Попередити біду: у Кропивницькому проінвентаризовано 52 захисні споруди на території міста

Середа, 26 лютого 2020 11:16

У 2019 році спеціалісти управління надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення міської ради Кропивницького провели технічну інвентаризацію 52 захисних споруд, що розташовані на території міста.

Про це, час звіту за результатами виконання бюджетних програм 2019 року повідомив начальник управління  Сергій Коваленко.

За його інформацією, минулого року було зареєстровано 51 475 випадків надзвичайних подій, що порушували сталі умови в життєдіяльності міста. З них у сфері медицини  - 44 265, житлово-комунального господарства - 6 760 та 450 пожеж. Якщо вивести середню цифру — 141 подія за добу.

Найрезонанснішими з них стали: пожежа  та вибухи трьох вантажних автомобілів з ємностями для перевезення скрапленого газу. Надзвичайна подія  сталася 27 березня 2019 року на вулиці Київській.

- Внаслідок пожежі було знищено 10 вантажних та 8 легкових автомобілів, пошкоджено 8 легкових та 2 вантажних автомобілів, будівлю трансформаторної підстанції, та ряд будинків і господарчих споруд приватного сектора на прилеглій території, - відзначив Сергій Коваленко. - Постраждало три особи. Водій автомобіля помер в лікарні.

21 серпня 2019 року в мікpopайoні Кущівка пo вулиці Хеpсoнській, сталoся пoшкoдження каналізаційнoгo напopнoгo кoлектopа діаметpoм 1000 мм. Як результат - затоплення каналізаційними водами низки присадибних ділянок по  вулиці  Херсонській та провулку Акимівському. Тоді бpигада OКВП «Дніпpo-Кіpoвoгpад» швидко ліквідувала наслідки аварії, виконали  зачистку, промивку та дезінфекцію присадибних ділянок та господарських споруд.

- Також подією, що могла  трансформуватися у надзвичайну стала ситуація, коли 05 листопада по проспекту Промисловому, внаслідок проведення несанкціонованих земляних робіт  було пошкоджено газопровід середнього тиску  діаметром 110 см, - нагадав Сергій Коваленко. -  У результаті було відключено від газопостачання Південно-західну котельню КП «Теплоенергетик» та припинено подачу теплоносія мікрорайонів: «101», «102», Черемушки,   Балашівка. Без тепла залишались 293 багатоповерхівки, 6 ЗОШ, 10 ДНЗ, 5 закладів охорони здоров’я, 9 600 абонентів або близько 24 000 чол. – споживачів централізованого теплопостачання.

Загалом, протягом 2019 року управління виконало низку важливих заходів. Уточнено склад сил і засобів, призначених для виконання робіт у зонах хімічного та радіаційного забруднення. Переглянуті та поновлені договори із суб’єктами господарювання для проведення харчування, санітарної обробки людей та одягу, спеціальної обробки техніки та транспортного забезпечення у разі виникнення надзвичайних ситуацій. Відповідно до графіка, проводилися перевірки захисних споруд цивільного захисту на об’єктах господарської діяльності. За результатами перевірок складено акти та надано пропозиції щодо покращення їх утримання. Станом на   01 січня 2020 року проведено технічну інвентаризацію 52 захисних споруд, що розташовані на території міста.

- Ми провели інвентаризацію підвальних приміщень, які можливо використовувати у якості найпростіших укриттів у разі виникнення надзвичайних ситуацій та в особливий період, - наголосив Сергій Коваленко. -  96 посадових осіб органів місцевого самоврядування пройшли спеціальне навчання.

Також у 2019 році проведено 80 спеціальних об’єктових навчань та 9 об’єктових тренувань, чисельність осіб яка залучалась до проведення   3 778 осіб. Підготовка учнів шкіл до дій у надзвичайних ситуаціях проводиться в рамках вивчення предметів “Основа здоров’я” та “Захист Вітчизни”. Практичне закріплення теоретичного матеріалу здійснюється шляхом проведення Дня цивільного захисту в рамках Тижня знань безпеки життєдіяльності.

- При житлово-експлуатаційних організаціях міста організована робота консультаційних пунктів з питань цивільного захисту, - розповів Сергій Коваленко. - А з метою комплексного розв’язання проблем захисту населення і територій від надзвичайних ситуаційприйнято програму запобігання надзвичайним ситуаціям та ліквідації їх наслідків на 2019-2021 роки. На заходи у 2019 році управлінням  використано 1, 917 мільйона гривень.

Усі новини