У міській раді Кропивницького створили робочу групу з протидії нелегальному виробництву, обігу та торгівлі пальним

Субота, 11 січня 2020 10:24

У п’ятницю, 10 січня, у міській раді Кропивницького відбулось засідання робочої групи під головуванням заступника міського голови Олександра Вергуна стосовно ситуації в місті щодо здійснення суб’єктами господарювання діяльності з виробництва, зберігання та оптової і роздрібної торгівлі пальним.

Олександр Вергун відзначив, що головне завдання робочої групи — опрацювати механізми щодо вжиття заходів з приводу недопущення функціонування в обласному центрі об’єктів нелегального виробництва, обігу та роздрібної торгівлі пальним.

За інформацією начальника управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Сергія Коваленка, у Кропивницькому працює 38 автозаправних та 13 автогазозаправних станцій, які мають ліцензії на продаж паливно-мастильних матеріалів.

Також під час наради Сергій Коваленко поінформував присутніх про результати розслідування пожежі по вулиці Київській, епіцентром якої став автомобіль для перевезення скрапленого газу.

- Дану земельну ділянку було віддано в оренду під розміщення торгово-побутового комплексу, але натомість власники облаштували автостоянку. Дозволу на перекачування або реалізацію газової суміші не було. Ці дії проводились нелегально у вихідні дні або ввечері. Для перекачування газу використовувалась платформа вантажного автомобіля, обладнана цистерною для перевезення скрапленого газу, яка нібито знаходилась на території автостоянки на “відстої”, - зазначив начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення. - Поруч розташована легальна газорозподільча станція скрапленого газу, але до пожежі вона відношення не має.

Сергій Коваленко додав, що станом на сьогодні досудове розслідування не завершене, а власники ділянки перебувають під обов’язком співпраці зі слідством.

Заступник начальника Кропивницького міськрайонного відділу УДСНС України в області Сергій Суковач повідомив, що після надзвичайної ситуації по вулиці Київській, фахівці провели низку планових і позапланових перевірок АЗС на території міста.

У свою чергу представник ГУ ДФС в області Дмитро В'язовський поінформував присутніх про вимоги по ліцензуванню на право торгівлі пальним, які вступили в дію 01 липня 2019 року.

- На даний час є п’ять видів ліцензій: на право роздрібної торгівлі пальним, на зберігання пального, на право оптової торгівлі без місць зберігання, на право оптової торгівлі з місцями зберігання і ліцензії на право виробництва пального. Обласна податкова видає ліцензію лише на право роздрібної торгівлі та на зберігання, - зауважив представник ГУ ДФС в області. - Ліцензію на оптову торгівлю та на виробництво видає ДПС України, на сайті якого кожні 2-3 дні оновлюється перелік всіх ліцензій по всій території України з повними реквізитами.

Дмитро В'язовський зазначив, що безліцензійна торгівля пальним карається фінансовими санкціями: за нелегальну роздрібну торгівлю накладається штраф у розмірі 250 тисяч гривень, за безліцензійну оптову торгівлю - 500 тисяч гривень.  

Насамкінець Олександр Вергун дав доручення департаменту з питань економічного розвитку, торгівлі та інвестицій підготувати перелік суб’єктів господарювання, що займаються роздрібною торгівлею пальним на території міста та надати його для ознайомлення усім членам робочої групи. Також заступник міського голови додав, що на наступному засіданні будуть надані додаткові доручення щодо вжиття заходів з приводу недопущення функціонування об’єктів нелегального виробництва, обігу та роздрібної торгівлі пальним.

Усі новини

Ми сильні, коли єдині!
Субота, 22 січня 2022 11:38