Високе звання Почесного громадянина Кропивницького у 2018 році присвоєне на честь вічної пам’яті про ветерана УПА Семена Сороку

Субота, 15 вересня 2018 11:30

Звання Почесного громадянина міста – висока відзнака за заслуги перед громадою Кропивницького.  Його мають багато достойників, які своєю сумлінною працею, ратними подвигами на полі бою, талантом і творчим пошуком чесно служили і продовжують успішно трудитися задля блага рідного міста.

У 2018 році місто  вшанувало видатного громадського діяча, кавалера ордена “За заслуги” II та ІІІ ступенів, учасника національно-визвольної боротьби, ветерана Української Повстанської Армії, колишнього політв’язня - Семена Климовича Сороку.

За видатні заслуги перед територіальною громадою, вагомий особистий внесок у відстоювання національної ідеї, становлення і розвиток Української незалежної держави, сприяння патріотичному вихованню підростаючого покоління в дусі поваги до історичного минулого свого народу, активну громадянську позицію Міською радою міста Кропивницького прийнято рішення присвоїти у 2018 році звання „Почесний громадянин міста Кропивницького” Сороці Семену Климовичу, посмертно.

Семен Климович Сорока, 1928 року народження, вже в 15-річному віці був зв’язковим в Українській Повстанській Армії. В 24 роки його  заарештували і засудили, як політв’язня на 25 років таборів. У грудні 1959 року він був звільнений з концтабору, а в 1992 році -  реабілітований.

Впродовж усього життя Семен Сорока брав активну участь у громадсько-політичному житті нашого міста та України в цілому. Був активним учасником у відновленні Незалежності України, взірцем нескореності та патріотизму. Будучи вже людиною поважного  віку, брав участь у подіях на столичному Майдані Незалежності та в Кропивницькому під час Революції Гідності. Серце українського патріота перестало битися 21 листопада  2017 року.

Атрибути Почесного громадянина Кропивницького міський голова Андрій Райкович вручив родині Семена Сороки - сину Григорію Семеновичу, доньці Людмилі Семенівні, онукам Марії та Всеволоду.

 

Усі новини