У Кропивницькому створено публічний інформаційний ресурс містобудівного кадастру

Вівторок, 30 жовтня 2018 16:32

Кропивницький має власний , геопортал містобудівного кадастру. Про це під час апаратної наради повідомив начальник управління містобудування та архітектури міської ради Вадим Мездрін.

Геопортал містобудівного кадастру, як Дорожня карта міста, розробку якої ініціював міський голова Андрій Райкович  у своїй передвиборчій програмі, дасть можливість працювати з єдиною базою геопросторових даних системи містобудівного кадастру, як управлінню містобудування та архітектури, так і іншим структурним підрозділам виконавчого комітету, комунальним службам та іншим підприємствам міста.

- Функціональні можливості відкритого геопорталу містобудівного кадастру Кропивницького забезпечують публікацію просторових даних, що змінюються на основі web-сервісів, дають можливість створювати нові шари даних та редагувати їх, - зауважив Вадим Мездрін. - Крім того, функціонал інформаційного ресурсу дозволяє поєднувати шари з різних сервісів і геопорталів з перерахунком систем координат, вибором послідовності та прозорості шарів, надає доступ до даних користувача з будь-якого комп'ютера, створює тематичні карти і картограми, виконує геодезичні розрахунки на місцевості, відображає 3D модель за відкритими векторними картами, матрицями висот та знімками місцевості без підготовки моделі, виконує пошук найкоротших маршрутів по графіку доріг.

Системи геопорталу містобудівного кадастру управління містобудування та архітектури містять:

 • аерофотоплан 2015р.;
 • топографічні плани М1:500 (векторні та растрові дані);
 • топографічні план М1:2000 (растрові дані);
 • топографічний план М1:5000 (векторні дані, що покладені в основу плану зонування);
 • план зонування (векторні дані);
 • план обмежень (вектор);
 • детальні плани територій (векторні та растрові дані).

Бази даних містобудівного кадастру, що ведуться фахівцями управління, містять наступну інформацію:

 • адресний реєстр (вектор) занесено 3476 об’єктів;
 • реєстр будівельних паспортів, містобудівних умов та обмежень (вектор) занесено 4346 об’єкта;
 • план розміщення рекламних носіїв (вектор) занесено 1304 об’єкта;
 • реєстр земельних ділянок занесено 2132 об’єкта;
 • реєстр даних по розміщенню тимчасових споруд занесено 413 об’єктів;
 • дані земельного кадастру (векторний план земельних ділянок (з наявними атрибутами файлів XML у межах міста).

За інформацією Вадима Мездріна, наступним кроком у розробці геопорталу містобудівного кадастру стане впровадження програмних комплексів, перенесення даних та організація обробки інформації безпосередньо в підрозділах міської ради.

Результатом цієї роботи буде система, що здатна вести облік та реєстрацію даних топографо-геодезичних знімань та проектів будівництва, створювати (оновлювати) детальну Адресну схему міста, проводити інвентаризації інженерних мереж та узгодження схем охоронних зон об'єктів, розробляти (оновлювати) Генеральний план та детальні схеми забудов окремих територій, проводити інвентаризації дорожньої мережі, здійснювати контроль та облік даних, що створюються землевпорядними організаціями в ході виконання робіт, складати та вести індексні карти, чергові кадастрові карти, карти нормативної оцінки земель тощо. Програмний комплекс забезпечуватиме оперативний доступ до накопиченої інформації керівництву міста та керівникам основних підрозділів міської ради.

Також по мірі освоєння фахівцями управління програмних засобів та накопичення базових геопросторових даних буде вирішуватись завдання забезпечення оперативного обміну інформацією між структурними підрозділами міської ради. А для цього на другому етапі планується поступове створення повнофункціонального геопорталу містобудівного кадастру та Диспетчерських систем (комунальних підприємств житлово-комунального господарства, муніципального транспорту та ін).

Геопортал містобудівного кадастру буде застосовуватись для вирішення таких містобудівних завдань, як доступ до чергового плану міста (масштаб 1:2000) та плану інженерних комунікацій (масштаб 1:500) для співробітників різних підрозділів міської ради, для можливості підключення тематичних карт комунальних підприємств міста і баз даних, для відображення оперативної обстановки по плановим ремонтам, перекриттям вулиць ті інше.

Вадим Мездрін відзначає, що створення геопорталу дасть змогу залучити до роботи по створенню та оновленню тематичних даних фахівців усіх підрозділів міської ради, комунальних та державних підприємств міста.

- Завершення першого етапу розробки та створення геопорталу містобудівного кадастру планується у грудні 2018 року. З січня 2019 року буде розпочато другий етап, що передбачатиме підключення до даних геопорталу містобудівного кадастру структурних підрозділів виконавчого комітету міської ради, таких як управління освіти, управління охорони здоров’я, управління земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища, управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення та інших, - інформує начальник управління містобудування та архітектури. - Останній третій етап - це організація доступу до окремих видів даних муніципальної системи зовнішніх користувачів, тобто створення тематичних геопорталів. Він передбачає публікацію адресних даних міста, певних розділів містобудівної документації, Генерального плану міста, тематичних шарів, аналітичних і довідкових даних по території міста, планів окремих ділянок та споруд в мережі Internet для мешканців, підприємств та інвесторів.

У підсумку, Вадим Мездрін наголосив, що така інформація буде корисною для широкого кола користувачів і підвищуватиме інвестиційну привабливість міста.

Усі новини