Сонячні вітрила: у Кропивницькому музеї Івана Карпенка-Карого збиралися літератори
У літературно-меморіальному музеї І.К. Карпенка-Карого міста Кропивницького відбулася мистецька зустріч з членами творчого об’єднання «Вітрила». Вже багато років «вітрильників» очолює знана поетеса і громадська діячка Олена Надутенко.
Науковиця Наталія Мельниченко у вступному слові наголосила, що члени творчого об’єднання – багаторічні партнери музею. Це талановиті і креативні митці.
У рамках зустрічі презентовано альманах «Сонячні вітрила». Видання вийшло у складний час для нашої багатостраждальної, зраненої війною країни. Твори, що увійшли до альманаху пронизані високим патріотизмом, болем і співчуттям до всіх, хто виборює незалежність і волю України, хто волонтерить, донатить, хто втратив друзів, рідних і близьких людей. У ньому зібрано твори 40 учасників об’єднання та кропивницьких письменників.
Олена Надутенко розповіла про авторів альманаху і творчі плани на майбутнє.
У форматі «вільний мікрофон» свої вірші читали Наталія Бідненко, Олена Надутенко та інші.
З вітальними словами до учасників творчого об’єднання звернулися Марія Чорна ‒ голова благодійного фонду, Сергій Михида – літературознавець, доктор філологічних наук, професор, проректор з наукової роботи Центральноукраїнського державного університету імені Володимира Винниченка, Олександр Косенко – поет, старший науковий співробітник Центральноукраїнського обласного краєзнавчого музею, Анатолій Каретний ‒ поет, член НСПУ, Михайло Станчев ‒ колишній посол Болгарії в Україні, Сергій Осадчий - очільник обласної ГО болгар «Нашите хора».
Пісні на слова поетів-«вітрильників» Віри Андрущенко, Олени Надутенко, Наталії Бідненко, Наталії Шмітке, Миколи Барабулі виконали барди, композитори, члени ТО «Вітрила» Андрій Шульга та Олександр Чеботар.
Фінальним акордом мистецької зустрічі стала прем’єра пісні на слова Олени Надутенко у виконанні співака, барда, композитора, члена Всеукраїнської асоціації авторської пісні та співаної поезії Віктора Коваленка – переселенця з Миколаївської області.
«Вітрильників», що представляли «Сонячні вітрила», і гостей музею об’єднали в цей день щирі емоції і спільне бажання скорішої перемоги над ворогом. Альманах доповнить збірку літератури, народженої війною, й обов’язково стане експонатом майбутніх виставок.