Андрій Табалов: дофінансування галузі охорони здоров’я - найважливіше питання діяльності міської ради сьогодні

Четвер, 2 квітня 2020 11:53

У середу, 01 квітня, в ефірі каналу UA:КРОПИВНИЦЬКИЙ у програмі “Тема дня” секретар міської ради Андрій Табалов та радник міського голови з питань санітарно-епідеміологічної безпеки Іван Касьяненко обговорили першочергові рішення, які депутатський корпус повинен ухвалити в умовах запровадження надзвичайної ситуації та можливість надання податкових пільг підприємцям обласного центру і дистанційного проведення засідання сесії міської ради.

Найважливішим питанням, яке першочергово має вирішити депутатський корпус міської ради, Андрій Табалов назвав дофінансування медичної галузі Кропивницького.

- Сьогоднішня криза нам чітко продемонструвала, що необхідно змінювати стан речей в медичній галузі міста, а саме: треба покращувати медичну базу. Минулого тижня у Центральну міську лікарню Кропивницького надійшло надзвичайно необхідне для лікування хворих на коронавірусну інфекцію обладнання – апарати інтенсивної вентиляції легень. На їх придбання міська рада додатково виділила кошти з міського бюджету. Також ми повинні додати кошти для виплати зарплат та закупівлі засобів індивідуального захисту медикам, - зазначив Андрій Табалов. - Щоб усе це зробити нам треба провести сесію. Я вивчив це питання, ми можемо оперативно провести сесійне засідання онлайн. Є норма закону України, який дозволяє такий формат проведення сесії після відповідного розпорядження міського голови із затвердженням порядку її проведення.

Іван Касьяненко підтримав ініціативу очільника депутатського корпусу провести дистанційне сесійне засідання. Він зауважив, що питання оплати роботи медиків за карантинний період необхідно вирішувати у відповідності до прийнятого Кабінетом Міністрів рішення про підвищення заробітної плати.

Секретар міської ради додав, що депутати самі звертаються до нього з пропозицією провести сесійне засідання, щоб прийняти важливі для міста рішення. Для дистанційного проведення вже є готове опробуване рішення — онлайн платформа ZOOM, яка дозволить проводити засідання в режимі відеоконференції. Даний онлайн сервіс передбачає реєстрацію учасників, голосування та підведення підсумків. Опрацювати питання можливості дистанційного проведення сесії за допомогою онлайн платформи Андрій Табалов доручив відділу інформаційного забезпечення, юридичному управлінню та управлінню апарату ради.

Щодо прозорості та законності прийнятих рішень під час проведення сесії онлайн, Андрій Табалов зауважив, що наразі у пріоритеті міської влади захист кропивничан, а отже необхідні рішення треба приймати швидко.

- Це позиція держави, тому така робота сесії в рамках закону, - наголосив Андрій Табалов. - Сьогодні діджиталізація охопила всі сфери суспільного життя, тому проведення засідань онлайн - це нормальна правильна сучасна практика, яка може стати постійною. Для організації проведення чергового засідання сесії не треба багато часу. Закон говорить, що у такому випадку повідомити про зібрання можна за добу до проведення. Ніяких проблем і порушень у цьому я не вбачаю, підготовка уже ведеться і в будь-який момент ми можемо зібратись і прийняти важливі рішення.

Стосовно дотримання умов карантину підприємцями, Іван Касьяненко повідомив, що після моніторингу двох тижнів дії карантину не зафіксовано  значних порушень закладами торгівлі. Радник міського голови додав, що у місті продовжують проводити санітарну обробку зупинок громадського транспорту, маршруток і тролейбусів, під’їздів житлових будинків, здійснювати генеральне прибирання з дезінфекцією приміщень навчальних закладів.

- На останньому засіданні міського штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації  було прийнято рішення припинити роботу закладів торгівлі у нічний час, - повідомив Іван Касьяненко. - Це не наступ на права підприємців — це вимога часу. Якщо збільшуватиметься кількість захворювань, ми вимушені будемо застосувати жорсткіші заходи:  заборону пересування містом та з одного населеного пункту в інший.

Обговорили посадовці і можливість надання податкових пільг підприємцям.

- Допомогти місцевим підприємцям — потрібна і правильна ініціатива, але ми повинні розуміти, що зараз у пріоритеті — допомога медикам, - наголосив Андрій Табалов. - Сьогодні допомоги потребують також самотні люди похилого віку, які опинились у зоні найбільшого ризику. Але, на щастя, у нас є волонтери, депутати, які допомагають. Я особисто ініціював акцію підтримки самотніх літніх людей і так само закликаю кропивничан допомагати стареньким сусідам, дідусям, бабусям. Тому, щоб визначити, які ініціативи на часі, нам і треба провести сесійне засідання.

Секретар міської ради додав, що чергове засідання сесії готове до  проведення у найближчий час і важливі для міста рішення будуть прийняті.

Усі новини