Кропивницька філія Кіровоградського обласного центру зайнятості

 

16.12.2024

Національна поліція запрошує на службу: доєднуйтесь!

Головне управління Національної поліції в Кіровоградській області потребує фахівців! Оголошено конкурс на посаду «поліцейський роти поліції особливого призначення».

Якщо ви бажаєте стати частиною злагодженої команди тих, хто стоїть на сторожі порядку, гортайте фото карусель!

Інші вакансії, актуальні на ринку праці, доступні на вебресурсі Кіровоградського обласного центру зайнятості тут та Єдиному порталі вакансій тут.

Діє телеграм-канал «Робота зараз: Державна служба зайнятості» тут. Зайшовши за посиланням та підписавшись на канал, ви зможете переглянути актуальні вакансії у різних сферах діяльності та регіонах країни.

Також ви можете скористатись мобільним застосунком від Державної служби зайнятості, де представлена найбільша в Україні база вакансій. Застосунок доступний в App Store та Google Play.

Якщо вас зацікавила зазначена інформація, за деталями звертайтеся до фахівців філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування. Контакти тут.

Кіровоградський обласний центр зайнятості


16.12.2024

Навчання задля підкорення вищих рівнів: професійна реалізація як мотиватор йти в нове

Робота для багатьох людей є не тільки матеріальним забезпеченням, але й самореалізацією. Коли ми займаємося своєю справою, то й весь наш життєвий простір вибудовується гармонійно.

Микола Васильович Лялін – уродженець Кіровоградщини, що має ІІІ групу інвалідності. Після повномасштабного вторгнення агресора чоловіка мобілізували, тож певний відрізок свого життя він воював за суверенність країни. Там і отримав тілесні ушкодження, що призвели до інвалідності (історія про військовий шлях захисника доступна за посиланням: http://surl.li/yeycpe). Але це не стало на заваді самовдосконаленню й професійному розвитку.

М. Лялін отримав повну вищу освіту у Центральноукраїнському державному університеті ім. В. Винниченка за спеціальністю «Технологічна освіта» та здобув кваліфікацію вчителя технологій, автосправи та креслення. Але за фахом не працював. За його словами, у вчителюванні, як такому, не знайшов натхнення. Проте, Микола завжди відчував потяг до технічних робіт і займався ними, тож шукав себе саме у цій сфері і місце роботи обирав відповідне.

З 2018 року почав працювати у ТОВ «БК «Інтербуд» на посаді монтажника будівельного. Після звільнення з військової служби Микола Васильович повернувся на це ж підприємство, де працює інженером на сьогоднішній день. Свого часу чоловік задумався про кар'єрне зростання, поцікавився посадою вищого рангу. Але, не дивлячись на його значний досвід, йому відмовили через відсутність профільної освіти.

Загалом, більше 10 років Микола працював у сфері будівництва мобільного зв'язку і за цей час усвідомив, що він хоче розвиватись і виходити на нові рівні. «Я не хотів зупинятися на досягнутому. Я вважав за потрібне підтвердити власний рівень кваліфікації, опанувавши профільну освіту будівельника і отримавши більш глибокі компетенції у даному напрямку», – коментує М. Лялін.

Чоловік почав шукати шляхи вирішення. Дізнавшись про можливість отримання ваучера на навчання, що дає змогу підвищити кваліфікацію або здобути нову професію, не зволікав. Прагнучи розширити свої можливості, Микола Васильович вирішив звернутися до служби зайнятості за підтримкою в здобутті нових професійних компетенцій. Навчатись за ваучером він вирішив у Херсонському державному аграрно-економічному університеті, аби пройти підготовку за спеціальністю «Будівництво та цивільна інженерія» за рівнем магістра.

Микола Васильович навчається вже більше року і зовсім скоро завершує освітній етап – у грудні готується до захисту своєї магістерської роботи. Здобувач освіти сподівається, що після навчання на нього чекають більш широкі перспективи.

Можна сказати, що ваучер на навчання – це своєрідний «міст» між тими професійними реаліями, в яких людина знаходиться, і тими, в яких хоче бути. Ця програма підтримки особливо актуальна для тих, хто хоче адаптуватися до змін на ринку праці та підвищити свою конкурентоспроможність.

Скориставшись ваучером на навчання, Микола зробив важливий крок до реалізації своїх професійних амбіцій. Його історія є чудовим прикладом того, як програми підтримки від служби зайнятості можуть допомогти людині розкрити свій потенціал та досягти успіху в кар’єрі. Тому, якщо ви бажаєте відкрити для себе нові перспективи – не вагайтесь – робіть крок на зустріч власному успіху!

Більше інформації про ваучер – за посиланням: http://surl.li/xvrxvf

Перелік професій тут: http://surl.li/evpmym

Є інші питання? Контакти тут: http://surl.li/pacfp

Кіровоградський обласний центр зайнятості


16.12.2024

Більш як півтори сотні лікарів потребують медичні заклади Кіровоградщини

Сьогодні медичні заклади області потребують майже 157 лікарів. Серед вакантних такі посади як: лікар загальної практики-сімейний лікар, лікар-терапевт, лікар-хірург, лікар-педіатр, лікар-офтальмолог, лікар-стоматолог, лікар-інфекціоніст, лікар-анестезіолог тощо.

Серед підрозділів Кіровоградського обласного центру зайнятості, де найбільше потрібні ці фахівці – Кіровоградський, Голованівський, Світловодський, Петрівський та Олександрівський.

Заробітна плата складає від 8000 до 30 000 тис грн. За окремими вакансіями роботодавці пропонують житло. Таких вакансій 21.

Інші вакансії, актуальні на ринку праці, доступні на вебресурсі Кіровоградського обласного центру зайнятості: http://surl.li/uennla та Єдиному порталі вакансій: http://surl.li/aqjryl.

Діє телеграм-канал «Робота зараз: Державна служба зайнятості»: http://surl.li/eoawb. Зайшовши за посиланням та підписавшись на канал, ви зможете переглянути актуальні вакансії у різних сферах діяльності та регіонах країни.

Також ви можете скористатись мобільним застосунком від Державної служби зайнятості, де представлена найбільша в Україні база вакансій. Застосунок доступний в App Store http://surl.li/kccngh та Google Play http://surl.li/xoputc.

Якщо вас зацікавила зазначена інформація, за більш деталями звертайтеся до фахівців філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування. Контакти тут: http://surl.li/pacfp.

Кіровоградський обласний центр зайнятості


16.12.2024

Провідна професія для розвитку машинобудівної галузі

Автоматизація – це сьогодення і майбутнє розвитку промисловості. Вже зараз на підприємствах працюють токарні, фрезерні, шліфувальні верстати з числовим програмним керуванням. Їх обслуговують висококваліфіковані фахівці – оператори.

«Оператор верстатів з програмним управлінням» – одна з найважливіших професій в сучасному виробництві, яку ви можете здобути на базі Одеського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості.

Навчання розпочинається 23 грудня поточного року. Триватиме – 4,5 місяці.

Під час занять слухачі опанують основи програмування обладнання з ЧПК. Для якісного навчання є спеціально обладнані майстерні, навчальні кабінети та лабораторії. Викладачі центру створюють необхідні умови задля того, щоб навчання було цікавим та ефективним.

Ця професія є основою розвитку машинобудівної галузі. Фахівці даної області сьогодні можуть програмувати і контролювати роботу повністю автоматизованої машини. Тож маючи такий затребуваний на ринку праці фах, ви зможете без проблем знайти високооплачувану роботу.

Варто відзначити, що дана спеціальність підходить як чоловікам так і жінкам. Для безробітних громадян, які зареєстровані у Державній службі зайнятості, професійне навчання здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Зацікавила інформація? Звертайтеся до фахівців філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування.

Контакти тут: http://surl.li/pacfp

Онлайн-графік формування навчальних груп можна переглянути за посиланням: https://is.gd/A1GYNF

Також ви можете скористатись мобільним за стосунком від Державної служби зайнятості, де представлена найбільша в Україні база вакансій. Застосунок доступний в App Store (http://surl.li/kccngh) та Google Play (http://surl.li/xoputc).

Кіровоградський обласний центр зайнятості


16.12.2024

Чи може заклад освіти відмовити жінці у навчанні за експериментальним проєктом?

Так, може.

Перш за все зазначимо, що під експериментальним проєктом мається на увазі проєкт щодо організації професійного навчання жінок для працевлаштування у сферах, де вони були традиційно недостатньо представлені. Цей проєкт реалізується відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 15 листопада 2024 року № 1302 (набрала чинності 19 листопада 2024 року).

Нагадаємо, що відповідно до пункту 12 Порядку реалізації експериментального проєкту щодо організації професійного навчання жінок для працевлаштування у сферах, де вони були традиційно недостатньо представлені, затвердженого вказаною урядовою постановою (далі –Порядок), особа здійснює вибір закладу професійної (професійно-технічної) освіти для проходження професійного навчання.

У той же час слід зазначити, що пунктом 15 Порядку передбачено, що заклад освіти може відмовити у прийнятті особи на навчання. Про таку відмову інформується особа з пропозицією обрання іншого закладу освіти.

Примітка. Перелік підстав для відмови закладу освіти в прийнятті на навчання в Порядку не визначений – це, наприклад, може бути пов’язано з повною комплектацією груп для навчання у такому закладі освіти.

Постанова Кабінету Міністрів України від 15 листопада 2024 року № 1302 доступна на парламентській вебсторінці за посиланням: http://surl.li/hzshfw

Кіровоградський обласний центр зайнятості


13.12.2024

Новоукраїнка представляє: бізнес-проєкт без сумнівів або хто не любить суші

Новоукраїнський район вже давно славиться своїми підприємцями-першовідкривачами. Грантери, вдало виборюючи перемогу в урядовій програмі «єРобота», роблять неоціненний внесок не тільки в розвиток економіки своєї громади, а й загалом Кіровоградщини.

Вінніченко Ірина Станіславівна зареєстрована як ФОП з 2016 року – підприємиця є власницею магазину квітів та декору. Тому коли жінка вирішила запустити ще один бізнес-проєкт, була однозначно впевнена: ідея буде виграшною, а успіх не забариться!

В наш час складно знайти людину, яка б не любила суші. Крім неперевершених гастрономічних якостей, страва приваблює одночасно і своїми корисними властивостями, і низькою калорійністю, і здатністю швидко вгамувати голод. Розуміючи ці переваги вишуканої страви та маючи чималий досвід підприємницької діяльності, пані Ірина вже 2 роки радувала містян смачними суші власного виробництва.

«Ми працювали всією родиною. Мати займалась безпосередньо приготуванням суші, я приймала численні замовлення, а чоловік з батьком взяли на себе доставку. Підвищений попит задоволених клієнтів змотивував мене на відкриття власної справи у цьому напрямку. Тим більше, із зростанням кількості замовлень, ми часто не встигали відповісти на запити, що призводило до втрати потенційних замовників та обмежувало наш потенціал для розвитку. До того ж, багато наших клієнтів висловлювали бажання смакувати в затишному закладі. Це стало ще однією мотивацією відкрити суші-бар», – відзначає грантерка.

Продумавши всі етапи бізнес-проєкту, І. Вінніченко взялась до реалізації своєї цілі. Підготовка була на вищому рівні: жінка пройшла курс приготування суші для поглиблення вже існуючих знань; бізнес-курс від «Дії» навчив її розробляти стратегії, що дозволяють працювати, отримуючи гарний прибуток; курс «Фінансова грамотність для підприємців» дозволив зрозуміти важливість ефективного фінансового управління та планування при веденні бізнесу.

Надійну підтримку і опору у процесі запуску власної справи жінка вбачала у службі зайнятості, яка реалізовує державну програму «Власна справа». Тож подалась на грант. Отримавши ствердну відповідь і грантові кошти, Ірина Станіславівна змогла закупити необхідне обладнання й устаткування для суші-бару і вдало стартувати.

На сьогодні Ірина власниця закладу під назвою «Суші Мама» в містечку Новоукраїнка, де й проживає підприємиця. Це перший у місті подібний заклад.

«Ми працюємо щодня, без вихідних, щоб забезпечити найкращий сервіс. Розширили асортимент продукції, меню на сьогодні включає піцу, хот-доги, каву, холодні та бутельовані напої, солодощі. Я дуже пишаюсь тим, що ще до запуску ми мали багато гарних відгуків від вдячних споживачів. Тому якісне та ефективне функціонування суші-бару для мене понад усе», – підкреслює пані Ірина.

Завдяки підприємницькому досвіду вона досконально знає внутрішні бізнес-процеси роботи в закладах громадського харчування, тонкощі злагодженої роботи з великою командою. Грантерка має 5 найманих працівників. Двоє фахівців обіймають посаду «кухар», ще двоє – посаду «кухонний працівник», один займає посаду «адміністратор».

Ірина Вінніченко неймовірно радіє, що її суші обирають, зокрема, цілі родини на свята та особливі значущі події. Розгалужена база замовників значно підвищує перспективи привернути увагу клієнтів із навколишніх поселень та району, над чим жінка активно працює.

Побажаємо підприємиці успішного розвитку й реалізації як вітчизняного виробника високоякісної продукції, а Новоукраїнці – ще більше грантових перемог та міцного економічного фундаменту!

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості


13.12.2024

Крок на зустріч до зайнятості: виїзний ярмарок вакансій відбувся у Кропивницькому біля АТБ

Учора, 12 грудня, у Кропивницькому біля торговельного центру АТБ, що у районі Полтавського ринку, відбувся виїзний ярмарок вакансій. Захід був організований та проведений фахівцями Кропивницької філії обласного центру зайнятості. Його мета – максимальне поєднання інтересів шукачів роботи та роботодавців: сприяння роботодавцям у вирішенні кадрових питань, а громадянам, які шукають роботу, у працевлаштуванні.

На ярмарку був представлений широкий спектр вакансій, що актуальні як у Кропивницькому районі, так і за його межами – від робітничих професій до інженерно-технічного персоналу.

Місцевим мешканцям та гостям міста було запропоновано понад 1300 вакансій, наданих майже 400 роботодавцями міста та району. Шукачам роботи пропонували вакансії продавця продовольчих та непродовольчих товарів, водія автотранспортних засобів, бухгалтера, медичної сестри, вихователя дошкільного навчального закладу, прибиральника службових приміщень та інші. Заробітна плата по вакансіях складала від 8 до 34 тис. грн.

Найбільша потреба у працівниках була представлена вакансіями таких підприємств, як КП «Теплоенергетик», КП «Електротранс», КФ ТОВ «Газорозподільні мережі», ПАТ КШФ «Зорянка», ТДВ «М’ясокомбінат «Ятрань», АТ «Укрпошта», КНП «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф у Кіровоградській області Кіровоградської обласної ради», КНП «Центр медичної реабілітації дітей».

Фахівці філії поінформували присутніх про вільні робочі місця на підприємствах, специфіку роботи, умови та оплату праці, вимоги щодо професійних якостей працівників, а також можливості кар’єрного росту. В першу чергу людей цікавили пропозиції з гідною оплатою праці, зручною транспортною розв’язкою, можливістю перевезення працівників до місця роботи, умовами праці та графіком роботи за такими вакансіями, як: «швачка», «прибиральник службових приміщень», «продавець продовольчих та непродовольчих товарів», «вантажник», «охоронник» та ін.

Для тих, хто прагне здобути нову професію або підвищити уже набуту кваліфікацію, надавали інформацію про можливості служби зайнятості у напрямку організації професійного навчання. Зазначалося, що навчання організовується як на базі навчальних закладів області, так і на базі центрів професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості. Цікавою для громадян була й інформація про можливість отримання ваучера.

Мешканку Кропивницького Аріну, яка наразі шукає роботу, зацікавило питання відкриття власної справи у напрямку надання послуг у б'юті сфері. Фахівці філії поінформували про те, що задля підтримки молодих підприємців урядом спрощено умови програми «єРобота». Тепер українці віком до 25 років можуть отримати грант до 150 000 грн на відкриття власної справи без зобов’язання створювати робочі місця. Для більш детального ознайомлення з умовами програми, дівчину було направлено до офісу «Зроблено в Україні», що діє на базі філії.

За попередніми результатами проведення заходу 5 громадян направлені на вищезазначені підприємства з метою проходження співбесіди та вирішення питання власного працевлаштування; одна особа виявила бажання скористатися правом на одноразове отримання ваучера для здобуття нової спеціалізації у медичній сфері.

 

 Кіровоградський обласний центр зайнятості


13.12.2024

За якою формою проводиться і яка тривалість навчання жінок за експериментальним проєктом?

Нагадаємо, що під експериментальним проєктом мається на увазі проєкт щодо організації професійного навчання жінок для працевлаштування у сферах, де вони були традиційно недостатньо представлені. Цей проєкт реалізується відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 15 листопада 2024 року № 1302 (набрала чинності 19 листопада 2024 року).

Пунктом 19 Порядку реалізації експериментального проєкту щодо організації професійного навчання жінок для працевлаштування у сферах, де вони були традиційно недостатньо представлені, затвердженого вказаною урядовою постановою (далі – Порядок), передбачено, що закладом професійної (професійно-технічної) освіти професійне навчання здійснюється за очною (денною, вечірньою), дистанційною, дуальною формами здобуття освіти або шляхом їх поєднання.

Строк професійного навчання визначається робочими навчальними планами та освітніми програмами і не може перевищувати 10 місяців (пункт 20 Порядку).

Постанова Кабінету Міністрів України від 15 листопада 2024 року № 1302 доступна на парламентській вебсторінці за посиланням: http://surl.li/hzshfw

Кіровоградський обласний центр зайнятості


13.12.2024

Сучасний діловод – професія універсальна: пропонуємо перспективне навчання

Діловод – це службовець, відповідальний за ведення документообігу будь-якої організації. Це, свого роду, офісний гуру, який тримає фундамент установи у напрямку роботи з документами.

Опанувати цей затребуваний на сьогодні фах можливо на базі Рівненського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості.

Навчання за професією «Діловод» розпочинаються 19 грудня поточного року. Триватимуть – 4,7 міс.

Викладачі ознайомлять з принципами та вимогами щодо організації документообігу на підприємстві, правилами складання документів (наказів, положень, інструкцій, ділових листів, службових записок, договорів тощо), ведення та оформлення справ, їх реєстрації та зберігання.

Навчання зі службою зайнятості відкриє для вас чимало перспектив! Сфера, де ви матимете можливість застосувати набуті знання, досить об’ємна: ви зможете працювати діловодом, секретарем, архіваріусом, офіс-менеджером, документознавцем на будь-якому підприємстві. Професійні діловоди все більше цінуються в наш час на ринку праці. Будь-який керівник тієї чи іншої установи зацікавлений мати в штаті кваліфікованого фахівця, адже якісна організація загального діловодства – це бездоганне реноме для керівника. Одним словом, діловод, який має відповідну освіту, без роботи не залишиться. Приєднуйтеся до команди професіоналів – поспішайте на навчання!

За детальною інформацією звертайтеся до фахівців філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування.

Контакти тут: http://surl.li/pacfp

Онлайн-графік формування навчальних груп можна переглянути за посиланням: https://is.gd/A1GYNF

Також ви можете скористатись мобільним застосунком від Державної служби зайнятості, де представлена найбільша в Україні база вакансій. Застосунок доступний в App Store http://surl.li/kccngh та Google Play http://surl.li/xoputc

 Кіровоградський обласний центр зайнятості


12.12.2024

Марина Повниця про важливість самореалізації: «З передчуттям того грандіозного початку я і зробила крок у нове життя – до власної справи»

На сьогодні Повниця Марина Володимирівна – переможиця грантової програми «Власна справа», успішний роботодавець – власниця закладу фаст-фуду «Grande Шаурма», та й загалом задоволена самореалізацією у бізнесі людина. Але цьому передував довгий шлях, встелений різними подіями, злетами й падіннями, життєвими змінами. Незмінним лишалось одне – нездоланне бажання стати підприємицею.

Повниця Марина понад 10 років працювала у сфері торгівлі. Але цікавим фактом з її біографії є те, що за освітою вона зовсім не продавець. Повну вищу освіту грантерка здобула у Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського». Отримала диплом з відзнакою за кваліфікацією інженера-електромеханіка. Ще студенткою дівчина почала працювати у галузі продажів, що захопило її, і після завершення навчання вирішила продовжити професійну діяльність у торгівлі.

Працюючи в магазині одягу у м. Київ, де в той час дівчина проживала, декілька років вона обіймала посаду адміністратора торгового залу. Тоді й створила власну базу постійних клієнтів завдяки високому рівню сервісу та індивідуальному підходу. Так прийшло розуміння, що їй подобається працювати з людьми, задовольняти їхні потреби і виходити на власні нові рівні й досягнення. З того часу молода жінка почала мріяти про власний бізнес, де вона зможе реалізувати свій потенціал.

Повернувшись на малу батьківщину у село Рівне, що на Кіровоградщині, в Новоукраїнському районі, Марина поставила собі за ціль відкрити власну справу. Свого часу у планах був продуктовий магазин, згодом прийшла інша бізнес-ідея.

«Зростання кількості супермаркетів трохи відсрочило мої плани, але не моє бажання започаткувати власне підприємництво», – наголошує М. Повниця. – Ідея приготування смачного фаст-фуду, зокрема, шаурми, виникла через те, що в нашому селі немає місць, де можна скуштувати цю смачну й популярну страву. Я вирішила, що відкриття закладу фаст-фуду в селі створить комфортне сучасне місце для відпочинку та швидкого перекусу. Водночас це сприятиме розвитку інфраструктури села, завдяки створенню нових робочих місць. Розбудова й осучаснення моєї рідної місцини теж має для мене вагоме значення!»

Для реалізації своєї бізнес-ідеї пані Марина підготувалася заздалегідь і вклала чимало власних коштів: зареєструвала ФОП, придбала торговий кіоск, обладнаний усім необхідним устаткуванням, замовила вивіску з логотипом. Попередньо було погоджено з сільською радою всю проєктну документацію та отримано необхідні дозволи. Залишалося одне: придбати спеціальну техніку для ведення діяльності та меблі для облаштування літнього майданчика. Для цього й необхідні були додаткові кошти. За допомогою у реалізації своєї мрії Марина звернулась до служби зайнятості і подалась на грант «Власна справа». Перемога не забарилась, та й чи могло бути інакше, коли не бачиш інших варіантів, окрім успіху?

«Я неймовірно щаслива. Зараз маю власний фаст-фуд під назвою «Grande Шаурма», який розташований у самому серці Рівного на центральній вулиці Київській, поряд з основними інфраструктурними об'єктами. У самому селі та найближчих населених пунктах немає жодного закладу, який би спеціалізувався на приготуванні шаурми. Це дає можливість бути першими та єдиними в цьому напрямку, забезпечує стабільний потік клієнтів, ефективну та безперебійну роботу. Попри те, що основним продуктом кіоску є саме шаурма, в асортименті меню також представлені хот-доги, чізбургери, піта, картопля фрі, нагетси а також кавові напої та чаї. Фаст-фуд задовольняє потребу в швидкому перекусі, що особливо актуально для людей, які часто перебувають у русі. А я рада надати смачну, швидку та якісну послугу», – підкреслює підприємиця.

Родзинкою закладу є те, що грантерка використовує соуси власного приготування за авторським рецептом. За її словами, вони справді дуже смачні, що неодноразово підтверджувалось поціновувачами кулінарного хисту майстрині.

Любов до своєї справи відчувається буквально у кожній дії Марини Володимирівни, у кожній творчій ідеї, кожному наступному кроці.

«Я довго йшла до своєї мети. Виношувала цю мрію майже як дитину. Наприклад, назва кіоску «Grande Шаурма» – має свою невеличку історію. Ще коли я працювала в торгівлі, наш магазин італійського одягу називався «Grandi Firme». Так як я віддала тій роботі багато років, то й часточку від тієї діяльності забрала з собою, у свою нову життєву сторінку починань. Це слово «grande», що в перекладі з італійської на українську означає «великий» – воно запало мені в серце і ніби скрізь мандрувало зі мною, знаменуючи щось величне і грандіозне. Тому коли ми мали запускати кіоск, у мене не було сумнівів щодо назви. Я знала, що моя шаурма теж буде grande, і тільки так. На цій хвилі натхнення, з передчуттям того грандіозного початку, я і зробила крок у нове життя – до власної справи», – відзначає Марина Повниця.

На сьогодні грантерка вже працевлаштувала двох фахівчинь, які працюють на посадах «кухар» та «продавець». Як соціально відповідальний роботодавець, пані Марина дає можливість працювати і громадянам вразливих категорій – одна з працівниць «Grande Шаурма» має групу інвалідності. Наразі у свою злагоджену команду підприємиця наймає ще одного працівника, що завершує стажування на посаду «адміністратор» і зовсім скоро приступає до роботи.

Пані Марина не тільки успішно реалізує свій бізнес, але й за власні кошти облагородила місце поруч зі своїм фаст-фудом: біля кіоску грантерка виклала вуличну плитку для зручності і комфорту своїх клієнтів. За словами підприємиці, було важливо створити затишну локацію для відвідувачів, яка не лише задовольнятиме смаколиками, а й радуватиме око.

Загалом, Марина Повниця встигає все: нещодавно запустила в роботу послугу доставки їжі на замовлення по Рівному, а найближчим часом планує охопити й прилеглі села. Та й на цьому активна суспільна діяльність грантерки не завершується. На сьогодні вона не лише займається підприємництвом, а й працює у сільськогосподарському товаристві з обмеженою відповідальністю «Колос», роблячи свій внесок в розвиток малої батьківщини зокрема, та у підтримку економіки країни в цілому.

Тож ми щиро бажаємо молодій підприємиці успіху, розширення свого бізнесу, вдячних клієнтів, такого ж завзяття, з яким грантерка береться до кожної справи і нового починання, на довгі роки, і обов’язково підкорення нових вершин!

Кіровоградський обласний центр зайнятості


12.12.2024

Чи можуть бути доопрацьовані документи, які подаються жінками, для навчання за експериментальним проєктом?

Так, можуть.

Перш за все зазначимо, що під експериментальним проєктом мається на увазі проєкт щодо організації професійного навчання жінок для працевлаштування у сферах, де вони були традиційно недостатньо представлені. Цей проєкт реалізується відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 15 листопада 2024 року № 1302 (набрала чинності 19 листопада 2024 року).

Перелік документів, що подаються для проходження професійного навчання визначений у пункті 13 Порядку реалізації експериментального проєкту щодо організації професійного навчання жінок для працевлаштування у сферах, де вони були традиційно недостатньо представлені, затвердженого вказаною урядовою постановою (далі –Порядок). Філією обласного центру зайнятості (далі – філія ОЦЗ) розглядаються документи, і не пізніше ніж на п’ятий робочий день з дня їх надходження приймається рішення про направлення особи на професійне навчання.

Відповідно до пункту 14 Порядку, у разі подання документів в неповному обсязі або подання недостовірних даних, філія ОЦЗ залишає заяву без розгляду, про що протягом одного робочого дня з дня її надходження повідомляє особі способом, зазначеним нею в заяві. Особа протягом трьох робочих днів з дня надходження такого повідомлення може подати відсутні або уточнюючі документи. У разі неподання особою відсутніх або уточнюючих документів філія ОЦЗ не пізніше ніж на п’ятий робочий день з дня подання особою заяви приймає рішення про відмову в направленні особи на професійне навчання та протягом трьох робочих днів повідомляє особі способом, зазначеним нею в заяві.

Постанова Кабінету Міністрів України від 15 листопада 2024 року № 1302 доступна на парламентській вебсторінці за посиланням: http://surl.li/hzshfw

Кіровоградський обласний центр зайнятості


11.12.2024

Сезонна робота, що має стабільний попит на ринку праці

Сезонна зайнятість є досить затребуваною в реаліях сучасного ринку праці, оскільки жодна організація, підприємство чи установа не може функціонувати без фахівців певних професійних напрямків, що здійснюють їх обслуговування.

На сьогодні Державна служба зайнятості надає можливість пройти перепідготовку за робітничою професією «Оператор котельні». Це працівник, який обслуговує водонагрівальні і парові котли, що працюють на рідкому і газоподібному паливі або електриці; проводить запалювання, запуск і зупинку котлів, живлення їх водою, стежить за їх справністю під час роботи, спостерігає з контрольно-вимірювальних приладів за рівнем води в котлах, тиском та температурою пари, води.

Заняття стартують 20 грудня поточного року на базі Івано-Франківського центру професійно-технічної освіти Термін навчання: 2,5 місяці.

Якщо ви бажаєте стати затребуваним спеціалістом і опанувати «теплу» робітничу професію – запрошуємо на курс перепідготовки!

Викладачі центру навчать вас, як забезпечувати безпечну і безаварійну експлуатацію обладнання котельні і її трубопроводів, обладнання водопідготовки та допоміжного обладнання.

Робота і належна оплата праці для кваліфікованого фахівця гарантована!

За детальною інформацією звертайтеся до фахівців філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування.

Контакти тут: http://surl.li/pacfp

Онлайн-графік формування навчальних груп можна переглянути за посиланням: https://is.gd/A1GYNF

Також ви можете скористатись мобільним застосунком від Державної

служби зайнятості, де представлена найбільша в Україні база вакансій. Застосунок доступний в App Store (http://surl.li/kccngh) та Google Play (http://surl.li/xoputc).

Кіровоградський обласний центр зайнятості


09.12.2024

Ефективні комунікації в команді – шлях до відновлення та соціальної реінтеграції ветеранів

«Бізнес як інструмент реінтеграції ветеранів» – такою була тема чергової зустрічі, що відбулася у Кіровоградській обласній військовій адміністрації у рамках платформи «Діалог влади і бізнесу». У заході взяли участь понад 150 учасників.

Це був захід, де підприємці мали змогу обговорити актуальні питання з керівництвом області щодо співпраці діючого бізнесу з ветеранами, дієві інструменти реінтеграції ветеранів до цивільного життя та підтримку суб'єктів господарювання в умовах війни.

Серед основних спікерів зустрічі була заступниця директора обласного центру зайнятості Наталія Невідома, яка поінформувала про активні програми сприяння зайнятості населення, що реалізовує Державна служба зайнятості.

Зокрема керівницею було презентовано:

- експериментальний проєкт з організації професійного навчання учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни в закладах професійної (професійно-технічної) освіти ДСЗ. Навчатися можна за 95 сучасними професіями, 400 освітніми програмами. Наприклад: «водій», «тракторист-машиніст», «електромонтер», «електрогазозварник», «токар», «кухар». Серед освітніх програм – підприємництво, керування БПЛА, ІТ-технології, соціально-психологічна та домедична допомога, цивільний захист та інші напрямки. Проєкт передбачає індивідуальний підхід до потреб кожного замовлення роботодавця та здобувача освіти, використання різних форм навчання тощо;

- програму навчання за ваучером, що передбачає організацію професійного навчання за переліком професій та спеціальностей, який наразі складає 155 одиниць;

- урядову програму «Грант для ветеранів та членів їхніх сімей», що орієнтовна на створення та розвиток власного бізнесу. Було коротко окреслено обов'язкові умови грантової програми, розмір гранту, напрямки використання грантових коштів та покрокові дії щодо реалізації бізнес-ідеї;

- компенсаційні програми для роботодавців, які працевлаштовують учасників бойових дій та осіб з інвалідністю, облаштовують робочі місця працевлаштованих людей з інвалідністю, інші фінансові інструменти, орієнтовані на підтримку бізнесу у період воєнного стану;

- офіси підтримки малого і мікробізнесу «Зроблено в Україні», які наразі створені у Кропивницькому та Олександрії. Це простори, де, як діючі, так і майбутні підприємці, зможуть отримати інформацію про урядові програми та ініціативи з підтримки бізнесу, міжнародні та регіональні програми, якими можна скористатися одночасно. За весь час роботи офісів фахівцями служби зайнятості надано майже 300 консультацій щодо отримання мікрогрантів та грантів для ветеранів на створення або розвиток власного бізнесу, грантів для переробних підприємств, доступних кредитів 5-7-9%, програми «Національний кешбек» та «Зимова єПідтримка», інших компенсаційних програм, що орієнтовані на підтримку сучасного роботодавця.

Наостанок було наголошено, що онлайн платформа для комунікації бізнесу із представниками місцевої влади є важливим елементом підтримки підприємництва, особливо в умовах війни. Як зазначається, основна мета – вибудувати якісно нові відносини та довіру до влади, почути проблеми підприємців, відпрацювати оперативні механізми реагування на запити підприємців та вирішення проблемних питань.

Нагадаємо, що платформа «Діалог влади і бізнесу» – це осередок для відкритих комунікації між бізнесом та владою. Платформа покликана оперативно вирішувати нагальні питання підприємців, покращувати економічний та інвестиційний клімат, сприяти створенню нових підприємств, розширенню виробництв і збільшенню надходжень до місцевих бюджетів. Такі зустрічі проводяться щоп’ятниці, тематика та участь спікерів визначаються за пропозиціями бізнесу.

У вас є запитання та пропозиції щодо тем і формату зустрічей у рамках платформи «Діалог влади і бізнесу»? Переходьте за посиланням: http://surl.li/hiypwr

Кіровоградський обласний центр зайнятості


09.12.2024

Чи скасовується дозвіл на застосування праці іноземців у разі виявлення недостовірності даних у поданих роботодавцем документах?

Так, фактично скасовується. При цьому потрібно враховувати наступні зміни у відповідних формулюваннях.

Законом України від 10 жовтня 2024 року № 4017-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з прийняттям Закону України «Про адміністративну процедуру» (набрав чинності 15 листопада 2024 року) внесено зміни, у тому числі, до Закону України «Про зайнятість населення». Цими змінами, зокрема, термін «скасування» (дозволу) змінено на «відкликання».

До змін пунктом 4 частини 2 статті 42-10 Закону України «Про зайнятість населення» передбачалась також можливість скасування дозволу у разі виявлення недостовірності даних у поданих роботодавцем документах, яка не могла бути виявлена під час розгляду заяви. Наразі цей пункт 4 виключений. Але це зменшує міру відповідальності за подання недостовірних даних.

Відтепер регіональний центр зайнятості має право визнати недійсним дозвіл у разі виявлення у поданих роботодавцем документах недостовірності даних, що не могли бути виявлені під час розгляду заяви. При цьому має дотримуватися порядок, визначений Законом України «Про адміністративну процедуру». Дозвіл вважається недійсним з дня прийняття рішення про його недійсність регіональним центром зайнятості.

Закон України від 10 жовтня 2024 року № 4017-IX доступний на парламентській вебсторінці за посиланням: http://surl.li/nnrlkp

Кіровоградський обласний центр зайнятості


09.12.2024

Мрієте про успішну кар’єру у сфері продажів? Не баріться, стартує навчання!

Вибір професії – це крок до нових можливостей та успіху. Ви комунікабельна людина, маєте комерційну жилку і з грошима на «ти»? Для вас є вигідна пропозиція, що дасть змогу реалізуватись у сфері торгівлі. На сьогодні одна з найзатребуваніших професій на ринку праці – це продавець. Тож якщо ви не знали з чого розпочати свій шлях у торговельній галузі, запрошуємо опанувати професію «Продавець продовольчих товарів (ІІІ розряд)».

З 16 грудня 2024 року стартує професійне навчання на базі Рівненського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості. Заняття триватимуть 5 місяців.

За цей час ви засвоїте як теоретичну базу (знання професійних стандартів та правил обслуговування клієнтів), так і практичні навички (основи продажу, роботу з клієнтами, використання касового обладнання).

Кваліфіковані викладачі навчать вас виявляти потреби покупців та допомагати їм знайти саме той товар, за яким вони прийшли. Програма навчання дозволяє охопити усі необхідні знання для ефективних продажів товарів продовольчої групи, тож по її завершенню ви набудете майстерності у сфері торгівлі.

Кар’єрне зростання не забариться, якщо ви будете цілеспрямовані – починаючи з роботи на касовому апараті у магазині, поступово ви дійдете до торгового представника чи регіонального менеджера. Сучасний ринок праці надає безліч можливостей тим, хто діє для досягнення своєї цілі.

Отож не зволікайте – звертайтеся до фахівців філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування.

Контакти тут: http://surl.li/pacfp

Онлайн-графік формування навчальних груп можна переглянути за посиланням: https://is.gd/A1GYNF

Також ви можете скористатись мобільним за стосунком від Державної служби зайнятості, де представлена найбільша в Україні база вакансій. Застосунок доступний в App Store (http://surl.li/kccngh) та Google Play (http://surl.li/xoputc).

Кіровоградський обласний центр зайнятості


06.12.2024

Які документи подаються жінками для навчання за експериментальним проєктом?

Для проходження професійного навчання за експериментальним проєктом щодо організації професійного навчання жінок для працевлаштування у сферах, де вони були традиційно недостатньо представлені, особа подає до філії обласного центру зайнятості заяву та наступний перелік документів:

- документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України;

- наявний документ про базову середню або повну загальну середню, або професійну (професійно-технічну), або фахову передвищу, або вищу освіту, або дублікат одного із зазначених документів, або «єДокумент» про освіту;

- документ, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків (крім осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті громадянина України), який надається у разі відсутності в паспорті громадянина України інформації про реєстраційний номер облікової картки платника податків.

Цей перелік документів визначений пунктом 13 Порядку реалізації експериментального проєкту щодо організації професійного навчання жінок для працевлаштування у сферах, де вони були традиційно недостатньо представлені, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15 листопада 2024 року № 1302 (набрала чинності 19 листопада 2024 року). Форма заяви є додатком 1 до зазначеного Порядку.

Примітка. Перелік вищевказаних документів відповідає паперовій формі їх подання. Передбачається також електронна форма подання документів

Постанова Кабінету Міністрів України від 15 листопада 2024 року № 1302 доступна на парламентській вебсторінці за посиланням: http://surl.li/bepfop

Є питання щодо організації професійного навчання за проєктом? Звертайтеся! Контакти тут: http://surl.li/pacfp

Кіровоградський обласний центр зайнятості


06.12.2024

Вітчизняне виробництво у пріоритеті: разом до відповідального підприємництва

Всеукраїнська економічна платформа «Зроблено в Україні» – це одна із важливих комплексних державних програм, що спрямована на підтримку вітчизняних виробників, підвищення конкурентоспроможності українських товарів на ринках та зміцнення національної економіки. Однією зі складових цієї програми є відкриття та функціонування офісів підтримки малого і мікробізнесу «Зроблено в Україні».

Кіровоградщина не є виключенням – вже на сьогодні такі офіси створені і активно функціонують у Кропивницькому та Олександрії. Перший офіс у серпні цього року створений на базі Кропивницької філії обласного центру зайнятості, другий – на базі Олександрійської філії обласного центру зайнятості у жовтні.

Це своєрідні платформи, де як діючі, так і майбутні підприємці зможуть отримати інформацію про урядові програми та ініціативи з підтримки бізнесу, міжнародні та регіональні програми, якими можна скористатися одночасно. Це, зокрема, урядові грантові програми підтримки діючого бізнесу, а також сприяння започаткуванню власного бізнесу: мікрогранти на створення або розвиток власного бізнесу за програмою «єРобота»; гранти на створення або розвиток власного бізнесу учасникам бойових дій, особам з інвалідністю внаслідок війни та членам їх сімей; гранти для створення або розвиток садівництва, ягідництва та виноградарства; гранти для створення або розвитку тепличного господарства. Це і державна програма «Доступні кредити 5-7-9%», програма часткової  компенсації  вартості сільськогосподарської  техніки та обладнання  вітчизняного виробництва, інвестиційні кредити для галузі переробної промисловості.

Так як платформи створені на базі центрів зайнятості, в офісах можна вирішити питання добору персоналу, підвищення професійних компетенцій шляхом отримання ваучера на навчання тощо. Фахівці офісів допоможуть з оформленням документів, зокрема зі створенням бізнес-плану та з інших питань, пов’язаних із впровадженням та веденням підприємницької діяльності.

За весь час роботи платформ фахівцями служби зайнятості надано майже 300 консультацій щодо отримання мікрогрантів та грантів для ветеранів на створення або розвиток власного бізнесу, грантів для переробних підприємств, доступних кредитів 5-7-9%, програми «Національний кешбек» та «Зимова єПідтримка», інших компенсаційних програм, що орієнтовані на підтримку сучасного роботодавця.

Наприклад, Попова Катерина, власниця репетиторського центру "Суфікс", звернулася до Кропивницького офісу за консультацією щодо отримання гранту за програмою «Власна справа». У результаті успішно захистила бізнес-план і на крок стала ближче до повної реалізації своєї ідеї з розширення бізнесу.

Підприємиця Гордієнко Дарія вирішила відкрити у Кропивницькому квітковий магазин. Відвідавши цей же офіс, вона з фахівцем офісу доопрацювала фінансову частину бізнес-плану і вже пакет документів для участі у грантовій програмі «Власна справа» готовий.

Ми сподіваємося, що офіси стануть не просто консультаційними центрами, а й просторами нетворкінгу для обміну ідеями та досвідом.

Якщо вам цікаво, де діють офіси «Зроблено в Україні» і які послуги надають, детальна інформація доступна за посиланням: http://surl.li/shbkfe

Кіровоградський обласний центр зайнятості


06.12.2024

Стартуйте у медичній сфері: служба зайнятості організовує навчання

Професія молодшого медичного персоналу з догляду за хворими – благородна і гуманна, адже вона покликана допомагати людям одужати, створюючи для цього всі необхідні умови. Якщо ви відчуваєте, що ваш професійний шлях саме у медичній сфері і бажаєте допомагати людям, служба зайнятості має пропозицію.

Запрошуємо вас пройти перепідготовку за освітньою програмою «Молодша  медична  сестра (молодший медичний брат) з догляду за хворими». На базі Івано-Франківського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості найближчим часом розпочинається навчання!

Заняття стартують 16 грудня 2024 року. Триватимуть – 2,1 міс.

Кваліфіковані викладачі допоможуть вам опанувати всі необхідні знання, уміння та навички. Ви освоїте: індивідуальний догляд за хворими; надання хворим першої долікарської допомоги, зокрема, надання допомоги при травматичних пошкодженнях; виконання призначень лікаря; проведення нескладних медичних маніпуляцій; обстеження пацієнтів та їх підготовку до різних оперативних втручань; підготовку хворих до інструментальних методів дослідження тощо. Також ви дізнаєтесь, як раціонально та ефективно організовувати працю на робочому місці, дотримуючись норм технологічного процесу.

Варто відзначити, що однією з найзатребуваніших професій на ринку праці є саме медичні працівники і роботою ви будете забезпечені завжди!

Зацікавила інформація? Звертайтеся до фахівців філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування.

Контакти тут: http://surl.li/pacfp

Онлайн-графік формування навчальних груп можна переглянути за посиланням: https://is.gd/A1GYNF

Також ви можете скористатись мобільним за стосунком від Державної служби зайнятості, де представлена найбільша в Україні база вакансій. Застосунок доступний в App Store (http://surl.li/kccngh) та Google Play (http://surl.li/xoputc). 

Кіровоградський обласний центр зайнятості


05.12.2024

Вулична акція “Не мовчи!”

Щорічно з 25 листопада до 10 грудня проводиться  Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства» з метою привернення уваги до проблем подолання насильства в сім’ях, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.

До проведення акції активно долучилися працівники Комунальної установи “Кропивницький міський центр запобігання та протидії насильству” Кропивницької міської ради.

  28 листопада 2024 року фахівці денного центру соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, Комунальної установи спільно з курсантами Донецького державного університету внутрішніх справ взяли участь у вуличній акції “Не мовчи!”, метою якої стало привернення уваги містян до проблем протидії та запобігання насильству.

Під час спілкування з жителями міста учасники акції надавали всю необхідну інформацію щодо форм насильства, особливостей поведінки та алгоритму дій у випадках потрапляння в ситуації домашнього насильства та роздавали буклети з контактами організацій та сервісів допомоги постраждалим особам.


04.12.2024

Оволодіти майстерністю візажу – легко і просто зі службою зайнятості!

Якщо вас приваблює світ Beauty-індустрії і ви хотіли б професійно реалізуватись саме у цій сфері, маємо чудову новину! Державна служба зайнятості пропонує опанувати творчу професію «Візажист» на базі Одеського центру професійно-технічної освіти.

Якщо ви відчуваєте у собі потенціал створювати красу, здатні побачити у кожній людині свою особливу родзинку, бажаєте формувати вишукані образи і стилі – будьте певні: ця освітня програма для вас!

Заняття розпочинаються 11 грудня 2024 року, триватимуть – 5 місяців.

Навчання відкриє перед вами перспективні можливості професійного розвитку у сфері краси та моди. Протягом освітнього курсу ви розкриєте секрети ідеального макіяжу будь-якої складності, освоїте основні техніки та сучасні тенденції візажу, познайомитесь з різноманітними видами косметики та необхідним інвентарем для роботи, отримаєте практичні майстер-класи від провідних фахівців галузі.

По завершенню навчання ви зможете працювати у салонах краси, фотостудіях, модельних агентствах, отримувати приватні замовлення тощо. Врешті – сформувати свою власну базу постійних клієнтів і поціновувачів. Візажист – це витончений майстер, який за допомогою сучасних засобів макіяжу може створити неповторний образ і підкреслити індивідуальність свого клієнта. Тому це одна з провідних професій сьогодення, затребувана на ринку праці.

Зацікавила інформація? Звертайтеся до фахівців філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування.

Контакти тут: http://surl.li/pacfp

Онлайн-графік формування навчальних груп можна переглянути за посиланням: https://is.gd/A1GYNF

Також ви можете скористатись мобільним за стосунком від Державної служби зайнятості, де представлена найбільша в Україні база вакансій. Застосунок доступний в App Store (http://surl.li/kccngh) та Google Play (http://surl.li/xoputc). 

Кіровоградський обласний центр зайнятості


04.12.2024

Чи може жінка-учасник експериментального проєкту з профнавчання самостійно обирати навчальний заклад?

Так, може.

Перш за все зазначимо, що під експериментальним проєктом мається на увазі проєкт щодо організації професійного навчання жінок для працевлаштування у сферах, де вони були традиційно недостатньо представлені. Цей проєкт реалізується відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 15 листопада 2024 року № 1302 (набрала чинності 19 листопада 2024 року).

Відповідно до пункту 12 Порядку реалізації експериментального проєкту щодо організації професійного навчання жінок для працевлаштування у сферах, де вони були традиційно недостатньо представлені, затвердженого вказаною урядовою постановою, особа здійснює вибір закладу професійної (професійно-технічної) освіти для проходження професійного навчання. Але також потрібно враховувати, що такий вибір здійснюється з числа закладів, визначених у переліку закладів професійної (професійно-технічної) освіти, сформованому Міністерством освіти і науки України.

Постанова Кабінету Міністрів України від 15 листопада 2024 року № 1302 доступна на парламентській вебсторінці за посиланням: http://surl.li/krbgxp

Перелік професій для професійного навчання жінок для працевлаштування у сферах, де вони були традиційно недостатньо представлені, доступний за посиланням: http://surl.li/fwjkhc

Є питання щодо організації професійного навчання за проєктом? Звертайтеся до філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування.

Контакти тут: http://surl.li/pacfp

Кіровоградський обласний центр зайнятості


29.11.2024

Інформація про окремі показники на ринку праці у м. Кропивницькому станом на 29.11.2024 року

  1. У Кропивницькій філії Кіровоградського обласного центру зайнятості:

на обліку знаходяться 559 осіб, що мають статус безробітного (станом на 29.11.2023 року було 269);

допомогу по безробіттю отримують 359 осіб (станом на 29.11.2023 року було 194).

  1. З 01.01.2024 року у Кропивницькій філії Кіровоградського обласного центру зайнятості, з числа внутрішньо переміщених осіб:

  2. стали на облік 606;

  3. надано статус безробітного 577 особам, з яких 210 осіб вже працевлаштовано.

  4. Наразі актуальних вакансій по місту Кропивницькому – 1085 Прийнято заяв від 82 роботодавців щодо компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування 122 внутрішньо переміщених особи.

  5. Роботодавцям компенсовано за працевлаштування ВПО 2154919,21 (тис. грн.).

  6. Видано 135 ваучерів на навчання за спеціальностями: «фармація, промислова фармація», «медицина», «середня освіта за предметними спеціальностями», «фізична культура і спорт», «дошкільна освіта», «автомобільний транспорт», «агрономія», «підприємництво та торгівля», «системний аналіз», «маркетинг», «геодезія та землеустрій» з них 33 особи з числа ВПО.

  7. Отримано мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу – 224 осіб на загальну суму 48,25 (млн грн).

За рахунок отриманих мікрогрантів створено 334 нових робочих місць у роботодавців.


27.11.2024

Працевлаштування без бар’єрів: у Кропивницькому відбувся мініярмарок вакансій

 

Вчора, 26 листопада, в рамках Декади зайнятості осіб з інвалідністю, що проходить наразі на Кіровоградщині, у Кропивницькій філії обласного центру зайнятості відбувся  міні-ярмарок вакансій.

На захід були запрошені представники підприємств, які пропонують робочі місця, адаптовані для людей з інвалідністю. Серед них: ПАТ «КШФ «Зорянка», Інгульська шахта ДП «Східний гірничо-збагачувальний комбінат», КП «Житлово-експлуатаційна організація № 1» Кропивницької міської ради», а також фізичні особи-підприємці – переможці грантової програми «Власна справа».

Під час заходу візитери мали змогу ознайомитись з інформацією про професії та спеціальності, актуальні на ринку праці, безпосередньо поспілкуватися з роботодавцями.

Важливою частиною заходу була презентація роботодавцями своїх підприємств та вільних робочих місць. Вони детально розповіли про умови праці, режим роботи, розмір заробітної плати, графік роботи і відпочинку, умов та охорони праці, соціальні гарантії. Фахівцями Кропивницької філії були створені всі умови для того, щоб роботодавці та безробітні мали можливість поспілкуватися, отримати відповіді на свої запитання та вирішити власні професійні перспективи, задовольнити кадрові потреби.

Зокрема, представники КП «Житлово-експлуатаційна організація № 1» Кропивницької міської ради» пропонували наступні вакансії: «електромонтер з експлуатації розподільних мереж», «електрогазозварник» та «двірник».

Водночас представники Інгульської шахти ДП «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» пропонували вакансії, які не вимагають професійно-кваліфікаційного рівня: «прибиральник територій» та «прибиральник» виробничих приміщень. Роботодавець гарантував доставку до місця роботи та з роботи транспортом підприємства.

Переможець грантової програми – фізична особа підприємець Пагієв Ісмаіл Фаізович, який має у власності сімейну клініку «Inventа», пропонував вакансію «молодша медична сестра». Він наголосив, що основна робота такої фахівчині у поліклініці – підтримувати чистоту та дотримуватися вимог щодо санепідрежиму. Робочий графік: 2 години на день після 17:00 год. Заробітну плату підприємець пропонує у розмірі 8500 грн. Цією пропозицією зацікавились дві особи, одна з яких вирішила відвідати приватну клініку та ознайомитися з умовами праці безпосередньо на робочому місці.

Під час мініярмарку вакансій кожен із шукачів роботи мав змогу особисто поспілкуватися з керівниками та представниками підприємств, заповнити анкети. Для більш детального ознайомлення з умовами праці на робочому місці, роботодавці запросили людей, які мають інвалідність, відвідати підприємства.

В ході заходу роботодавці також були ознайомлені з державними компенсаційними інструментами, що мотивують до створення нових робочих місць, працевлаштування ВПО, облаштування робочих місць працевлаштованих громадян з інвалідністю та ін.

Сподіваємось, що ті, хто завітав на мініярмарок, отримали для себе чимало корисної інформації, а дехто знайшов роботу до душі.

«Служба зайнятості активно впроваджує клієнтоцентровані підходи для підтримки таких осіб з інвалідністю, допомагаючи їм знайти роботу та інтегруватися у суспільство. Організація та проведення мініярмарку вакансій дає таким громадянам шанс знайти для себе підходящу роботу, яка принесе матеріальне забезпечення і моральне задоволення, або обрати напрямок професійного навчання чи перенавчання для забезпечення подальшого свого працевлаштування», – підкреслила директор Кропивницької філії обласного центру зайнятості Наталія Лисонь.

Довідково. Станом на 26 листопада 2024 року в Кропивницькій філії Кіровоградського обласного центру зайнятості на обліку перебувають 63 особи з інвалідністю. З початку цього року працевлаштовано 81 особу з інвалідністю. Зокрема, безробітні були працевлаштовані за професіями: «юрист», «вчитель закладу загальної середньої освіти», «вихователь», «фармацевт», «лікар-лаборант», «діловод», «фахівець зв'язків з громадськістю», «архіваріус», «кошторисник», «кур'єр», «пекар», «садчик2, «електромонтер», «монтажник гіпсокартоних конструкцій», «водій автотранспортних засобів», «слюсар з ремонту агрегатів», «слюсар з ремонту рухомого складу», «електрозварник ручного зварювання», «озеленювач» та ін.

Кіровоградський обласний центр зайнятості


27.11.2024

Чи можуть роботодавці звернутись до центру зайнятості для організації професійної підготовки жінок за традиційно чоловічими професіями?

Так, можуть.

Зазначимо, що постановою Кабінету Міністрів України від 15 листопада 2024 року № 1302 (набрала чинності 19 листопада 2024 року) запроваджено реалізацію протягом двох років експериментального проєкту щодо організації професійного навчання жінок для працевлаштування у сферах, де вони були традиційно недостатньо представлені.

Цією ж постановою затверджено Порядок реалізації експериментального проєкту щодо організації професійного навчання жінок для працевлаштування у сферах, де вони були традиційно недостатньо представлені.

Пунктом 10 вказаного Порядку передбачено, що професійне навчання організовується на замовлення роботодавця шляхом подання до філії обласного центру зайнятості за місцезнаходженням роботодавця заяви про потреби у навчанні фахівців роботодавця.

Постанова Кабінету Міністрів України від 15 листопада 2024 року № 1302 доступна на урядовій вебсторінці за посиланням: http://surl.li/lepbpd

#Електронний_кадровий_клуб


27.11.2024

Переможниця гранту як соціально відповідальний роботодавець: Юлія Мала створює робочі місця для інвалідів

На сьогодні наші грантери не лише впроваджують і розвивають свою підприємницьку діяльність, а й виступають як соціально-активні роботодавці. Яскравим прикладом може служити історія успіху фопівчині Малої Юлії Вікторівни, яка надає послуги інтернет-зв’язку як провайдер «Nova Net» (детальніше про її бізнес-проєкт ви можете дізнатись за посиланням: http://surl.li/jtsuso).

Грантерка провадить свою підприємницьку діяльність близько 15 років. На момент подачі заяви на отримання гранту, Юлія Вікторівна, як роботодавець, мала 14 найманих працівників. Успішний розвиток проєкту дозволив створити ще три нових робочих місця. За сприяння Новоархангельського відділу Голованівської філії обласного центру зайнятості вона найняла працівників на посаду оператора електронно-комунікаційних послуг. Більше того, Юлія Вікторівна працевлаштувала саме людей з інвалідністю. Ці фахівці надають консультації абонентам, перевіряють роботу інтернет-зв’язку, приймають заявки на виклик майстра для вирішення технічних питань тощо.

Загалом, підприємиця створює комфортне середовище для роботи та дружню й невимушену атмосферу серед колег, де всі працюють злагодженою командою, як єдиний організм. Для одного з фахівців, що має групу інвалідності, робоче місце технічно і в плані устаткування облаштоване таким чином, що є можливість працювати з дому.

Юлія Вікторівна зважено ставиться до підбору працівників на підприємство. Вона відзначає: «Коли людина приходить до нас працювати, ми, перш за все, дивимось на бажання професійно розвиватись. Якщо у шукача роботи, прикладом, немає відповідної освіти, ми всьому навчаємо, адже зацікавлені у якісному виконанні робочих обов’язків. Завжди координуємо робочий процес та у всьому допомагаємо. Людина відчуває підтримку і наставництво більш досвідчених колег. Моя позиція – якщо буде добре людям, які в нас працюють, то й розвиток справи буде набирати обертів і давати бажані результати».

За працевлаштування особи з інвалідністю та створення належних умов для виконання його обов'язків, фахівці служби зайнятості запропонували підприємиці скористатися урядовою ініціативою та отримати компенсацію витрат за облаштування робочого місця для фахівця.

Відзначимо, що Державна служба зайнятості всіляко підтримує роботодавців, які створюють нові робочі місця для працевлаштування різних категорій безробітних громадян, внутрішньо переміщених осіб, зокрема, для людей з інвалідністю – облаштовують робочі місця під їх потреби. Для таких підприємців запроваджені компенсаційні програми, що мотивують їх підтримувати вразливі категорії населення і, водночас, дозволяють знизити навантаження на фонд оплати праці установи та зекономити кошти, які можна використати на розвиток підприємства. Інструменти таких програм сприяють створенню безбар’єрного простору у сфері трудових відносин та збільшенню можливостей на ринку праці, у т.ч. для людей з інвалідністю. 

Кіровоградський обласний центр зайнятості


26.11.2024

#Ваучер від ДСЗ: понад 5 млн грн державних коштів використано для навчання мешканців області


Однією із дієвих послуг служби зайнятості щодо сприяння підвищенню конкурентоспроможності громадян на ринку праці є видача ваучерів на навчання. Це реальний шанс здобути новий фах чи підвищити кваліфікацію за вже набутою професією.

Цьогоріч ваучер на навчання отримали 554 особи. Із загальної кількості громадян, які скористалися правом на отримання ваучерів, 482 особи складають жінки.

Серед тих, хто отримав ваучер: 467 осіб віком старше 45 років, при чому їх страховий стаж не менше 15 років; 66 осіб з числа ВПО, 13 осіб з інвалідністю, 6 учасників бойових дій.

Серед напрямків, які обирали жителі Кіровоградщини для навчання, найбільш актуальними були такі: «Медсестринство» – 175 осіб, «Дошкільна освіта» – 77 осіб, «Кухар» – 65 осіб, «Соціальна робота» – 57 осіб, «Психологія» – 44 особи тощо.

Здобувачі освіти опановували й інші напрямки: «Машиніст крана автомобільного», «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва», «Кухар», «Кравець», «Охоронник» , «Продавець продовольчих товарів» та ін.

Необхідно наголосити, що серед жінок, які отримали ваучери на навчання, є внутрішньо переміщена особа, яка навчається за професією не типовою для жінок. На базі Одеського державного центру професійного навчання працівників переробної промисловості здобувачка світи наразі опановує професію «електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування».

На організацію професійного навчання за ваучером виділено та профінансовано 5309,4 тис. грн.

Довідково. Ваучер – це документ, який видається одноразово та дає право  пройти навчання за затвердженим переліком професій та спеціальностей за кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Вартість ваучера складає не більше 30 280 грн.

Нагадаємо, що віднедавна перелік професій та спеціальностей, за якими може бути виданий ваучер, збільшено і він складає 155 одиниць. Перелік професій, спеціальностей для навчання доступний за посиланням: http://surl.li/xidupg

Все про ваучер на вебсторінці Державного центру зайнятості: http://surl.li/hxzzaa

Вас зацікавила інформація? Ви впевнені, що бажаєте здобувати нові знання? Звертайтеся до філій обласного центру зайнятості/структурних підрозділів філій за місцем перебування. Контакти тут: http://surl.li/pacfp

Подати заяву на отримання ваучера можна в режимі онлайн за посиланням: http://surl.li/kioprr

Не зволікайте, переходьте за посиланнями і вас чекає нове професійне майбутнє!

Кіровоградський обласний центр зайнятості


26.11.2024

Інтеграція ВПО в громадах: виклики, ризики та горизонти нових можливостей

25 листопада, у громадському офісі Кіровоградської обласної військової адміністрації відбулося засідання круглого столу «Інтеграція внутрішньо переміщених осіб в громадах Кіровоградської області: виклики, ризики гендерно зумовленого насильства та шляхи їх подолання».

Захід був організований регіональним підрозділом ГО «Десяте квітня» та проведений за участі представників структурних підрозділів обласної державної адміністрації, ради з питань внутрішньо переміщених осіб при Кіровоградській обласній військовій адміністрації, громадських організацій та інших. Переважна більшість учасників доєдналися до засідання за допомогою платформи для відеоконференцій Zoom.

Серед питань, що були розглянуті:

- соціальна підтримка внутрішньо переміщених осіб та надання допомоги постраждалим від домашнього та гендерно зумовленого насильства;

- інтеграція внутрішньо переміщених осіб у громадах Кіровоградської області;

- проблема відновлення втрачених документів для внутрішньо переміщених осіб, організація проживання новоприбулих внутрішньо переміщених осіб в громаду;

- виклики і реалії у роботі з ВПО в умовах війни;

- виклики примусової евакуації у 2024 році: проблеми та наслідки для інтеграції ВПО;

- превентивні заходи щодо зменшення ризиків гендерно зумовленого насильства при роботі з вразливими категоріями населення.

Про можливості для ВПО у сфері зайнятості та програми їх підтримки, що реалізуються Державною службою зайнятості, розповіла Наталія Невідома, заступниця директора Кіровоградського обласного центру зайнятості.

Зокрема, вона ознайомила з результатами анкетування внутрішньо переміщених осіб, що проводилося фахівцями обласного центру зайнятості задля вивчення потреб переселенців у працевлаштуванні. Повідомила, що з 2022 року послугами центрів зайнятості в області скористалися 8 тис. ВПО; працевлаштовано за сприяння служби зайнятості 2,1 тис. внутрішньо переміщених осіб; понад 700 осіб брали участь у громадських, суспільно корисних та інших роботах тимчасового характеру; майже 300 осіб проходили професійне навчання.

Також йшлося про інші активні програми сприяння зайнятості, які наразі реалізовує Державна служба зайнятості: отримання ваучера  на здійснення  професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації; надання мікрогрантів для відкриття нового або розвиток діючого бізнесу за урядовою програмою «єРобота».

Для прикладу, 8 осіб взяли участь у грантовій програмі для створення та розвитку власного бізнесу. Грантери створили 15 нових робочих місць для безробітних громадян. Бізнес-ідеї, які реалізовували переможці грантів різновекторні: виробництво постільної білизни, грумінг-салон для тварин, клініка з надання косметологічних послуг та корекції фігури, кав'ярні, піцерія, відкриття коворкінг кухні та ін. Загальна сума отриманих коштів складає 1,9 млн грн.

Увага була приділена й державним компенсаційним програмам, що орієнтовані як на підтримку роботодавців, так і на сприяння у працевлаштуванні ВПО, безробітних громадян, осіб з інвалідністю та ін.

Також Н. Невідома акцентувала на діяльності офісів «Зроблено в Україні», де кожен охочий зможе отримати консультації щодо можливостей підпримки мікро- та малого бізнесу від держави.

Стейкхо‌лдери через висловлення власних міркувань намагалися знайти шляхи розв’язання проблемних питань зайнятості ВПО, подолання їх трудової пасивності.

Після обговорення важливих питань відбувся активний полілог щодо ефективності та важливості міжсекторальної співпраці між державними структурами, органами місцевого самоврядування та громадськими організаціями на прикладі досвіду Олександрійського району Кіровоградської області.

Підбиваючи підсумок круглого столу, організатори заходу подякували всім учасникам дискусії, насамперед представникам установ соціального спрямування та громадським організаціям, які долучаються до вирішення проблем переселенців.

Кіровоградський обласний центр зайнятості


26.11.2024

Чи передбачається взаємодія між центрами зайнятості та центрами допомоги врятованим?

Так, передбачається.

Зазначимо, що постановою Кабінету Міністрів України від 19 листопада 2024 року № 1321 (набрала чинності 21 листопада 2024 року) затверджено Примірне положення про центр допомоги врятованим. Передбачено, що такі центри утворюються для надання допомоги особам, яким внаслідок воєнних дій, збройного конфлікту, тимчасової окупації території України, надзвичайної ситуації природного чи техногенного характеру завдано фізичної, психологічної або економічної шкоди, та особам, які внаслідок зазначених обставин зазнали страждань, зокрема від сексуального насильства, пов’язаного із збройним конфліктом.

Метою діяльності центрів допомоги врятованим є надання консультаційних послуг, соціально-психологічної допомоги постраждалим особам, а також сприяння в забезпеченні реалізації їх прав відповідно до законодавства. Передбачено, серед іншого, що центри допомоги врятованим сприятимуть в отриманні постраждалими особами послуг із працевлаштування, професійного навчання, перепідготовки, підвищення кваліфікації шляхом перенаправлення та взаємодії з установами Державної служби зайнятості відповідно до Закону України «Про зайнятість населення».

Постанова Кабінету Міністрів України від 19 листопада 2024 року № 1321 доступна на урядовій вебсторінці за посиланням: http://surl.li/ghqlzu

Кіровоградський обласний центр зайнятості


25.11.2024

Які відомості звіряються з державними органами в ході розслідування страхових випадків?

Нагадаємо, що Порядок розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення затверджений спільним наказом Міністерства економіки України, Міністерства фінансів України, Міністерства внутрішніх справ України від 10 вересня 2024 року № 23492/439/620, постановою правління Пенсійного фонду України від 10 вересня 2024 року № 27-1 (набрали чинності 30 жовтня 2024 року), зареєстровані в Міністерстві юстиції України 27 вересня 2024 року за № 1462/42807.

Розслідування проводиться, у тому числі, шляхом звіряння відомостей поданих особою під час реєстрації або перереєстрації як безробітного та протягом перебування особи у статусі зареєстрованого безробітного, на підставі яких надається (поновлюється) статус зареєстрованого безробітного (особа перебуває у статусі зареєстрованого безробітного), та/або даних, зазначених у документах страхувальника, що вносяться до Єдиної інформаційно-аналітичної системи Державної служби зайнятості та впливають на умови отримання (поновлення) статусу зареєстрованого безробітного, перебування у статусі зареєстрованого безробітного, призначення та виплати матеріального забезпечення на випадок безробіття, з реєстром страхувальників та реєстром застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, а також здійснення інформаційного обміну з Міністерством фінансів України щодо встановлення відповідності таких відомостей та/або даних, що впливають на визначення права особи на призначення та виплату їй матеріального забезпечення на випадок безробіття, даних, що обробляються стосовно такої особи в інформаційно-аналітичній платформі електронної верифікації та моніторингу відповідно до  Закону України "Про верифікацію та моніторинг державних виплат".

Здійснюється також інформаційний обмін з Адміністрацією Державної прикордонної служби України щодо знаходження за межами України осіб, які перебувають у статусі зареєстрованого безробітного або бажають отримати статус зареєстрованого безробітного.

Порядок розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення доступний за посиланням: http://surl.li/xvlsqs

Кіровоградський обласний центр зайнятості


25.11.2024

Чи розглядається питання про повернення незаконно отриманої допомоги по безробіттю, якщо інформація про порушення надійшла після припинення реєстрації особи?

Так, розглядається.

Насамперед нагадаємо, що відповідно до статті 36 Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”, сума виплаченої допомоги по безробіттю застрахованій особі, внаслідок невиконання нею своїх обов’язків та зловживання ними, стягується з цієї особи відповідно до законодавства з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.

Питання проведення відповідних перевірок врегульовані Порядком розслідування страхових випадків та обгрунтованості виплати матеріального забезпечення, затвердженим наказом Міністерства економіки України, Міністерства фінансів України, Міністерства внутрішніх справ України від 10 вересня 2024 року № 23492/439/620, постановою правління Пенсійного фонду України від 10 вересня 2024 року № 27-1 (набрали чинності 30 жовтня 2024 року), зареєстрованими в Міністерстві юстиції України 27 вересня 2024 року за № 1462/42807 (далі - Порядок).

Пунктом 3 Порядку передбачено, що розслідування проводиться за період перебування особи у статусі зареєстрованого безробітного. А пунктом 4 Порядку чітко визначено, що розслідування проводиться, у тому числі, після припинення реєстрації особи як безробітної, у разі надходження інформації, яка впливає на умови призначення та виплати допомоги по безробіттю.

Порядок розслідування страхових випадків та обгрунтованості виплати матеріального забезпечення доступний за посиланням: http://surl.li/xvlsqs

Кіровоградський обласний центр зайнятості


25.11.2024

У яких випадках проводиться розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення?

Розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення проводиться під час подання особою заяви про надання (поновлення) статусу зареєстрованого безробітного, перебування особи у статусі зареєстрованого безробітного та/або після припинення реєстрації особи як безробітного, у разі надходження від державних органів, підприємств, установ, організацій або громадян інформації, яка впливає на умови реєстрації особи як безробітного та/або перебування особи у статусі зареєстрованого безробітного, призначення та виплати допомоги по безробіттю, та/або якщо така інформація розміщена в медіа.

Це врегульовано пунктом 4 Порядку розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення, затвердженого наказом Міністерства економіки України, Міністерства фінансів України, Міністерства внутрішніх справ України від 10 вересня 2024 року № 23492/439/620, постановою правління Пенсійного фонду України від 10 вересня 2024 року № 27-1 (набрали чинності 30 жовтня 2024 року), зареєстрованими в Міністерстві юстиції України 27 вересня 2024 року за № 1462/42807.

Порядок розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення доступний за посиланням: http://surl.li/xvlsqs

Кіровоградський обласний центр зайнятості


25.11.2024

Чи проводиться перевірка у роботодавця якщо безробітний визнає виявлення певної невідповідності під час розслідування страхових випадків?

Ні, не проводиться.

Нагадаємо, що процедура розслідування регламентується Порядком розслідування страхових випадків та обгрунтованості виплати матеріального забезпечення, затвердженим наказом Міністерства економіки України, Міністерства фінансів України, Міністерства внутрішніх справ України від 10 вересня 2024 року № 23492/439/620, постановою правління Пенсійного фонду України від 10 вересня 2024 року № 27-1 (набрали чинності 30 жовтня 2024 року), зареєстрованими в Міністерстві юстиції України 27 вересня 2024 року за № 1462/42807.

Відповідно до пункту 10 вказаного Порядку, якщо під час проведення розслідування шляхом звіряння та/або здійснення інформаційного обміну з Міністерством фінансів України виявлено невідповідність відомостей та/або даних щодо особи, стосовно якої проводиться розслідування, філія регіонального центру зайнятості здійснює перевірку у страхувальника щодо виявленої невідповідності шляхом використання засобів комунікації, у тому числі електронних, або виїзної перевірки (планової чи позапланової).

Перевірка не здійснюється у разі визнання особою, стосовно якої проводиться розслідування, виявленої невідповідності, що впливає на умови надання (поновлення) особі статусу зареєстрованого безробітного, перебування особи у статусі зареєстрованого безробітного, призначення та виплати такій особі матеріального забезпечення на випадок безробіття. У такому разі керівник філії регіонального центру зайнятості приймає рішення щодо проведення розслідування з урахуванням даних, що надійшли шляхом обміну інформацією.

Порядок доступний на парламентській вебсторінці за посиланням: http://surl.li/xtppcp

Кіровоградський обласний центр зацнятості


25.11.2024

Чи може бути надано мікрогрант для відкриття закладу дошкільної освіти?

Так, може, адже Порядок надання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 21 червня 2022 року № 738 (зі змінами), не передбачає обмежень щодо надання мікрогранту для відкриття закладів дошкільної освіти для дітей.

Окремо зазначимо, що розпорядженням Кабінету Міністрів України від 01 листопада 2024 року № 1091-р затверджено план заходів з реалізації у 2024-2027 роках Стратегії демографічного розвитку України на період до 2040 року. Одним із пунктів цього плану є впровадження програми надання грантів на відкриття невеликих приватних закладів дошкільної освіти для дітей віком від 1 року за підтримки міжнародних партнерів.

Вищевказаним Порядком передбачено, що надання мікрогрантів може здійснюватися разом з іншою державною підтримкою та за рахунок коштів міжнародних організацій за їх згодою на договірній основі.

Тож для відкриття приватних закладів дошкільної освіти може бути надано мікрогрант і використані кошти міжнародних партнерів.

Довідково. Для провадження означеного виду діяльності може бути надано і ветеранський грант.

Розпорядження Кабінету Міністрів України від 01 листопада 2024 року № 1091-р доступне на урядовому вебпорталі за посиланням: http://surl.li/knspto

Є питання щодо отримання мікрогрантів за урядовою програмою «Власна справа»? Телефонуйте, контакти тут: +38 (093) 478 70 81

#Підтримка_підприємництва


25.11.2024

Чи проводиться перевірка у роботодавця якщо безробітний визнає виявлення певної невідповідності під час розслідування страхових випадків?

Ні, не проводиться.

Нагадаємо, що процедура розслідування регламентується Порядком розслідування страхових випадків та обгрунтованості виплати матеріального забезпечення, затвердженим наказом Міністерства економіки України, Міністерства фінансів України, Міністерства внутрішніх справ України від 10 вересня 2024 року № 23492/439/620, постановою правління Пенсійного фонду України від 10 вересня 2024 року № 27-1 (набрали чинності 30 жовтня 2024 року), зареєстрованими в Міністерстві юстиції України 27 вересня 2024 року за № 1462/42807.

Відповідно до пункту 10 вказаного Порядку, якщо під час проведення розслідування шляхом звіряння та/або здійснення інформаційного обміну з Міністерством фінансів України виявлено невідповідність відомостей та/або даних щодо особи, стосовно якої проводиться розслідування, філія регіонального центру зайнятості здійснює перевірку у страхувальника щодо виявленої невідповідності шляхом використання засобів комунікації, у тому числі електронних, або виїзної перевірки (планової чи позапланової).

Перевірка не здійснюється у разі визнання особою, стосовно якої проводиться розслідування, виявленої невідповідності, що впливає на умови надання (поновлення) особі статусу зареєстрованого безробітного, перебування особи у статусі зареєстрованого безробітного, призначення та виплати такій особі матеріального забезпечення на випадок безробіття. У такому разі керівник філії регіонального центру зайнятості приймає рішення щодо проведення розслідування з урахуванням даних, що надійшли шляхом обміну інформацією.

Порядок доступний на парламентській вебсторінці за посиланням: http://surl.li/xtppcp

Кіровоградський обласний центр зацнятості


25.11.2024

Чи може бути надано мікрогрант для відкриття закладу дошкільної освіти?

Так, може, адже Порядок надання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 21 червня 2022 року № 738 (зі змінами), не передбачає обмежень щодо надання мікрогранту для відкриття закладів дошкільної освіти для дітей.

Окремо зазначимо, що розпорядженням Кабінету Міністрів України від 01 листопада 2024 року № 1091-р затверджено план заходів з реалізації у 2024-2027 роках Стратегії демографічного розвитку України на період до 2040 року. Одним із пунктів цього плану є впровадження програми надання грантів на відкриття невеликих приватних закладів дошкільної освіти для дітей віком від 1 року за підтримки міжнародних партнерів.

Вищевказаним Порядком передбачено, що надання мікрогрантів може здійснюватися разом з іншою державною підтримкою та за рахунок коштів міжнародних організацій за їх згодою на договірній основі.

Тож для відкриття приватних закладів дошкільної освіти може бути надано мікрогрант і використані кошти міжнародних партнерів.

Довідково. Для провадження означеного виду діяльності може бути надано і ветеранський грант.

Розпорядження Кабінету Міністрів України від 01 листопада 2024 року № 1091-р доступне на урядовому вебпорталі за посиланням: http://surl.li/knspto

Є питання щодо отримання мікрогрантів за урядовою програмою «Власна справа»? Телефонуйте, контакти тут: +38 (093) 478 70 81

#Підтримка_підприємництва


25.11.2024

Організація професійного навчання: які зміни відбулись у законодавстві про зайнятість населення?

19 листопада 2024 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 15 листопада 2024 року № 1302, якою затверджено Порядок реалізації експериментального проєкту щодо організації професійного навчання жінок для працевлаштування у сферах, де вони були традиційно недостатньо представлені.

Метою реалізації експериментального проєкту є забезпечення ринку праці кваліфікованими робітничими кадрами, підтримання конкурентоспроможності жінок, які проходять професійне навчання, для працевлаштування у сферах, що вважались суто чоловічими.

Координаторами такого проєкту є Міністерство економіки України, Міністерство освіти і науки України та Державний центр зайнятості.

Зазначеною постановою також затверджено Перелік професій для професійного навчання жінок для працевлаштування у сферах, де вони були традиційно недостатньо представлені.

Постанова Кабінету Міністрів України від 15 листопада 2024 року № 1302 доступна на урядовій вебсторінці, посилання тут: http://surl.li/veqdfm

Є питання щодо організації професійного навчання? Звертайтеся до фахівців філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування. Контакти тут: http://surl.li/pacfp

Кіровоградський обласний центр зайнятості


25.11.2024

Для навчання за ваучером збільшено перелік професій: 155 професій та спеціальностей на ваш вибір

Є бажання навчатися та вдосконалюватися? Отримайте ваучер на навчання за сприяння Державної служби зайнятості! Сьогодні перелік професій та спеціальностей, за якими можна отримати безкоштовний ваучер на навчання, розширили. На вибір охочих здобувати новий фах – 155 професій та спеціальностей.

До Переліку включені професії, необхідні для відновлення інфраструктурних об’єктів, житлового фонду та об’єктів енергетики: «майстер з монтажу та обслуговування систем відновлювальної енергетики», «слюсар-електромонтажник», «слюсар з контрольно-вимірювальних приладів та автоматики», «машиніст крана», «слюсар з ремонту дорожно-будівельних машин та тракторів», «в’язальник схемних джгутів, кабелів та шнурів», «моторист цементувального агрегату», «вогнетривник».

Серед спеціальностей: «відновлювані джерела енергії та гідроенергетика», «галузеве машинобудування», «електронні комунікації та радіотехніка», «матеріалознавство», «металургія» тощо.  Також Перелік доповнено професією «оператор дистанційно керованих апаратів» та спеціальностями «авіаційна та ракетно-космічна техніка», «авіоніка», «прикладна механіка», «прикладна фізика та наноматеріали», а також «пожежний рятувальник».

Щоб отримати ваучер необхідно:

- обрати спеціальність, професію;

- обрати місце навчання;

- подати заявку на вебсайті Державної служби зайнятості за посиланням: http://surl.li/nmhced

Нагадаємо, що вартість ваучера не може перевищувати 30 280 гривень (десять прожиткових мінімумів для працездатних осіб). Якщо навчання дорожче, то роботодавець або особа доплачує різницю самостійно.

Цьогоріч в Кіровоградській області ваучери на навчання отримали понад 500 жителів області, у тому числі 428 осіб віком «45+», 59 вимушених переселенців, 13 осіб з інвалідністю та 6 учасників бойових дій.

Здебільшого вони підвищували компетенцію за такими спеціальностями, як психологія, дошкільна освіта, медицина, медсестринство, соціальна робота, або вчилися на кухарів, трактористів-машиністів сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва, електрогазозварників, машиністів крану автомобільного, охоронників тощо.

Перелік професій, спеціальностей, для навчання за якими може бути виданий ваучер тут: http://surl.li/wzhlfu

Є питання щодо отримання ваучера? Звертайтеся до фахівців філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування. Контакти тут: http://surl.li/pacfp


25.11.2024

Без бар'єрів: "Автошколи для осіб з інвалідністю" – проєкт, що гарантує зайнятість

Ви особа з інвалідністю, яка прагне навчатись керуванню автомобілем та отримати посвідчення водія на право керування транспортним засобом?

Долучайтеся до флагманського проєкту «Автошколи для осіб з інвалідністю». Цей проєкт реалізує Міністерство внутрішніх справ України  в рамках загальнодержавної ініціативи Першої леді України Олени Зеленської «Без бар’єрів».

Мета проєкту – створення зручної та якісної державної послуги з навчання керування автомобілем, а в результаті – отримання посвідчення водія на право керування транспортним засобом для людей з інвалідністю із порушенням опорно-рухового апарату. Тому можливості підрозділів територіальних сервісних центрів МВС та мережі автошкіл на базі закладів вищої освіти МВС для людей з інвалідністю, які прагнуть навчитись керуванню автомобілем та отримати посвідчення водія, розширюються.

Переваги флагманського проєкту:

  • навчання у інклюзивних приміщеннях за зручним графіком;

  • доступна інфраструктура та максимально безбар’єрний простір;

  • навчання у змішаних інклюзивних групах або індивідуально;

  • можливість теоретичного навчання в дистанційному форматі;

  • адаптовані до потреб осіб з інвалідністю навчальні плани і програми;

  • сертифіковані та сучасні учбові автомобілі з ручним керуванням;

  • підтримка та консультування на кожному етапі навчання.

Наразі такі автошколи працюють і приймають охочих в шести регіонах України, а саме: в Дніпропетровській, Київській, Кіровоградській, Львівській, Одеській та Хмельницькій областях. Саме в цих школах слухачі зможуть опанувати навички водіння, а згодом скласти іспит у сервісних центрах та отримати омріяне посвідчення водія.

У Кропивницькому навчання проходить на базі Донецького державного університету внутрішніх справ, а іспити учасники курсів здаватимуть у Сервісному центрі МВС.

Як долучитися до навчання, читайте тут: http://surl.li/nlvcyn.

Є бажання розпочати новий виток у своєму професійному житті? Реєструйтеся та заповнюйте анкету за посиланням: http://surl.li/icnymw

Все про флагманський проєкт тут: http://surl.li/zclskh

Якщо бажаєте опанувати за сприяння служби зайнятості іншу актуальну на ринку праці професію, звертайтеся! Фахівці філій Кіровоградського обласного центру зайнятості та структурних підрозділів філій готові вам допомогти!

Контакти за посиланням: https://cutt.ly/RwaYxixu

Кіровоградський обласний центр зайнятості


25.11.2024

Чи може бути надано роботодавцю компенсацію фактичних витрат за облаштування робочих місць при працевлаштуванні особи з інвалідністю, яка вже раніше у нього працювала?

Всі підстави, коли компенсація не надається, викладені у пункті 7 Порядку надання роботодавцям компенсації фактичних витрат за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2023 року № 893 (із змінами).

Однією з таких підстав є те, що особа з інвалідністю протягом 180 календарних днів, що передують дню її працевлаштування, перебувала у трудових відносинах з цим же роботодавцем.

Саме за такої умови не надається компенсація роботодавцю.

Слід також зазначити, що під трудовими відносинами мається на увазі також робота за строковим трудовим договором, у тому числі під час виконання громадських та інших робіт тимчасового характеру.

Порядок доступний на вебсторінці Державного центру зайнятості, посилання тут: http://surl.li/jxxroo

Є питання щодо отримання зазначеної компенсації або інших видів компенсаційних виплат роботодавцям, які ведуть соціально відповідальний бізнес компенсацій? Звертайтеся до філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування. Контакти тут: http://surl.li/pacfp

Кіровоградський обласний центр зайнятості


25.11.2024

Долаємо перешкоди: на Кіровоградщині стартувала Декада зайнятості людей з інвалідністю

Сьогодні, 22 листопада, на Кіровоградщині стартувала Декада сприяння зайнятості людей з інвалідністю, у рамках якої пройшли інформаційні, консультаційні, профорієнтаційні, тематичні, спеціалізовані та інші заходи.

Обласний центр зайнятості мав на меті привернути увагу громадськості до цієї категорії громадян та побудувати інклюзивне середовище, спрямоване на забезпечення сприятливих умов для реалізації права громадян з інвалідністю на соціальний захист та працю, підвищити рівень конкурентоспроможності цих громадян на ринку праці.

Тож, у Вільшанському, Гайворонському відділах Голованівської філії Кіровоградського обласного центру зайнятості для осіб з інвалідністю пройшли тренінги з розвитку навичок «Soft skills», де розглядалися питання важливості розвитку «м’яких навичок», перешкоди, що заважають знайти роботу, чинники, що впливають на вибір професії. Також під час практичних занять візитери аналізували власні уміння та навички, що дають змогу розширити діапазон пошуку роботи та професійної самореалізації.

Фахівці Долинського управління Кропивницької філії зайнятості та Петрівського відділу Олександрійської філії обласного центру зайнятості провели групові консультації, у т.ч. із залученням соціальних партнерів – представників Пенсійного фонду України в області. Учасники заходу отримали інформацію про зміни у пенсійному законодавстві, вичерпні відповіді на численні запитання щодо нюансів зарахування стажу, зокрема: за період одержання допомоги по безробіттю; роботи на підставі трудового договору; за угодами цивільно-правового характеру; ведення підприємницької діяльності; перебування у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами тощо.

Про ризики нелегальної трудової міграції днями говорили в Олександрівському управлінні та Устинівському відділі Кропивницької філії. Заходи були організовані у форматі активного діалогу: за допомогою питань-відповідей присутні мали змогу чітко усвідомити ризики нелегального працевлаштування закордоном та роботи «у тіні» й серйозно замислитися над подальшим трудовим майбутнім.

З метою налагодження взаємодії між роботодавцями та службою зайнятості у вирішенні питання працевлаштування осіб з інвалідністю, підвищення соціальної відповідальності роботодавців та подолання упередженого ставлення до використання праці даної категорії громадян, фахівці Кропивницької філії та Світловодського управління Олександрійської філії провели для роботодавців інформаційні семінари з питань організації працевлаштування людей з інвалідністю. Під час цих зустрічей розглядалися питання про необхідність виконання квоти з працевлаштування та звітування до служби зайнятості; було надано інформацію про послуги та можливості служби щодо організації професійного навчання, у т.ч. за ваучером, компенсації єдиного страхового внеску, компенсації витрат на оплату праці працевлаштованих безробітних з числа внутрішньо переміщених осіб, компенсації за облаштування робочих місць працевлаштованих людей з інвалідністю та ін. Активний діалог, що відбувався упродовж заходів, окреслив стейкхолдерам основні напрями співпраці між службою зайнятості та роботодавцями щодо сприяння зайнятості населення.

Не оминули увагою й учнівську молодь. Цього дня фахівці Новомиргородського відділу Новоукраїнської філії провели для вихованців КЗ «Новомиргородська спеціальна школа Кіровоградської обласної ради» груповий профінформаційний захід. За допомогою сурдоперекладача учні спеціалізованої школи отримали змогу більше дізнатись про різноманітний світ професій та ознайомитись із суттю професійного самовизначення, класифікацією професій  та аспектами, які впливають на вибір професії.

Декада сприяння зайнятості людей з інвалідністю набирає обертів, тому охочих до неї доєднатися запрошуємо до заходів, графік проведення тут: http://surl.li/vocsoo


31.05.2024

Як підприємству стати частиною Зроблено в Україні?

Якщо ви виробник, який має виробничі потужності в Україні, то ви вже частина нашої програми. Адже вона про те, аби підтримувати українське.

Але не завжди покупець розуміє, що той чи інший продукт виготовлений саме в Україні. Назва бренду, пакування, дизайн можуть дезорієнтувати споживача. Тому ми створили універсальне лого для позначки товарів, виготовлених в Україні.

Кожен український виробник може нанести це лого на свій товар. Як це зробити?

  1. Перейти на сайт державної програми «Зроблено в Україні» — https://madeinukraine.gov.ua/
  2. Заповнити форму для підприємців;
  3. Завантажити брендбук і ознайомитися з рекомендаціями щодо розміщення.

Все — лого готове до використання. Тепер покупці легко вирізнятимуть українські товари поміж інших.


30.05.2024

Професійне навчання осіб з інвалідністю внаслідок війни за сприяння Державної служби зайнятості: які документи необхідно подати?

Порядком реалізації експериментального проекту з організації професійного навчання учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни в закладах професійної (професійно-технічної) освіти Державної служби зайнятості (далі – Порядок), затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 15 вересня 2023 року № 984, визначено перелік документів для проходження професійного навчання.

Відповідно до пункту 9 Порядку подається заява, пред’являються документи, аналогічні для учасника бойових дій, та  посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни, подається копія довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією та індивідуальна програма реабілітації.

Все про навчання у рамках експериментального проекту за посиланням http://surl.li/tlvno

Є питання щодо організації професійного навчання? Звертайтеся до фахівців філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів. Контакти тут http://surl.li/emipw

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості


30.05.2024

"Власна справа": 1 млрд гривень мікрогрантів на розвиток бізнесу отримають переможці програми

 

«Власна справа»: 1 млрд гривень мікрогрантів на розвиток бізнесу отримають від держави переможці програми від початку року

Вже 4,1 тис. українців стали переможцями від початку року, а від старту програми — 17 тис.

392 українці перемогли за результатами дев’ятої у 2024 році хвилі грантової програми «Власна справа» і отримають 93 млн гривень.

Найпопулярнішими сферами, в яких працюватимуть переможці 9-ої хвилі, є:

оптова та роздрібна торгівля, ремонт автотранспортних засобів — 156 осіб;
тимчасове розміщування й організація харчування — 53 особи;
 переробна промисловість — 52 особи.

Отримати мікрогрант може як діючий підприємець, так і людина без досвіду такої діяльності. Обов'язковою умовою надання коштів є створення 1-2 робочих місць залежно від суми гранту.

Подати заявку на грант: https://diia.gov.ua/services/grant-na-vlasnu-spravu

Детальніше: https://bit.ly/4dYYd8t

Потрібна консультація? Телефонуйте фахівцям Кіровоградського обласного центру зайнятості за номером телефону +38 (093) 478 70 81.

 


Гранти для ветеранів: 300 млн грн отримають ветерани та другі з їхнього подружжя на розвиток бізнесу

Гранти для ветеранів або другого з подружжя: 646 ветеранів та других з їхнього подружжя отримають гранти на розвиток бізнесу на 300 млн грн

Зокрема, за підсумками 9-ої хвилі у 2024 році, маємо такий результат: 23 переможці отримають 12 млн гривень. Серед них:

  • 4 переможця — до 1 млн гривень;
  • 17 переможців — до 500 тис. гривень;
  • 2 переможця — до 250 тис. гривень.

Більше про грантову програму:

Уряд в квітні 2023 року запустив нову грантову програму для ветеранів на старт або розвиток власного бізнесу. Заявки на отримання гранту потрібно подавати через портал Дія.

Програмою передбачено надання грантів на суму 250 тис. гривень, 500 тис гривень або 1 млн гривень.

Детальніше про результати та умови програми — тут: https://bit.ly/4aDKG3t

Потрібна консультація? Телефонуйте фахівцям Кіровоградського обласного центру зайнятості за номером телефону +38 (093) 478 70 81.


Питання – відповіді

Чи можуть розраховувати домашні працівники на виплату допомоги по безробіттю після звільнення з роботи?

Першочергово зазначимо, що Законом України від 25 квітня 2024 р. № 3680-IX “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо регулювання праці домашніх працівників” (далі – Закон України № 3680-IX) внесено зміни до Кодексу законів про працю України та 6 законів України.

Цими змінами суттєво врегульовані питання праці домашніх працівників.  Так визначено, що домашнім працівником є фізична особа, яка виконує домашню працю у межах трудових відносин з роботодавцем. У свою чергу домашньою працею є робота, яка виконується для домогосподарства за трудовим договором (не вважається домашньою працею робота для домогосподарства, яка здійснюється особою нерегулярно та не більше 40 годин на місяць). З домашнім працівником укладається трудовий договір.

Серед вказаних змін – і зміни до статті 4 Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”. Встановлено, що загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню на випадок безробіття підлягають особи, які працюють на умовах трудового договору, крім домашніх працівників. Але ці працівники можуть добровільно брати участь у страхуванні.

 Закон України № 3680-IX набере чинності 24 серпня 2024 р., крім доручення Кабінету Міністрів України привести свої нормативно-правові акти у відповідність до нього у тримісячний строк з дня його опублікування (24 травня 2024 р.).

Тож після набрання чинності Законом України № 3680-IX домашні працівники, які припинили трудовий договір, зможуть мати право на отримання допомоги по безробіттю – якщо вони брали участь у загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню на добровільних засадах.

Уже зараз ознайомитись з текстом Закону України № 3680-IX можна на парламентській веб-сторінці https://is.gd/3spwOS

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості