Віктор Кухаренко: заходи з підготовки житлово-комунального господарства у Кропивницькому до роботи в осінньо-зимових умовах виконані на 100%

Понеділок, 29 жовтня 2018 19:02

Станом на 29 жовтня реалізація заходів з підготовки житлово-комунального господарства та об’єктів соціальної сфери Кропивницького до роботи в осінньо-зимовий період 2018/2019 року завершено. На цьому наголосив в.о. заступника міського голови Віктор Кухаренко під час апаратної наради сьогодні, 29 жовтня.

За його словами, всі роботи та заходи з підготовки до опалювального сезону в обласному центрі виконані на 100 %.

- На сьогодні 95% житлового фонду міста Кропивницького, а це 725 будинків, технічно готові прийняти тепло: їхні внутрішньобудинкові мережі вже заповнені водою, - повідомив Віктор Кухаренко. - 266 житлових будинків, що становить 35% від загальної кількості житлового фонду, вже забезпечені централізованим опаленням. Вже теплі батареї у семи закладах охорони здоров’я, в 23 загальноосвітніх школах та 15 дошкільних навчальних закладах.

Віктор Кухаренко відзначив, що теплогенеруючі підприємства Кропивницького ДП «Кіровоградтепло» ТОВ «ЦНТІ УНГА» і КП «Теплоенергетик» підготовили 23 котельні, 16 теплових пунктів, 169 км теплових мереж, замінили 2,7 км трубопроводів.

Крім того, цьогоріч вдалося здійснити реконструкцію діючої сучасної модульної котельні у селищі Новому по вулиці Металургів, 7-а загальною вартістю близько 16 млн. грн.

- Це дало нам можливість котельню - гіганта по вулиці Ливарній, 1 вивести з експлуатації, оскільки втрати теплової енергії на ній становили близько 64%, а потужність котельні використовувалася лише на 30%, - пояснив посадовець. - Її збитковість лише за І квартал 2018 року складала близько 12,5 млн грн.

Підприємства укладено договори на постачання природного газу з НАК «Нафтогаз України», на транспортування природного газу з ПАТ «Укртрансгаз» та розподіл природного газу з ВАТ «Кіровоградгаз» по всіх категоріях споживачів.

На даний час КП «Теплоенергетик» та ДП «Кіровоградтепло» ТОВ «ЦНТІ УНГА» отримали планові обсяги (номінації) на споживання природного газу.

Важливою складовою підготовки до опалювального періоду, підкреслив Віктор Кухаренко, стало здійснення розрахунків житлово-комунальними підприємствами міста за спожиті енергоносії та забезпечення погашення заборгованості усіх категорій споживачів за отримані житлово-комунальні послуги.

Станом на 29 жовтня 2018 року загальна заборгованість тепловиків Кропивницького перед НАК «Нафтогаз України» складає майже: 387, 082 млн. грн, з них ДП «Кіровоградтепло» ТОВ «ЦНТІ УНГА» заборгувало 162, 03 млн. грн, а КП «Теплоенергетик» – 225,05 млн. грн.

З метою термінової ліквідації аварійних ситуацій на теплових мережах та невідкладного відновлення опалення КП «Теплоенергетик» та ДП «Кіровоградтепло» ТОВ «ЦНТІ УНГА» в цілодобовому режимі забезпечували роботу аварійно-ремонтних служб, які укомплектовані достатньою кількістю спеціалістів та запасом паливно-мастильних матеріалів і матеріальних ресурсів.Одночасно здійснювався постійний контроль за ефективним, цілодобовим функціонуванням теплопостачального устаткування, забезпеченням технікою, матеріалами, обладнанням, інструментами, необхідними для проведення аварійних та відновлювальних робіт, зазначив Віктор Кухаренко.

Для своєчасного реагування, у разі виникнення аварійних ситуацій, житлово-експлуатаційні організації обласного центру створили цілодобові аварійно-відновлювальні бригади для проведення робіт з ліквідації аварій. Забезпечено необхідний для цього запас паливно-мастильних матеріалів і матеріальних ресурсів.

Місто готується також до боротьби зі снігом. За інформацією Віктора Кухаренка, КП «УНІВЕРСАЛ 2005» здійснює переобладнання спеціалізованої техніки: 30 спеціальних транспортних засобів планується задіяти під час очищення автодоріг міста від снігових заметів.

Для забезпечення життєдіяльності Кропивницького в особливих погодних умовах підприємство накопичило паливно-мастильні матеріали: 25000 літрів бензину, 30000 літрів дизельного палива, 1000 літрів мастила та протиожиледні матеріали: 565 тонн солі, 2500 тонн відсіву.

А щоб належно утримувати садово-паркові об’єкти в осінньо-зимовий період 2018/2019 року, КП «Благоустрій» придбало 35 тонн протиожиледної суміші для посипання садових доріжок в зелених зонах.

Усі новини