Шанувальники фізичної культури у Кропивницькому мають можливість займатися на 550 спортивних об’єктах

Середа, 19 лютого 2020 14:26

У Кропивницькому активно функціонують  чотири дитячо-юнацьких спортивних школи, підпорядковані міській раді, 550 спортивних об’єктів: 2 стадіони, 11 футбольних полів, 72 спортивні зали, 95 приміщень для занять фізкультурно-оздоровчою роботою, плавальний басейн, льодова ковзанка, 365 спортивних майданчиків, із них 173 за місцем проживання та в місцях масового відпочинку у тому числі. 14 - зі штучним покриттям.

Про це повідомила заступник міського голови Наталія Дзюба під час звіту за результатами виконання бюджетних програм у 2019 році у вівторок, 18 лютого.

Із вихованцями дитячо-юнацьких спортивних шкіл міста працюють 207 тренерів-викладачів, із яких 37 мають вищу тренерську категорію, а 10 - Заслужені тренери України.

У рамках реалізації проектів - переможців громадського бюджету у Кропивницькому реконструйовано один та збудовано два спортивні майданчики за 429,9 тисяч гривень. На умовах співфінансування з державного і міського бюджетів збудовано мультифункціональний майданчик зі штучним покриттям для занять ігровими видами спорту у мікрорайоні Стара Балашівка загальною вартістю 1, 5 мільйона гривень.

За кошти цільової субвенції з державного бюджету на загальну суму 1,177 мільйона гривень облаштовано 6 спортивних майданчиків з тренажерним обладнанням за місцем проживання та відпочинку населення.

- У 2019 році за кошти міського бюджету було завершено масштабний проект капітального ремонту спортивної зали КДЮСШ № 2, - відзначила Наталія Дзюба. – На це ми передбачили у міському бюджеті 1,888 мільйона гривень.  Загальна вартість ремонту за два роки склала 2, 895 мільйона гривень.

Для забезпечення належного матеріально-технічного забезпечення спортивних закладів Кропивницького у 2019 році було придбано спортивний інвентар для потреб чотирьох комплексних дитячо-юнацьких спортивних шкіл міської ради на 684,2 тисячі гривень.

Вагомими були успіхи кропивницьких спортсменів і у  спорті вищих досягнень. Так, у 2019 році в дитячо-юнацьких спортивних школах міста підготовлено: 

одного майстра спорту України міжнародного класу;

29 майстрів спорту України;

118 кандидатів у майстри спорту України.

134 учні дитячо-юнацьких спортивних шкіл Кропивницького стали членами збірних команд України або кандидатами до збірних з різних видів спорту.

- Минулого року спортсмени міста брали участь у 203 змаганнях різного рівня, - повідомила Наталія Дзюба. - Вихованці дитячо-юнацьких спортивних шкіл міської ради завоювали 21 медаль на чемпіонатах світу, 9 нагород чемпіонатів Європи, 15 золотих нагород на Кубках України, 73 рази ставали чемпіонами України, вибороли 743 медалі на всеукраїнських і міжнародних змаганнях. 

Переможцям і призерам чемпіонатів світу та їх тренерам виплачена одноразова грошова винагорода на загальну суму 115,0 тисяч гривень, а кращим спортсменам виплачена щорічна стипендія і матеріальне заохочення тренерам на загальну суму 45,0 тисяч гривень.

З метою залучення до масового спорту широких верств населення у Кропивницькому протягом 2019 року проведено 188 фізкультурно-оздоровчих, спортивно-масових заходів та спортивних змагань, у яких взяли участь більше 20 тисяч мешканців та гостей міста.

Збереження та покращення наявної матеріально-технічної бази стане пріоритетним напрямком діяльності управління молоді та спорту у 2020 році, відзначив начальник управління Сергій Колодяжний.

- У поточному році плануємо будівництво 5 спортивних майданчиків у рамках реалізації проектів – переможців громадського бюджету, придбання обладнання та предметів довгострокового користування для міських дитячо-юнацьких спортивних шкіл, - наголосив Сергій Колодяжний. – Значна увага буде приділена і розвитку дитячо-юнацького спорту та спорту вищих досягнень. За кошти міського бюджету забезпечимо підготовку й участь спортсменів міста у всеукраїнських і міжнародних змаганнях та  виплату щорічної стипендії кращим спортсменам і матеріального заохочення тренерам міста за підсумками 2020 року.

 

Усі новини