах – 155 професій та спеціальностей.
До Переліку включені професії, необхідні для відновлення інфраструктурних об’єктів, житлового фонду та об’єктів енергетики: «майстер з монтажу та обслуговування систем відновлювальної енергетики», «слюсар-електромонтажник», «слюсар з контрольно-вимірювальних приладів та автоматики», «машиніст крана», «слюсар з ремонту дорожно-будівельних машин та тракторів», «в’язальник схемних джгутів, кабелів та шнурів», «моторист цементувального агрегату», «вогнетривник».
Серед спеціальностей: «відновлювані джерела енергії та гідроенергетика», «галузеве машинобудування», «електронні комунікації та радіотехніка», «матеріалознавство», «металургія» тощо. Також Перелік доповнено професією «оператор дистанційно керованих апаратів» та спеціальностями «авіаційна та ракетно-космічна техніка», «авіоніка», «прикладна механіка», «прикладна фізика та наноматеріали», а також «пожежний рятувальник».
Щоб отримати ваучер необхідно:
- обрати спеціальність, професію;
- обрати місце навчання;
- подати заявку на вебсайті Державної служби зайнятості за посиланням: http://surl.li/nmhced
Нагадаємо, що вартість ваучера не може перевищувати 30 280 гривень (десять прожиткових мінімумів для працездатних осіб). Якщо навчання дорожче, то роботодавець або особа доплачує різницю самостійно.
Цьогоріч в Кіровоградській області ваучери на навчання отримали понад 500 жителів області, у тому числі 428 осіб віком «45+», 59 вимушених переселенців, 13 осіб з інвалідністю та 6 учасників бойових дій.
Здебільшого вони підвищували компетенцію за такими спеціальностями, як психологія, дошкільна освіта, медицина, медсестринство, соціальна робота, або вчилися на кухарів, трактористів-машиністів сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва, електрогазозварників, машиністів крану автомобільного, охоронників тощо.
Перелік професій, спеціальностей, для навчання за якими може бути виданий ваучер тут: http://surl.li/wzhlfu
Є питання щодо отримання ваучера? Звертайтеся до фахівців філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування. Контакти тут: http://surl.li/pacfp
25.11.2024
Без бар'єрів: "Автошколи для осіб з інвалідністю" – проєкт, що гарантує зайнятість
Ви особа з інвалідністю, яка прагне навчатись керуванню автомобілем та отримати посвідчення водія на право керування транспортним засобом?
Долучайтеся до флагманського проєкту «Автошколи для осіб з інвалідністю». Цей проєкт реалізує Міністерство внутрішніх справ України в рамках загальнодержавної ініціативи Першої леді України Олени Зеленської «Без бар’єрів».
Мета проєкту – створення зручної та якісної державної послуги з навчання керування автомобілем, а в результаті – отримання посвідчення водія на право керування транспортним засобом для людей з інвалідністю із порушенням опорно-рухового апарату. Тому можливості підрозділів територіальних сервісних центрів МВС та мережі автошкіл на базі закладів вищої освіти МВС для людей з інвалідністю, які прагнуть навчитись керуванню автомобілем та отримати посвідчення водія, розширюються.
Переваги флагманського проєкту:
-
навчання у інклюзивних приміщеннях за зручним графіком;
-
доступна інфраструктура та максимально безбар’єрний простір;
-
навчання у змішаних інклюзивних групах або індивідуально;
-
можливість теоретичного навчання в дистанційному форматі;
-
адаптовані до потреб осіб з інвалідністю навчальні плани і програми;
-
сертифіковані та сучасні учбові автомобілі з ручним керуванням;
-
підтримка та консультування на кожному етапі навчання.
Наразі такі автошколи працюють і приймають охочих в шести регіонах України, а саме: в Дніпропетровській, Київській, Кіровоградській, Львівській, Одеській та Хмельницькій областях. Саме в цих школах слухачі зможуть опанувати навички водіння, а згодом скласти іспит у сервісних центрах та отримати омріяне посвідчення водія.
У Кропивницькому навчання проходить на базі Донецького державного університету внутрішніх справ, а іспити учасники курсів здаватимуть у Сервісному центрі МВС.
Як долучитися до навчання, читайте тут: http://surl.li/nlvcyn.
Є бажання розпочати новий виток у своєму професійному житті? Реєструйтеся та заповнюйте анкету за посиланням: http://surl.li/icnymw
Все про флагманський проєкт тут: http://surl.li/zclskh
Якщо бажаєте опанувати за сприяння служби зайнятості іншу актуальну на ринку праці професію, звертайтеся! Фахівці філій Кіровоградського обласного центру зайнятості та структурних підрозділів філій готові вам допомогти!
Контакти за посиланням: https://cutt.ly/RwaYxixu
Кіровоградський обласний центр зайнятості
25.11.2024
Чи може бути надано роботодавцю компенсацію фактичних витрат за облаштування робочих місць при працевлаштуванні особи з інвалідністю, яка вже раніше у нього працювала?
Всі підстави, коли компенсація не надається, викладені у пункті 7 Порядку надання роботодавцям компенсації фактичних витрат за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2023 року № 893 (із змінами).
Однією з таких підстав є те, що особа з інвалідністю протягом 180 календарних днів, що передують дню її працевлаштування, перебувала у трудових відносинах з цим же роботодавцем.
Саме за такої умови не надається компенсація роботодавцю.
Слід також зазначити, що під трудовими відносинами мається на увазі також робота за строковим трудовим договором, у тому числі під час виконання громадських та інших робіт тимчасового характеру.
Порядок доступний на вебсторінці Державного центру зайнятості, посилання тут: http://surl.li/jxxroo
Є питання щодо отримання зазначеної компенсації або інших видів компенсаційних виплат роботодавцям, які ведуть соціально відповідальний бізнес компенсацій? Звертайтеся до філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування. Контакти тут: http://surl.li/pacfp
Кіровоградський обласний центр зайнятості
25.11.2024
Долаємо перешкоди: на Кіровоградщині стартувала Декада зайнятості людей з інвалідністю
Сьогодні, 22 листопада, на Кіровоградщині стартувала Декада сприяння зайнятості людей з інвалідністю, у рамках якої пройшли інформаційні, консультаційні, профорієнтаційні, тематичні, спеціалізовані та інші заходи.
Обласний центр зайнятості мав на меті привернути увагу громадськості до цієї категорії громадян та побудувати інклюзивне середовище, спрямоване на забезпечення сприятливих умов для реалізації права громадян з інвалідністю на соціальний захист та працю, підвищити рівень конкурентоспроможності цих громадян на ринку праці.
Тож, у Вільшанському, Гайворонському відділах Голованівської філії Кіровоградського обласного центру зайнятості для осіб з інвалідністю пройшли тренінги з розвитку навичок «Soft skills», де розглядалися питання важливості розвитку «м’яких навичок», перешкоди, що заважають знайти роботу, чинники, що впливають на вибір професії. Також під час практичних занять візитери аналізували власні уміння та навички, що дають змогу розширити діапазон пошуку роботи та професійної самореалізації.
Фахівці Долинського управління Кропивницької філії зайнятості та Петрівського відділу Олександрійської філії обласного центру зайнятості провели групові консультації, у т.ч. із залученням соціальних партнерів – представників Пенсійного фонду України в області. Учасники заходу отримали інформацію про зміни у пенсійному законодавстві, вичерпні відповіді на численні запитання щодо нюансів зарахування стажу, зокрема: за період одержання допомоги по безробіттю; роботи на підставі трудового договору; за угодами цивільно-правового характеру; ведення підприємницької діяльності; перебування у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами тощо.
Про ризики нелегальної трудової міграції днями говорили в Олександрівському управлінні та Устинівському відділі Кропивницької філії. Заходи були організовані у форматі активного діалогу: за допомогою питань-відповідей присутні мали змогу чітко усвідомити ризики нелегального працевлаштування закордоном та роботи «у тіні» й серйозно замислитися над подальшим трудовим майбутнім.
З метою налагодження взаємодії між роботодавцями та службою зайнятості у вирішенні питання працевлаштування осіб з інвалідністю, підвищення соціальної відповідальності роботодавців та подолання упередженого ставлення до використання праці даної категорії громадян, фахівці Кропивницької філії та Світловодського управління Олександрійської філії провели для роботодавців інформаційні семінари з питань організації працевлаштування людей з інвалідністю. Під час цих зустрічей розглядалися питання про необхідність виконання квоти з працевлаштування та звітування до служби зайнятості; було надано інформацію про послуги та можливості служби щодо організації професійного навчання, у т.ч. за ваучером, компенсації єдиного страхового внеску, компенсації витрат на оплату праці працевлаштованих безробітних з числа внутрішньо переміщених осіб, компенсації за облаштування робочих місць працевлаштованих людей з інвалідністю та ін. Активний діалог, що відбувався упродовж заходів, окреслив стейкхолдерам основні напрями співпраці між службою зайнятості та роботодавцями щодо сприяння зайнятості населення.
Не оминули увагою й учнівську молодь. Цього дня фахівці Новомиргородського відділу Новоукраїнської філії провели для вихованців КЗ «Новомиргородська спеціальна школа Кіровоградської обласної ради» груповий профінформаційний захід. За допомогою сурдоперекладача учні спеціалізованої школи отримали змогу більше дізнатись про різноманітний світ професій та ознайомитись із суттю професійного самовизначення, класифікацією професій та аспектами, які впливають на вибір професії.
Декада сприяння зайнятості людей з інвалідністю набирає обертів, тому охочих до неї доєднатися запрошуємо до заходів, графік проведення тут: http://surl.li/vocsoo
31.05.2024
Як підприємству стати частиною Зроблено в Україні?
Якщо ви виробник, який має виробничі потужності в Україні, то ви вже частина нашої програми. Адже вона про те, аби підтримувати українське.
Але не завжди покупець розуміє, що той чи інший продукт виготовлений саме в Україні. Назва бренду, пакування, дизайн можуть дезорієнтувати споживача. Тому ми створили універсальне лого для позначки товарів, виготовлених в Україні.
Кожен український виробник може нанести це лого на свій товар. Як це зробити?
- Перейти на сайт державної програми «Зроблено в Україні» — https://madeinukraine.gov.ua/
- Заповнити форму для підприємців;
- Завантажити брендбук і ознайомитися з рекомендаціями щодо розміщення.
Все — лого готове до використання. Тепер покупці легко вирізнятимуть українські товари поміж інших.
30.05.2024
Професійне навчання осіб з інвалідністю внаслідок війни за сприяння Державної служби зайнятості: які документи необхідно подати?
Порядком реалізації експериментального проекту з організації професійного навчання учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни в закладах професійної (професійно-технічної) освіти Державної служби зайнятості (далі – Порядок), затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 15 вересня 2023 року № 984, визначено перелік документів для проходження професійного навчання.
Відповідно до пункту 9 Порядку подається заява, пред’являються документи, аналогічні для учасника бойових дій, та посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни, подається копія довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією та індивідуальна програма реабілітації.
Все про навчання у рамках експериментального проекту за посиланням http://surl.li/tlvno
Є питання щодо організації професійного навчання? Звертайтеся до фахівців філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів. Контакти тут http://surl.li/emipw
Кіровоградський обласний центр зайнятості
30.05.2024
"Власна справа": 1 млрд гривень мікрогрантів на розвиток бізнесу отримають переможці програми
«Власна справа»: 1 млрд гривень мікрогрантів на розвиток бізнесу отримають від держави переможці програми від початку року
Вже 4,1 тис. українців стали переможцями від початку року, а від старту програми — 17 тис.
392 українці перемогли за результатами дев’ятої у 2024 році хвилі грантової програми «Власна справа» і отримають 93 млн гривень.
Найпопулярнішими сферами, в яких працюватимуть переможці 9-ої хвилі, є:
оптова та роздрібна торгівля, ремонт автотранспортних засобів — 156 осіб;
тимчасове розміщування й організація харчування — 53 особи;
переробна промисловість — 52 особи.
Отримати мікрогрант може як діючий підприємець, так і людина без досвіду такої діяльності. Обов'язковою умовою надання коштів є створення 1-2 робочих місць залежно від суми гранту.
Подати заявку на грант: https://diia.gov.ua/services/grant-na-vlasnu-spravu
Детальніше: https://bit.ly/4dYYd8t
Потрібна консультація? Телефонуйте фахівцям Кіровоградського обласного центру зайнятості за номером телефону +38 (093) 478 70 81.
Гранти для ветеранів: 300 млн грн отримають ветерани та другі з їхнього подружжя на розвиток бізнесу
Гранти для ветеранів або другого з подружжя: 646 ветеранів та других з їхнього подружжя отримають гранти на розвиток бізнесу на 300 млн грн
Зокрема, за підсумками 9-ої хвилі у 2024 році, маємо такий результат: 23 переможці отримають 12 млн гривень. Серед них:
- 4 переможця — до 1 млн гривень;
- 17 переможців — до 500 тис. гривень;
- 2 переможця — до 250 тис. гривень.
Більше про грантову програму:
Уряд в квітні 2023 року запустив нову грантову програму для ветеранів на старт або розвиток власного бізнесу. Заявки на отримання гранту потрібно подавати через портал Дія.
Програмою передбачено надання грантів на суму 250 тис. гривень, 500 тис гривень або 1 млн гривень.
Детальніше про результати та умови програми — тут: https://bit.ly/4aDKG3t
Потрібна консультація? Телефонуйте фахівцям Кіровоградського обласного центру зайнятості за номером телефону +38 (093) 478 70 81.
Питання – відповіді
Чи можуть розраховувати домашні працівники на виплату допомоги по безробіттю після звільнення з роботи?
Першочергово зазначимо, що Законом України від 25 квітня 2024 р. № 3680-IX “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо регулювання праці домашніх працівників” (далі – Закон України № 3680-IX) внесено зміни до Кодексу законів про працю України та 6 законів України.
Цими змінами суттєво врегульовані питання праці домашніх працівників. Так визначено, що домашнім працівником є фізична особа, яка виконує домашню працю у межах трудових відносин з роботодавцем. У свою чергу домашньою працею є робота, яка виконується для домогосподарства за трудовим договором (не вважається домашньою працею робота для домогосподарства, яка здійснюється особою нерегулярно та не більше 40 годин на місяць). З домашнім працівником укладається трудовий договір.
Серед вказаних змін – і зміни до статті 4 Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”. Встановлено, що загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню на випадок безробіття підлягають особи, які працюють на умовах трудового договору, крім домашніх працівників. Але ці працівники можуть добровільно брати участь у страхуванні.
Закон України № 3680-IX набере чинності 24 серпня 2024 р., крім доручення Кабінету Міністрів України привести свої нормативно-правові акти у відповідність до нього у тримісячний строк з дня його опублікування (24 травня 2024 р.).
Тож після набрання чинності Законом України № 3680-IX домашні працівники, які припинили трудовий договір, зможуть мати право на отримання допомоги по безробіттю – якщо вони брали участь у загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню на добровільних засадах.
Уже зараз ознайомитись з текстом Закону України № 3680-IX можна на парламентській веб-сторінці https://is.gd/3spwOS
Кіровоградський обласний центр зайнятості