Підприємці і міська влада Кропивницького склали чіткий алгоритм безпечного відновлення діяльності наметових ринків

Вівторок, 26 травня 2020 20:08

Підприємці наметових ринків у Кропивницькому прийшли сьогодні, 26 травня, на площу перед міською радою, щоб вимагати дозволу на початок роботи своїх торгівельних яток. На думку власників торгівельних наметів з вулиці Соборної поряд із Критим ринком та ринком «Черемушки», вулиці Преображенської перед ТЦ «Мурай» і ринку КП «Ринково-побутові послуги», пом’якшення умов карантину в Україні дозволяє їм відкрити свої торгові місця після понад двомісячної перерви.

Акції підприємців передувало засідання міської комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, члени якої відтермінували розгляд питання поновлення роботи наметових ринків через нестабільну епідеміологічну ситуацію у Кропивницькому та зауваження від Національної поліції.

Протестувальники мали бажання озвучити власну позицію на засіданні сесії міської ради, але зустріч з міським головою Андрієм Райковичем перед його початком змінила плани підприємців.

- Для того, щоб вирішити питання по суті не потрібно влаштовувати публічні акції, - переконав представників торгівельного бізнесу очільник міста. – Це не найефективніший шлях розв’язання проблеми. Натомість необхідно сісти за стіл переговорів і конструктивно, крок за кроком опрацювати всі деталі  відкриття таких ринків,  передбачити необхідні протиепідемічні заходи, опрацювати схему роботи,  засоби безпеки продавців і ступінь загрози здоров’ю мешканців міста. А після знайдених відповідей на ці життєво важливі в умовах карантину питання, можна говорити про початок роботи.

Підприємці погодилися з алгоритмом, запропонованим міським головою. Тим більше, що їх діалог з владою не відкладався на невизначений термін. Зустріч у форматі відкритої розмови призначили відразу по завершенні сесії міської ради.

Діяльність наметових ринків на території Кропивницького справедливо викликає нарікання у багатьох мешканців міста. Своїм зовнішнім виглядом вони точно не є прикрасою міста, а подібна форма торгівлі не тільки в розвинутих європейських країнах, але і багатьох містах України,  відійшла у минуле. Але сьогодні мова йде про виживання сотень родин кропивничан, для яких торговельні намети поки що є єдиним джерелом існування. І це чітко підкреслив міський голова Андрій Райкович у розмові з підприємцями.

- Сьогодні ми всі живемо в умовах карантину і пандемія диктує правила життєдіяльності. Це насправді серйозний виклик усім нам, нашій громаді, - наголосив Андрій Райкович. – На жаль, епідеміологічна ситуація у Кропивницькому  погіршилася після послаблення протиепідемічних заходів. Нещодавно в інфекційному відділенні залишалося 25 хворих, сьогодні їх кількість зросла до 53-х. За основним показником, що дозволяє пом’якшити карантин, - кількістю інфікованих в останні сім днів на 100000 населення, ми маємо індекс майже 11 із 12 максимальних. Це межа. У такій ситуації ні міська влада, ні ви не зацікавлені у тому, щоб дати хоч найменший шанс коронавірусу поширюватися. Бо мова йде про життя і здоров’я вас, ваших родин, дітей, усіх кропивничан. Але ми також добре розуміємо, що ця робота вам потрібна, як повітря. Ми усвідомлюємо, що маємо вас підтримати у такий складний період. Для цього усі повинні діяти за єдиним чітким складеним  алгоритмом, який можна буде просто і ефективно контролювати.

За пропозицією міського голови, по кожному наметовому ринку буде складена схема розташування торгівельних точок, передбачені окремі входи і виходи, забезпечені контроль кількості покупців, яка не має перевищувати  норму 10 квадратних метрів на одну людину, температурний скринінг працівників ринку, засоби індивідуального захисту, дезінфікаційні розчини.

Правила не складні, але їх чомусь не скрізь дотримуються у стаціонарних закладах торгівлі. Про це свідчить велика кількість зауважень і приписів від спеціалістів Держпродспоживслужби та представників поліції. Тож контроль за діяльністю всієї торгівлі на території Кропивницького різко підвищиться вже від завтрашнього дня. Із середи, 27 травня, фахівці Держпродслужби отримали  право рейдових перевірок не тільки продуктових ринків, а й промислових.

Результатом сьогоднішньої зустрічі стала складена чітка карта дій підприємців: вони затверджують схеми своїх ринків, відповідно до карантинних норм і за ними облаштовують власні торгівельні містечка з виконанням усіх інших вимог.

Після встановлення наметів, їх відразу перевірить комісія міської ради  і, у разі відсутності зауважень, дасть «добро» на початок роботи.

- Заслуговує поваги те, що ви у непростий час прийшли не просити кусок хліба, а вимагати дати вам можливість його заробити, - підкреслив Андрій Райкович. – Я беру на себе таку відповідальність. Але попереджаю, пріоритетом для нас була і залишається безпека містян. Тому найменше недотримання обумовлених правил стане приводом для закриття торгівлі. А суворий контроль ми забезпечимо! То ж покажіть приклад відповідальної роботи для своїх колег з великих ринків і торгівельних центрів.
 

Усі новини