Вадим Мездрін: створення геопорталу містобудівного кадастру Кропивницького відкриває можливість дистанційного доступу до геопросторових даних

Вівторок, 19 лютого 2019 16:10

Головна метою та завданням управління містобудування та архітектури  міської ради Кропивницького  є реалізація державної політики у сфері містобудування та архітектури, прогнозування розвитку території, здійснення контролю за дотриманням законодавства у сфері охорони культурної спадщини, регулювання діяльності у сфері розміщення зовнішньої реклами, координація діяльності суб'єктів містобудування щодо комплексного розвитку і забудови міста, поліпшення його архітектурного вигляду.

Це відзначив начальник управління Вадим Мездрін сьогодні, 19 лютого, під час звітної сесії за результатами виконання бюджетних галузевих програм у 2018 році.

 За інформацією Вадима Мездріна за минулий рік управлінням здійснювалися:

 • контроль за надходженням коштів від плати за тимчасове користування місцями, які перебувають у комунальній власності для розміщення рекламних конструкцій. Від цих надходжень до міського бюджету перераховані кошти у сумі 1,719 мільйона гривень, при планових показниках 1, 5 мільйона гривень. Перевищення планових показників відбулося у зв'язку з проведеною претензійною роботою (направлено 24 претензії  на загальну суму 1, 74 мільйона гривень);
 • опрацьовано та укладено 52 договори пайової участі у розвиток інфраструктури міста Кропивницького. До міського бюджету направлено 4, 98 мільйона гривень;
 • розроблено та впроваджено інформаційний геопортал та створено базу даних інформаційного ресурсу містобудівного кадастру. Сформовано відкриті інформаційні ресурси та забезпечено доступ до них в мережі Інтернет.
 •  робота по затвердженню розділів до Генерального плану міста Кропивницького. Затверджено План червоних ліній магістральних вулиць міста Кропивницького.
 • робота по розробці та затвердженню детальних  планів територій в районні вулиці Айвазовського та провулку Санаторного, детальних планів в районі вулиці Козацької, провулків Козацького та Курінного. Управлінням делеговано повноваження по електрифікації цих територій.
 • створення робочої групи з  питань вивчення  комплексної реконструкції набережної річки Інгул на відрізку від вулиці Михайлівської до вулиці Київської у місті Кропивницькому. На даний час продовжуються роботи щодо розробки проектно-кошторисної документації на реконструкцію набережної, із визначенням черг будівництва (реконструкції) та з врахуванням всіх пропозицій громадськості.
 • проведено відкритий конкурс на кращу пропозицію оновлення громадського простору площі Героїв Майдану з меморіалізацією подій Революції Гідності, встановлення пам’ятного знаку/композиції на честь Героїв Майдану в місті Кропивницькому. Конкурс визнано таким, що відбувся, та визначені призові місця в ньому.
 • розроблені ескізні пропозиції облаштування території навколо приміщення Центру надання адміністративних послуг міста Кропивницького «Прозорий офіс» по вул. Архітектора Паученка – музейної площі.
 • створено геопортал містобудівного кадастру  міста  Кропивницького.  Він  дає можливість дистанційно працювати з базою геопросторових даних системи містобудівного кадастру та підключатися до зовнішніх баз даних (наприклад «Публічної кадастрової карти України» тощо).

Також у 2018 році у складі управління містобудування та архітектури міської ради Кропивницького сформовано новий  структурний підрозділ - Служба містобудівного кадастру.

За словами Вадима Мездріна, управління на безоплатній основі надає громадянам викопіювання із містобудівної документації із зазначенням містобудівних регламентів та інших умов впровадження містобудівної діяльності, містобудівних умов та обмежень щодо певної території, а також викопіювання з матеріалів топографічної зйомки міста.

У 2019 році управлінням містобудування та архітектури  планується:

 • коригування «Історико-архітектурного опорного плану міста Кропивницького з визначення меж і режимів використання зон охорони пам’яток та історичних ареалів;
 • внесення змін до графічних та текстових матеріалів «Плану зонування території міста Кропивницького»;
 • внесення змін до комплексної схеми розміщення та архітектурних типів тимчасових споруд для впровадження підприємницької діяльності;
 • розроблення паспортів центральних вулиць міста;
 • доповнення цифрової топографічної зйомки міста Кропивницького М 1:500;
 • виготовлення науково-проектної та проектно-кошторисної документації на об’єкти культурної спадщини.
 • проведення ремонтно-реставраційних робіт на об’єктах культурної спадщини.

Усі новини