У Кропивницькому розпочалася трудова біографія сучасної установки ямкового ремонту доріг на базі автомобіля МАЗ

Понеділок, 4 червня 2018 16:59

Сьогодні, 04 червня, у Кропивницькому на свою першу робочу зміну виїхав нещодавно придбаний за кошти з міського бюджету автомобіль МАЗ із установкою ямкового ремонту (УЯР-01).

«Трудова біографія» новенького автомобіля розпочалася біля обласної дитячої лікарні, на вулиці Петропавлівській, де оператор УЯМ-01 за лічені хвилини за допомогою стисненого повітря з установки розчищав ями на дорозі й заливав їх з тієї ж установки спеціальною емульсією, після чого засипав заповнену яму дрібним щебенем. Усе це відбувалося без зупинення руху, бо їздити по колишній ямі, заповненій у такий спосіб, можна вже щонайбільше через десять хвилин після ямкового ремонту.

Оцінити роботу щойно придбаного спеціального автомобіля для ямкового ремонту прийшли як журналісти, так і міський голова Андрій Райкович та його заступник Олександр Грабенко, начальник головного управління житлово-комунального господарства міської ради Віктор Кухаренко і керівник міського комунального підприємства «Універсал-2005» Віктор Панішко.

– Цей спеціальний автомобіль придбано не лише з установкою для ямкового ремонту, а й із навісним обладнанням для прибирання снігу – відвалом та щіткою, – розповів Віктор Кухаренко. – На ньому можна також встановити замість установки ямкового ремонту бункер для піску, щебеню тощо. Тож машина ця багатофункціональна. На її придбання для КП «Універсал–2005», згідно з Програмою розвитку житлово-комунального господарства, у міському бюджеті було передбачено 4,800 тис. грн. А придбано через систему ProZorro за 4,760 тис. грн…

На новенькій установці УЯР-01, яка поки що одна в КП «Універсал–2005», оператор разом з водієм за восьмигодинну робочу зміну спроможні відремонтувати близько 175 квадратних метрів дорожнього полотна (ця кількість залежить від глибини й щільності ям на дорозі), гарантійний термін експлуатації якого після ямкового ремонту складає до 18 місяців.

- Найважливіше, що ця сучасна техніка робить місто незалежним від приватних підрядників, що виконують ремонтні роботи на дорогах обласного центру, - наголосив Андрій Райкович. – Ми тепер можемо вчасно розпочинати ремонтну кампанію у Кропивницькому, а на це, у першу чергу, з нетерпінням очікують водії і пішоходи міста. А ще розраховуємо, що придбана установка суттєво підвищить якість асфальтування.

Як зазначили Олександр Грабенко, Віктор Кухаренко та Віктор Панішко, поки що установку випробовують, а загалом заплановано використовувати її щодня задля проведення ямкових ремонтів. І хоча вона не замінить усі, механізми, які нині підрядники використовують для ямкового ремонту доріг у Кропивницькому, та якщо УЯР-01 добре себе зарекомендує, то цілком можливо, що комунальники пропонуватимуть депутатам міської ради та міському голові Кропивницького в майбутньому виділити кошти на придбання іще однієї такої установки. 


Джерело: http://www.vechirka.com.ua

Усі новини