Центральноукраїнський національний технічний університет у Кропивницькому вітали із 155-річчям
У Кропивницькому відбулись урочистості з нагоди ювілею вищого навчального закладу, патріарха технічної освіти у нашому місті - Центральноукраїнського національного технічного університету. Участь у заході взяли заступниця начальника Кіровоградської ОВА, депутатка Кропивницької міської ради Катерина Колтунова, голова обласної ради Юрій Дрозд, заступник міського голови Олександр Мосін, керуюча справами виконавчого комітету міської ради Світлана Балакірєва, викладачі, студенти і випускники вишу.
Багато вітань лунало на адресу вишу, викладачів і всіх, для кого ЦНТУ став альма-матер’ю. Кращим працівникам університету вручили подяки та грамоти за вагомий внесок у розвиток освіти.
Привітав викладацький і студентський колектив університету з ювілеєм навчального закладу і заступник міського голови Олександр Мосін.
- Ми відзначаємо 155 років становлення технічної освіти у Кропивницькому, вшановуємо усіх науковців і випускників вишу, хто творив добру славу закладу від Єлисаветградського реального земського училища до нинішнього Центральноукраїнського національного технічного університету. Ще у далекому 1870 році Єлисаветградське реальне земське училище започаткувало становлення політехнічної освіти у нашому місті і цілому регіоні. Заклад став надійною школою з підготовки фахівців для флагмана машинобудування нашого міста і України — заводу “Ельворті”, - відзначив Олександр Мосін. - У різні періоди реальне земське училище, робітничий технікум, інститут сільськогосподарського машинобудування, Національний технічний університет став альма-матір’ю для відомих земляків, українців Володимира Ястребова, Віктора Григоровича, Георгія Проскури, Мартіна Шимановського, Євгена Чикаленка, Євгена Маланюка, Юрія Яновського, Олександра Осмьоркіна, Олександра Тарковського та багатьох інших. За 155 років університет закінчили понад 45 тисяч випускників, він забезпечує усі сфери економіки висококваліфікованими кадрами. Нині — це сучасний заклад вищої освіти з широким спектром освітньо-наукової діяльності, гуманістичними традиціями, розвиненою інфраструктурою. Сьогодні, коли Україна б’ється з лютим ворогом, багато студентів і випускників університету стали до лав ЗСУ. На жаль, багато з них віддали життя за нашу волю і незалежність, за те, щоб сьогодні в цьому навчальному закладі і багатьох інших продовжували навчатися наші діти.
Олександр Мосін виконав почесну місію – за особисті досягнення, значні успіхи в науковій та педагогічній роботі, вагомий розвиток освіти і науки України, підготовку висококваліфікованих кадрів, сумлінне виконання службових обов’язків, активну громадянську позицію нагородив ректора ЦНТУ Володимира Кропівного відзнакою Кропивницької міської ради та виконавчого комітету «За заслуги» І ступеня.
У ЦНТУ навчається понад 5 тисяч студентів, а ліцензований обсяг щорічного прийому – до 3 тисяч осіб.
Університет стабільно входить до числа найкращих українських закладів вищої освіти за рівнем винахідницької активності. За минулий рік він подав 58 заявок на винаходи та отримав 34 патенти. За ці досягнення виш відзначений золотою медаллю Всесвітньої організації інтелектуальної власності та неодноразово перемагав у всеукраїнському конкурсі «Винахід року».
У рейтингу «Топ-200 Україна» 2024 року від Центру міжнародних проєктів «Самоосвіта» ЦНТУ посідає 99-е місце, зберігаючи статус найрейтинговішого університету області.