Перестало битися серце Великого українця – Почесного громадянина Кропивницького Володимира Панченка

Вівторок, 15 жовтня 2019 13:12

У понеділок, 14 жовтня, перестало битися серце шанованої у Кропивницькому людини, справжнього духовного лідера, Почесного громадянина міста, талановитого літературознавця, науковця, видатного громадського діяча, Панченка Володимира Євгеновича.

Володимир Євгенович - автор багатьох книг, професор Києво – Могилянської академії,  Народний депутат України легендарного І скликання. Він був посланцем від нашого міста проголосувати за Акт проголошення незалежності України.

Володимир Панченко став першим, хто фактично відкрив Україні Володимира Винниченка. І музей Карпенка – Карого було відкрито за його ініціативи.

Одна із найяскравіших сторінок життя Володимира Панченка – робота на кафедрі української літератури тодішнього педінституту, створення гімназії імені Тараса Шевченка, десятки проведених просвітницьких телестудій на обласному телебаченні.

Володимир Панченко виховав не одне покоління вчителів української мови і літератури. Він створив справжній колектив викладачів-науковців, чий творчий доробок міг впевнено посперечатись з цілими академічними інститутами.

Без Володимира Панченка важко уявити газету «Народне слово», бібліотеку імені Чижевського, художній музей, бібліотеку Бойченка. Без його емоційного, світлого, але фундаментального слова сучасники значно менше знали б про Маланюка, Чикаленка, Яновського, Тобілевича і Кропивницького.

Володимир Панченко не просто змінив культурний і духовний простір нашого краю, а облагородив його. Він називав себе пілігримом, романтичним мандрівником і  кропивничани назавжди залишаться вдячними йому, доктору філології, який стояв біля витоків відновлення нашої незалежності, який став справжнім духовним лідером нації, за величний урок любові до України.

Є в народі давня прикмета: помирає людина – гасне в небі одна зірочка. Ваша зірка, Володимире Євгеновичу, світила на українському небосхилі надзвичайно яскраво і несла нам не холодне сяйво, а тепло Вашої щирої душі.

Світлу пам’ять про Володимира Панченка кропивничани назавжди збережуть у своїх серцях.

Усі новини