Олег Колюка: Нам чужої землі не потрібно - Кропивницька громада наполегливо відстоює законні межі міста
Кропивницька міська рада послідовно впроваджує у життя проєкт землеустрою, яким будуть затверджені межі обласного центру.
Розроблена державним підприємством «Черкаський науково-дослідний та проєктний інститут землеустрою» документація пройшла перший етап розгляду в Кабінеті Міністрів України. Отримані зауваження були усунуті і Кропивницька районна рада своїм рішенням від 28 березня погодила проєкт землеустрою щодо встановлення меж міста Кропивницького,
відповідно до якого площа обласного центру становитиме 11344,3072 гектара і до меж міста включається територія селища Нового.
Цього тижня проєкт землеустрою відправлений до Кабміну для перевірки і підготовки ним проєкту постанови Верховної Ради України з наступним голосуванням у парламенті. І тоді Кропивницький буде з межами міста. Цієї події з нетерпінням очікує громада.
Чому це важливо? Тому, що відсутність меж безумовно позначається на можливостях розвитку міста як обласного центру. Це надзвичайно важливо в економічному, соціальному, культурному та інфраструктурному плані.
- Відсутність меж громади передусім негативно впливає на обсяги залучення інвестицій до громади через ризик недостатньої захищеності прав власності на землю, - наголошує секретар міської ради Олег Колюка. – По-друге, відсутність меж може призвести до конфліктів між різними громадами або територіями, що може створити небезпеку для інвесторів та їхніх майбутніх проєктів.
Такі висновки красномовно підтверджують сьогоднішні події і реакція громад – сусідів, які вдалися до відвертих маніпуляцій, щоб утримати за собою землі міста, з їх виробничою і соціальною інфраструктурою. Вони визнають, що міські землі дають можливість їм заробляти чималі кошти і роблять усе, аби зірвати визначення меж Кропивницького.
- Розширення меж Кропивницького здійснюється шляхом приєднання території селища Нове та за рахунок приміських земель розташованих в адмінмежах Кропивницької міської ради, тому необхідність погодження суміжних територіальних громад відсутня, - пояснив Олег Колюка. – Але Кропивницька міська рада робить процедуру виготовлення проєкту і прийняття рішення максимально публічною і прозорою, у повній відповідності до чинного законодавства України. Ми запросили на зустріч голів Соколівської, Первозванівської, Великосеверинівської та Катеринівської громад – сусідів Кропивницького, щоб пояснити їм нашу позицію і підтвердити законність встановлення меж обласного центру.
В основу розробки проєкту землеустрою щодо зміни межі міста Кропивницького прийняті матеріали Генерального плану міста, затвердженого рішенням Кіровоградської міської ради від 12 вересня 2000 року.
Під час зустрічі жодного аргументованого і підкріпленого документами доказу належності міських земель Кропивницького сусіднім громадам не було озвучено. Натомість лунали емоційно забарвлені виступи і обіцянки чинити подальший супротив.
- Ми на чужу територію жодним чином не претендуємо, але і свою землю нікому не віддамо. Кропивницький обов’язково отримає межі міста в територіях які нам належать законно, - підкреслив Олег Колюка. – І Кропивницька громада потужно об’єдналася, щоб виступити єдиним фронтом проти рейдерських атак на нашу територію. Свою землю ми захистимо – маємо для цього і сили, і бажання!