Співпраця комунальних закладів і реабілітаційних центрів міста – можливість ефективніше протистояти домашньому насильству

П'ятниця, 16 травня 2025 17:17

 Чергове засідання міжвідомчої робочої групи з питань запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі, а також запобігання торгівлі людьми під головуванням заступниці начальника обласної військової адміністрації, депутатки міської ради Катерини Колтунової відбулося сьогодні, 16 травня.

На порядку денному — співпраця з центрами допомоги залежним. Основним питанням, винесеним на розгляд робочої групи, стало налагодження взаємодії між комунальними установами та громадськими, релігійними й благодійними організаціями, які працюють із кривдниками, що мають алко- чи наркозалежність.

Свою роботу за таким напрямом презентували обласна клінічна психіатрична лікарня та три організації: Міжнародна антинаркотична асоціація, Незалежна релігійна громада християнської харизматичної церкви «Перемога» та БО «100 відсотків життя. Кропивницький» (Кіровоградське обласне відділення «Всеукраїнської мережі людей, які живуть з ВІЛ/СНІД»).

 - Сьогодні ми порушуємо питання налагодження співпраці з релігійними та благодійними фондами та організаціями щодо перенаправлення кривдників із алко- та наркозалежністю. Це питання неодноразово порушувалося, тому що ми створюємо державні сервіси, які допомагають подолати домашнє насильство, але не вистачає ефективної взаємодії, куди перенаправляти кривдників, які мають залежності і які готові працювати із цими залежностями, - наголосила Катерина Колтунова. 

Олександр Ковтун, представник Міжнародної антинаркотичної асоціації, зазначив, що їхні клієнти — це підлітки або дорослі, які дуже часто потрапляють  в залежності унаслідок пережитого домашнього насильства. Організація працює як із самими залежними, так і з їхніми родинами. Лікування платне — 15 тисяч гривень за місяць, утім є й бюджетні місця для тих, хто потребує допомоги.

Керівник релігійної громади християнської харизматичної церкви «Перемога» та директор благодійного фонду Юрій Демидов розповів, що до повномасштабного вторгнення в місті діяв реабілітаційний центр, нині ж центр функціонує в селі Дмитрівка. Ресоціалізація проходить на території  мікрорайону Балашівка. Організація має дві реабілітаційні програми, одна з яких — спеціально для звільнених з місць позбавлення волі.

Костянтин Данильченко, представник обласного відділення «Всеукраїнської мережі людей, які живуть з ВІЛ/СНІД», акцентував увагу на необхідності комплексного підходу до роботи з клієнтами, які мають туберкульоз чи ВІЛ/СНІД. За його словами, не слід розділяти допомогу на медичну чи психологічну — усе має бути в єдиному циклі підтримки.

Учасники засідання дійшли спільної думки щодо важливості налагодження системної співпраці між комунальними установами та реабілітаційними центрами, що допомагають людям із залежностями. Це дозволить ефективніше перенаправляти осіб, які вчиняють насильство, на відповідне лікування і підтримку.

Контакти організацій, до яких можна звернутись за допомогою:

БО «100 відсотків життя. Кропивницький» (Кіровоградське обласне відділення «Всеукраїнської мережі людей, які живуть з ВІЛ/СНІД»)  -  067 00 55 303

Незалежна релігійна громада християнської харизматичної церкви (Повного Євангелія) «Перемога», м. Кропивницький - 050 140 60 44

Міжнародна антинаркотична асоціація, м. Кропивницький    -  066 316 27 73

КП «Обласна клінічна психіатрична лікарня Кіровоградської обласної ради» - (0522) 31-97-60.

Ці контакти будуть корисними для всіх, хто потребує допомоги або хоче скерувати на лікування осіб із залежністю, які чинять або зазнають домашнього насильства.

 

Усі новини