Пропозиції на конкурс зі створення символіки Кропивницької громади приймаються до 16 травня
Конкурс на створення символіки Кропивницької міської територіальної громади - герба, великого герба та прапора стартував у вівторок, 01 квітня.
Як повідомив під час брифінгу секретар Кропивницької міської ради Олег Колюка, принциповим було питання, щоб нова символіка міста з’явилася на конкурсній основі, а процедура її створення мала змагальний характер.
- До участі у конкурсі запрошуються фізичні та юридичні особи. Участь може бути як індивідуальною, так і колективною. Ми пропонуємо стати учасниками конкурсу усім, хто відчуває у собі сили, вміння і бажання стати автором головних символів нашого міста, - закликав Олег Колюка. – Це можуть бути не тільки місцеві геральдисти, історики, краєзнавці, а й фахівці з усієї України. Основною умовою проведення творчих змагань є розробка їх учасниками проєктів нової символіки міста у суворій відповідності до вимог, встановлених міською радою у затвердженому Положенні про конкурс.
Конкурсної роботи мають повністю відповідати засадам розробки муніципальної геральдики та відображати характерні особливості міста.
Ініціативу змінити символіку Кропивницького неодноразово порушувала громадськість міста, на необхідності її заміни наголосив у своєму висновку і Український інститут національної пам’яті через невідповідність елементів герба і прапора законодавству України про деколонізацію. Ідею оновити символіку Кропивницького підтримали і кропивничани – учасники трьох електронних консультацій з громадськістю, організованих міською радою.
- Переконаний, що кропивничани з розумінням поставляться до необхідності розробки нової української символіки міста. І це якраз той випадок, коли не можна говорити «не на часі», - наголосив Олег Колюка. – Бо все починається із символів, вони мають бути духом, ідеєю нашого українського суспільства. Зверніть увагу, як російські агресори в окупованих містах першочергово змінюють топоніми, бо розуміють ідеологічну важливість цих процесів. Для тих, хто зауважує про недоцільність використання у воєнний час коштів на символіку, наголошуємо, що проведення конкурсу не передбачає жодних видатків із міського бюджету, можливе відшкодування витрат переможцю на геральдичну експертизу чи архівні дослідження, це буде справедливо.
Прийом конкурсних робіт триватиме упродовж 45 днів - із 01 квітня по 16 травня 2025 року. Оцінюватиме пропозиції міська топонімічна комісія, яка зможе це зробити фахово, оскільки до її складу входять історики, філологи, краєзнавці з науковими ступенями і необхідним досвідом.
Положенням про конкурс передбачено, якщо до 16 травня до міської ради не надійде жодної пропозиції, або вони не відповідатимуть затвердженим вимогам, питанням розробки нової символіки займатиметься безпосередньо топонімічна комісія.
- Важливо також, що після затвердження нової символіки міська рада визначить і порядок її використання в усіх сферах життєдіяльності громади, - відзначив Олег Колюка.
Конкурсні роботи можна подавати в паперовому та електронному варіанті. В паперовому вигляді - до управління культури і туризму Кропивницької міської ради особисто розробниками або їхніми представниками в робочі дні і години або надіслати поштою за адресою: 25006, м. Кропивницький, вул. Велика Перспективна, 41, каб. 424.
В електронному вигляді документи надсилаються на електронну пошту: kultura@krmr.gov.ua з темою листа «Для участі у конкурсі зі створення символіки міста» або надаються до управління культури і туризму Кропивницької міської ради за допомогою USB-флеш-накопичувача. Порядок участі у конкурсі, вимоги до конкурсних робіт, порядок конкурсних робіт та заявка в додатках за посиланням: https://kr-rada.gov.ua/simvolika_mista/konkurs_31-03-2025/