"Рух без бар’єрів": у Кропивницькому буде реалізований проєкт створення безбар’єрного маршруту

Четвер, 23 січня 2025 16:48

Кропивницький став одним із 12 міст України, де запровадять безбар’єрні маршрути в рамках Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору до 2030 року «Рух без бар’єрів».

Протягом 2025 року безбар’єрні маршрути зі зручними під’їздами й підходами, транспортом, зупинками, тротуарами, громадськими місцями поступово з’являться у 12 містах: у Києві, Одесі, Дніпрі, Житомирі, Кропивницькому, Львові, Рівному, Полтаві, Вінниці, Славутичі, Тернополі, Бучі та у селищі Опішня.

Флагманський проєкт Міністерства розвитку громад та територій України – створення безбар’єрних маршрутів в рамках ініціативи «Безбар’єрність» від першої леді Олени Зеленської,  20 січня презентував Віцепрем'єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба.

- У пілотних містах України разом із місцевою владою ми починаємо розбудову та впровадження безбарʼєрних маршрутів. Це визначений громадою конкретний транспортно-пішохідний шлях, який буде організовано максимально доступно для людей з інвалідністю та маломобільних груп населення. На цьому маршруті максимально всі локації будуть безбарʼєрними – це і перехрестя, переходи, школи, садочки, кавʼярні, громадський транспорт тощо. Будуть наявні навігаційні знаки, тактильні позначки та інші рішення, які забезпечать не лише комфорт, а й безпеку людей, – зазначив Олексій Кулеба. 

Реалізацію  проекту «Рух без бар’єрів» у Кропивницькому підтвердили на засіданні обласного комітету доступності сьогодні, 23 січня..

Проєкт "Безбар’єрні маршрути" спрямований на забезпечення рівних можливостей для всіх громадян, незалежно від фізичних чи соціальних особливостей. Його мета – створити максимально доступні транспортно-пішохідні шляхи, які включатимуть безбар’єрні перехрестя, переходи, зупинки, а також школи, дитячі садки, кав’ярні та інші об’єкти соціальної інфраструктури.

Реалізацією проєкту безбар’єрного маршруту у Кропивницькому опікується Департамент містобудування  та земельних відносин.

- Громадам дали можливість  самостійно обрати  і запропонувати маршрут, який за реалізації проєкту стане безбарʼєрним. Над архітектурною складовою і візуалізацією проекту працюють фахівці відділу безбар’єрного простору та культурної спадщини, - відзначив директор департаменту Роман Лунгол. – Для нас важливо, щоб маршрут об’єднував важливі  обʼєкти соціального значення та локації міського середовища. Тому спеціалісти відділу вивчають досвід впровадження таких проєктів  і можливі варіанти облаштування схеми безбар’єрного руху  у Кропивницькому.

 

Усі новини