«20 днів у Маріуполі»: У Кропивницькому пройшов безкоштовний показ оскароносного українського фільму

Четвер, 28 березня 2024 10:20

У середу, 27 березня, в одному із кінотеатрів міста пройшов безкоштовний показ оскароносного українського фільму «20 днів у Маріуполі».

У глядацькій залі — маріупольці, які знайшли прихисток від війни в Кропивницькому, перший заступник міського голови Маріуполя Михайло Когут та керівник центру «ЯМаріуполь. Кропивницький» Дімітрій Голубченко, військові, волонтери, багато молоді, кропивничани, а також керівництво області та міста. Ініціатором і організатором показу оскароносної стрічки у Кропивницькому став заступник міського голови Михайло Бєжан. Перед початком фільму — хвилина мовчання на вшанування пам’яті усіх загиблих маріупольців і воїнів, які віддали життя у війні з російськими окупантами.

- Це фільм про вбите місто. Український Маріуполь. Колись квітучий, велелюдний, сонячний… Такі фільми, таку хроніку завжди нелегко дивитись. Особливо маріупольцям, які сьогодні теж з нами в залі. Автор фільму Мстислав Чернов сказав неймовірні слова, що віддав би все – і премію кіноакадеміків, щоб не було цього жаху і не було цієї несправедливої страшної війни, яку розв’язали російські варвари проти України. Третій рік спротиву свідчить, якої сили волі, хоробрості і стійкості є український народ, наша армія, наші люди. Зробимо все, щоб і фронт, і тил міцно тримались, вистояли і рухались до Перемоги. І будуть нові фільми – про відроджені міста, про Україну, вільну і щасливу! - так говорить про цей фільм і про наше сьогодення начальник обласної військової адміністрації Андрій Райкович.

Звернулись до присутніх і Михайло Когут та Дімітрій Голубченко, вони подякували усій кропивницькій громаді за увагу і допомогу маріупольцям із перших днів війни і донині.

Михайло Когут наголосив, що такі документальні та художні хроніки потрібні, аби демонструвати світовій спільноті та знову і знову нагадувати про страшну війну в Україні, яку розв'язали російські окупанти.

Показ документальної стрічки «20 днів у Маріуполі» в кінотеатрах міста триває.

Довідково:

Члени команди Associated Press стали останніми міжнародними журналістами в оточеному Маріуполі. Вони продовжили роботу в облозі та зафіксували кадри, які пізніше стали визначальними образами війни: смерті дітей, масові поховання, розбомблений пологовий будинок та інші жахи російських злочинів.

Ця документальна хроніка лягла в основу фільму «20 днів у Маріуполі», який у березні цього року отримав найвищу кінопремію в світі кіно — американський “Оскар”.

Фільм Мстислава Чернова «20 днів у Маріуполі» - перша українська кінострічка, яка отримала цю премію.

Усі новини