Пташиний грип – загроза зростає з весняною міграцією птахів: як протистояти підступному вірусу
З наближенням сезону весняної міграції диких птахів зростає ризик занесення вірусу пташиного грипу. Європейські агентства з контролю за захворюваннями та продовольчої безпеки попереджають, що вірус стає дедалі адаптивнішим і продовжує ширитися серед диких, свійських та сільськогосподарських птахів.
Фахівці зазначають, що пташиний грип мутує і потенційно може загрожувати людям. У 2024 році вірус вразив навіть ті види тварин, які раніше не були схильні до зараження.
Збудник – PHK-вірус (вірус грипу типу A, субтипи H5 і H7). Він може зберігати патогенність до 20 днів на інфікованому пір’ї та більше двох років у лабораторних умовах. Вірус виділяється зі слиною, носовим секретом і послідом хворих птахів та поширюється переважно повітряно-крапельним шляхом.
Кропивницьке районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області підготувало пам'ятку з рекомендаціями як запобігти поширенню вірусу.
Для захисту домашньої птиці та недопущення занесення вірусу власникам господарств необхідно дотримуватись таких заходів:
- Купувати інкубаційні яйця та живу птицю лише за наявності ветеринарних документів.
- Дотримуватися зоогігієнічних умов утримання птиці.
- Проводити щомісячне прибирання та дезінфекцію приміщень.
- Регулярно здійснювати дератизацію та дезінсекцію.
- Уникати контакту домашньої птиці з дикою.
- Вчасно проводити щеплення та ветеринарні дослідження.
У разі захворювання чи масової загибелі птиці необхідно негайно повідомити ветеринарного спеціаліста та виконувати всі необхідні заходи для запобігання поширенню інфекції.
Будьте уважні до стану вашої птиці та дотримуйтесь профілактичних заходів!