Партитура життя: у Кропивницькому відкрилася виставка до 60-річчя Олександра Жовни

Середа, 19 лютого 2020 14:31

У Кропивницькому  літературно-меморіальному музеї І.К. Карпенка-Карого відкрилася виставка «Партитура життя Олександра Жовни», присвячена 60-річчю відомого прозаїка, кіносценариста і режисера.

Книги, численні фото, журнали з публікаціями письменника, рекламні кіноматеріали до його фільмів, дбайливо зібрані науковцями, відтворюють грані різнобічної обдарованості  митця. Копії малюнків, надані автором спеціально для виставки, знайомлять відвідувачів з портретами мешканців дитячого будинку для особливих діток. По закінченню Київського педінституту у вісімдесятих роках Жовна працював у такому закладі і спробував зобразити деяких вихованців. Олександр вважає, що в особливих діток нехай маленький розум, але велике серце.

До самого початку заходу зберігалася інтрига: чи прибуде на відкриття виставки ювіляр? Олександр Жовна зробив приємний сюрприз і з’явився у супроводі відомого у Кропивницькому книговидавця -  очільниці видавництва «Імекс -ЛТД» Тамари Саміляк.

Директор музею Лариса Хосяінова  ознайомила гостей та учасників зустрічі - студентів музичного коледжу та шанувальників творчості митця - з виставкою. Разом переглянули відеороліки до останніх за часом фільмів Жовни, послухали його улюблені мелодії - музику Едуарда Артемьєва до кінофільмів «Раба любові», «Свій серед чужих, чужий серед своїх». Тамара Саміляк, у чиєму видавництві надруковано чотири книги Олександра Жовни, розповіла, як їй працювалося з нашим знаменитим земляком і висловила надію на подальшу співпрацю. Студенти музичного коледжу разом із викладачем світової літератури та художньої культури Людмилою Френчко, кропивницькі літератори активно спілкувалися  з гостем, ставили чимало запитань.

На останок - автограф-сесія, спільні фото. Емоційна зустріч залишила по собі незабутні враження.

Усі новини

Довідка про доходи — тепер в "Дії"
Понеділок, 15 серпня 2022 11:05