Сучасному відділенню легеневої терапії у Кропивницькому бути!

Вівторок, 26 травня 2020 16:31

Міська рада Кропивницького підтримала ініціативу створення на базі Центральної міської лікарні на Фортечних Валах сучасного відділення легеневої терапії. Депутати одноголосно внесли необхідні зміни до міського бюджету на 2020 рік та до галузевих програм охорони здоров’я і капітального будівництва на засіданні двадцять першої сесії міської ради сьогодні, 26 травня.

Важливість створення в обласному центрі закладу такого рівня  відзначив головний лікар ЦМЛ Олександр Артюх. Він звернув увагу депутатського корпусу, що всі інфіковані COVID-19 проходять курс лікування в боксованих палатах дитячого інфекційного відділення Центральної міської лікарні. Від початку епідемії тут пролікувалися 388 пацієнтів. В найбільший пік захворювання у відділенні одночасно перебували 135 пацієнтів. Зараз, після пом’якшення умов карантину, зафіксовано нове зростання кількості інфікованих. Сьогодні на лікуванні -  53 мешканці міста. Проте медики світового рівня прогнозують вже на осінь другу хвилю пандемії, тому ЦМЛ, як госпітальна база протидії корона вірусу, має бути належним чином підготовлена до прийому хворих.

- Це нові виклики для нас. І ми підтримуємо ініціативу міського голови щодо створення на базі терапевтичного корпусу відділення для лікування вірусних запалень легенів, - повідомив Олександр Артюх.

Важливість прийняття рішення про створення такого відділення була настільки зрозумілою, що депутати голосували без довгих обговорень. Андрій Райкович подякував кожному за виявлені громадянську позицію та відповідальність за здоров’я і життя кропивничан.

- Депутати продемонстрували професіоналізм і розуміння тих викликів, які сьогодні стоять перед містом, - наголосив Андрій Райкович. - Ми збудуємо спеціалізоване приміщення з експертного класу апаратурою. Також тут буде створено висококласний комунальний діагностичний центр з комп’ютерним томографом.  Плануємо встигнути і ввести це відділення в роботу ще восени цього  року, щоб надавати хворим на легеневі хвороби необхідну якісну допомогу.

Усі новини