Належна підготовка міського господарства дозволила своєчасно розпочати опалювальний сезон у Кропивницькому

Понеділок, 13 січня 2020 17:02

Спільно зі спеціалізованою службою комунально-технічного господарства у Кропивницькому було здійснено низку заходів з підготовки міського господарства до роботи в осінньо-зимовий період 2019/2020 років. Належна підготовча робота дозволила своєчасно технологічно розпочати в місті централізований опалювальний сезон та забезпечити містян іншими життєвоважливими енергопослугами. Про це сьогодні, 13 січня, під час апаратної наради поінформував начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Сергій Коваленко.

- Аналізуючи забезпечення сталих умов із настанням осінньо-зимового періоду, слід зазначити, що з жовтня у місті зареєстровано 13 тисяч 815 надзвичайних подій, з яких: у сфері медицини 11 572, житлово-комунального господарства 2 189 та 54 пожежі. В середньому 153 події за добу, - повідомив Сергій Коваленко. - Резонансною подією, що могла трансформуватися у надзвичайну ситуацію з припиненням теплопостачання, стала пригода 05 листопада 2019 року, коли о 17.20 по проспекту Промисловому, 14а внаслідок проведення несанкціонованих земляних робіт було пошкоджено газопровід середнього тиску (Ø 110 см).  В результаті зазначеної події було відключено від газопостачання Південно-західну котельню КП «Теплоенергетик» та припинено подачу теплоносія мікрорайонів: «101», «102», Черемушки, Балашівка, а це 293 багатоповерхівки, 6 шкіл, 10 дитячих садочків, 5 закладів охорони здоров’я, 9600 абонентів або близько 24 000 осіб – споживачів централізованого теплопостачання.

Тоді з метою мінімізації негативних наслідків надзвичайної події під головуванням міського голови Андрія Райковича було проведено позачергове засідання міської комісії з питань техногенно – екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Відповідно до рішення було розгорнуто роботу міського штабу  щодо найшвидшого відновлення роботи котельні. Роботи з ліквідації аварійної події на газопроводі було виконано менше, ніж за 10 год, що дозволило мінімізувати наслідки надзвичайної події та не допустити значного охолодження приміщень, як закладів соціальної сфери, так і житлових приміщень.

Міською комісією з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій 16 жовтня 2019 року також було розглянуто питання вжиття превентивних заходів щодо сталої життєдіяльності навчальних закладів міста у 2019/2020 опалювальному періоді, що дозволило забезпечити теплом заклади освіти з відомчими котельнями.

Сергій Коваленко розповів про роботу щодо полегшення перебування вразливих верств населення в умовах низьких температур.

- По місту облаштовано 16 стаціонарних тимчасових пунктів обігріву: 7 у закладах охорони здоров’я, 9 при житлово-експлуатаційних організаціях та закладах соціального захисту Подільської та Фортечної районних рад. На сьогоднішній день у Міському центрі обліку та тимчасового перебування бездомних осіб знайшли прихисток 28 осіб, - зазначив очільник управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення. - Також перевірено та підготовлено майданчики для можливого розгортання пересувних наметових пунктів обігріву на в’їздах зі Знам’янського та Уманського  напрямків, а також стоянки для відстою транспортних засобів у разі значних снігопадів.

За інформацією Сергія Коваленка, готовність до реагування і взаємодії служб цивільного захисту міста було перевірено у ніч з 02 на 03 грудня 2019 року. Попередження про небезпечне метеорологічне явище І рівня «жовтий» оперативно було доведено до відома суб’єктів господарської діяльності міста. Техніка та людський ресурс перейшли в режим підвищеної готовності до подолання природного метеорологічного явища, внаслідок чого перше снігове навантаження було подолано без ускладнень та забезпечено сталий дорожній рух.

Посадовець зауважив, що забезпечення належного реагування та дій ліквідації аварійних подій безумовно пов’язане із навчанням населення. Управлінням з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення міської ради проведено 80 спеціальних об’єктових навчань та 9 об’єктових тренувань із залученням 3 778 осіб. Підготовка учнів закладів загальної середньої освіти до дій у надзвичайних ситуаціях, що передбачає здобуття знань і вмінь з особистої безпеки в умовах загрози та виникнення надзвичайної ситуації, користування засобами захисту, вивчення правил пожежної безпеки та основ цивільного захисту проводиться в рамках вивчення предметів “Основа здоров’я” та “Захист Вітчизни”.

При житлово-експлуатаційних організаціях міста КП “ЖЕО 1” МРМК”, КП “ЖЕО 2” МРМК”, КП “ЖЕО 3” МРМК”, КП “ЖЕО 4” МРМК”, КП “ЖЕК 9” МРМК” Кропивницького створено та організовано роботу консультаційних пунктів з питань цивільного захисту (КП).

Сергій Коваленко відзначив, що практичне закріплення теоретичного матеріалу здійснюється шляхом проведення Дня цивільного захисту в рамках Тижня знань безпеки життєдіяльності. Так, в закладах загальної середньої освіти проведено 39 об’єктових тренувань, днів цивільного захисту – 1, тижнів безпеки дитини – 5, чисельність осіб, які залучалися під час їх проведення склала – 25 072 осіб; у дошкільних навчальних закладах - 38 об’єктових тренувань, днів цивільного захисту – 1, тижнів безпеки дитини – 5, всього у заходах взяли участь – 9 тисяч 527 осіб.

У червні та листопаді 2019 року Управління разом з управлінням Державної служби України з надзвичайних ситуацій в області проведено 2 штабних тренування з питань цивільного захисту.

Усі новини

Ми сильні, коли єдині!
Субота, 22 січня 2022 11:38