Зупинили російську орду: у Кропивницькому віддали останню земну шану загиблим воїнам - Героям
Сьогодні, 10 листопада, кропивничани попрощалися із земляками – Героями: солдатом Юрієм Левицьким, сержантом Миколою Кравченком, старшим солдатом Андрієм Багачем та молодшим сержантом Богданом Михайленком. Воїнами, які мужньо стали на шляху російської орди й принесли найбільшу жертву заради перемоги світла над темрявою, заради самого життя.
Юрій Левицький народився 14 червня 1970 року у Кропивницькому. Закінчив загальноосвітню школу №26, отримав освіту в професійно-технічному училищі №2. Пройшов військову строкову службу. Працював будівельником на різних підприємствах міста. Любив створювати вироби з дерева, металу. Мріяв добудувати разом із синами власний дім.
У травні став до лав Збройних Сил України. Служив кулеметником стрілецького відділення. Солдат Юрій Левицький загинув 02 листопада поблизу населеного пункту Лиман Перший Куп’янського району Харківської області. Родина залишилася без люблячого сина, чоловіка, батька, брата.
Микола Кравченко, Андрій Багач та Богдан Михайленко служили в одному підрозділі сил спеціальних операцій, берегли вірність бойовому братерству і присязі народу України. Загинути їм судилося теж разом. Це сталося 03 листопада поблизу села Пожня Охтирського району Сумської області під час виконання бойового завдання.
Микола Кравченко народився 05 листопада 1982 року в Кропивницькому. Закінчив загальноосвітню школу №20. Навчався в Центральноукраїнському національному технічному університеті. В 2001-2002 роках пройшов військову строкову службу. З вересня 2008 року служив у структурі Національної поліції. Брав участь в операції об’єднаних сил на сході України.
У грудні 2022 року був мобілізований до ЗСУ. Служив оператором групи спеціального призначення. Без рідної людини залишились батьки, брати, дружина, син і донька.
Андрій Багач теж народився у Кропивницькому 28 липня 1982 року. По завершенні навчання в загальноосвітній школі №14, навчався у машинобудівному технікумі Центральноукраїнського національного технічного університету. Після строкової служби працював на промислових підприємствах міста.
У квітні 2014 року зі зброєю в руках став на захист України, був учасником антитерористичної операції в Донецькій і Луганській областях. Потім працював в охоронному підприємстві на Черкащині. В 2021 році вступив до ЦНТУ.
Від початку повномасштабного вторгнення росії на територію України добровольцем пішов захищати рідну землю. Служив водієм-розвідником групи спеціального призначення.
Андрій Багач був добрим, чуйним сином для батьків, надійною опорою для дружини, люблячим батьком, турботливим братом і дядьком.
Богдан Михайленко народився 05 березня 1997 року в селі Марʼївка Компаніївського району Кіровоградській області. Після навчання в місцевій загальноосвітній школі вступив до Центральноукраїнського державного університету імені Володимира Винниченка.
Взяв приклад зі свого батька та старшого брата і пов’язав життя з військовою професією — у 2016 році вступив до лав ССО. Навчався в Одеській військовій академії, брав участь в АТО. Від самого початку великої війни продовжив захищати рідну країну. Служив заступником командира групи спеціального призначення, мав позивний “Монах”, був удостоєний ордена “За мужність” ІІІ ступеня.
У пам’яті тих, хто знав і любив Богдана Михайленка, він назавжди залишиться турботливим сином, братом, щирим другом, побратимом, коханим чоловіком.
Вічний спочинок Герої знайшли на Алеї почесних воїнських поховань Далекосхідного кладовища. Панахиду за загиблими відслужив архієпископ Кропивницький і Голованівський Православної церкви України Марк.