"Енергія весни": освітяни Кропивницького оволодівали новими ресурсами, надихалися новими ідеями і підтримали українських захисників

Субота, 2 березня 2024 09:06

Весна -  чудова пора для натхнення, нових відкриттів, творчості, цікавих ідей та нових планів. Це повною мірою відчули і підтвердили освітяни Кропивницького, які сьогодні, 02 березня, стали учасниками творчої зустрічі «Енергія весни».

Цю саму енергію керівники закладів освіти обласного центру спільно з працівниками управління освіти міської ради успішно трансформували в благодійну акцію «Смілива весна», щоб підтримати українських захисників.

Цього дня на декілька годин поважні керівники і вчителі стали учнями:  у трьох міжшкільних ресурсних центрах Кропивницького  на базі освітніх закладів «Мрія», «Лідер», «Станція юних техніків» вони, як і їхні вихованці, стали за станки і кухонні поверхні та спробували власні сили і уміння в кулінарних, столярних та швейних майстернях.

Виконуючи рекомендації викладачів  Міжшкільного ресурсного центру, педагоги дали волю власній творчій уяві, створюючи оригінальні екоторбинки, цікаві дерев’яні підставки під гарячий посуд та чаклуючи на смачними тістечками.

Тепер усі ці текстильні і столярні раритети  стануть виставковими експонатами і товаром на благодійному ярмарку, а усі  вилучені від продажу кошти підуть на потреби ЗСУ.

Підтримати колег до МРЦ завітали заступник міського голови Олександр Мосін та начальниця управління освіти міської ради Лариса Костенко.

- Сьогодні керівники навчальних закладів Кропивницького зібралися разом в наших міжшкільних ресурсних центрах, щоб надихнутися енергією весни, - відзначила Лариса Костенко. -  Це надзвичайно потрібно, щоб наші директори змогли перезавантажитися, надихнутися новими ідеями, планами, задумами, які б потім успішно реалізували у своїх колективах. Це також турбота про ментальне здоров’я працівників освіти. Крім того, керівники мають добре розуміти усі переваги і можливості наших МРЦ, розуміти їхні ресурси.

Таке розуміння необхідне, переконана Лариса Костенко, бо кропивницькі міжшкільні ресурсні центри підтвердили свою спроможність і ефективність і є унікальними закладами – таких немає не тільки в Україні, а й в системі освіти за кордоном. Вони створені в результаті вивчення досвіду європейських і світових практик, отримали схвальні відгуки від самих учнів та їхніх батьків. Понад 7,5 тисяч дітей на місяць з величезним задоволенням ідуть на уроки до 12 лабораторій трьох МРЦ у Кропивницькому.

- В наших планах подальший розвиток такої системи, ми хочемо перенести отриманий досвід на математично-природничі і мистецькі науки, - звернула увагу Лариса Костенко. – таким чином учні отримають можливість проводити досліди з фізики, хімії, біології на найсучаснішому обладнанні, виконувати лабораторні роботи під керівництвом висококваліфікованих і найкращих спеціалістів. 

У свою чергу, Олександр Мосін підкреслив, що відкриття у Кропивницькому міжшкільних ресурсних центрів є сучасним підходом до викладання дисциплін.

- Найперше, це сучасна матеріально-технічна база: вона зосереджена у трьох МРЦ. Третій – на базі Станції юних техніків ми відкрили зовсім нещодавно, у лютому, - повідомив посадовець. – Це забезпечує учнів 7-9 класів усіх шкіл міста рівним доступом до обладнання та технологій, тут ведеться допрофесійна підготовка, тут відсутній гендерний поділ: дівчата і хлопці разом працюють і за кухонною плитою і за столярним верстатом. Важливо також, що у кожному центрі є класи безпеки – це новації вже навчального року воєнного періоду. У кожному МРЦ працює також кар'єрний радник – це взагалі новація в системі освіти, яка допомагає дітям з професійною орієнтацією і вибором майбутньої професії.

Впродовж майже трьох годин освітяни надихалися  «Енергією весни». По завершенню роботи на обличчях педагогів сяяли посмішки: цей день точно додав усім  позитиву, натхнення, гарного настрою і бажання відкривати нові горизонти.

Про початок роботи благодійного ярмарку «Смілива весна», де можна буде придбати оригінальні поробки, зроблені руками керівників  закладів освіти, і задонатити на підтримку Збройних сил України  ми обов’язково повідомимо.

 

Усі новини