Програма відновлення неповнолітніх, підозрюваних у вчиненні злочину – шанс для підлітків змінити власне життя

Середа, 29 липня 2020 14:55

У Кропивницькому впроваджується у життя  «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні злочину».

Про перспективи реалізації в обласному центрі такої Програми йшлося під час робочої зустрічі заступниці міського голови Кропивницького Наталії Дзюби з представниками Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Учасники зустрічі обговорили умови, складові та можливі виклики реалізації «Програми відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні злочину».

- У реалізації Програми ключовим аспектом є активна співпраця психологів, представників громадських організацій, ювенальних прокурорів, адвокатів-медіаторів та соціальних працівників, - наголосила заступник директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в області Олена Шишкарьова. - Саме злагоджена комунікація учасників проєкту дає шанс неповнолітньому змінити своє життя.

Програма буде застосована за наявності чотирьох умов:

  •  наявність потерпілої сторони;
  •  якщо неповнолітній вперше вчинив злочин невеликої або середньої тяжкості;
  •  визнання ним факту вчинення злочину;
  •  і неповнолітній, і потерпілий дали згоду на участь у програмі.

Олена Шишкарьова зауважила, якщо неповнолітній відшкодує шкоду і примириться з потерпілим, успішно пройде етап ресоціалізації, він має шанс бути звільненим від кримінальної відповідальності.

Насамкінець учасники зустрічі домовились про проведення спільних заходів, обмін інформацією та розповсюдження інформаційних буклетів.

Усі новини

Шановні військовослужбовці!
Понеділок, 6 грудня 2021 10:53