Оформити ліцензію з протипожежної діяльності відтепер можна за декілька хвилин

П'ятниця, 8 червня 2018 08:30

Послуга оформлення ліцензії з надання послуг та виконання робіт протипожежного призначення переведена в електронний формат. Про це повідомили представники Державної служби з надзвичайних ситуацій, Державного агентства з питань електронного урядування, проекту USAID/UK Aid «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах»/TAPAS та Фонду Східна Європа, які разом працювали над впровадженням цього сервісу.

Це вже друга послуга у сфері протипожежної безпеки, що стала доступною в онлайн-режимі. Так, у лютому цього року запрацювала електронна послуга з подання декларації відповідності вимогам пожежної безпеки.

Обидва е-сервіси доступні на порталі електронних послуг ДСНС, а також – на оновленому Урядовому порталі у розділі «Електронні послуги».

 

Що змінилось?

Раніше для оформлення ліцензії заявник особисто відвідував офіс ДСНС у Києві або надсилав документи поштою, адже територіальні підрозділи служби такої послуги не надають. Необхідність робочих відряджень, збору пакету документів і складна форма заяви створювали чимало незручностей для представників бізнесу. Більш того: у разі допущення помилок при заповненні заяви весь пакет документів (а це – 6–10 паперів) слід було подавати знов.

Завдяки електронній послузі підприємець може дистанційно подати заяву за допомогою електронного цифрового підпису. Вона автоматично реєструється у системі та подається на розгляд співробітникові ДСНС. Після ухвалення рішення про видачу ліцензії відповідний наказ публікується на сайті служби та автоматично заноситься до електронного реєстру ліцензіатів. Електронний формат послуги мінімізує вірогідність допущення помилок, адже містить інтерактивні підказки. На кожному етапі розгляду заяви підприємець отримує сповіщення на свою електронну пошту. Окрім отримання ліцензії з протипожежної діяльності, підприємці можуть розширити, звузити або анулювати наявні ліцензії, а також повідомити про зміни даних у документах, на підставі яких було отримано ліцензію. 

 

Запровадження Електронного реєстру ліцензіатів

На порталі електронних послуг ДСНС також запрацював відкритий електронний реєстр ліцензіатів. Він дозволяє за допомогою коду ЄДРПОУ чи ІПН знайти відомості про суб’єкта, який має ліцензію з протипожежної діяльності, та перевірити перелік робіт, на який її видано. Загалом є сім категорій таких робіт: від монтажу систем пожежогасіння – до послуг з експертної оцінки про відповідність об’єктів вимогам пожежної безпеки. Наразі реєстр містить інформацію про 2 600 суб’єктів. Сервіс стане у нагоді тим підприємцям, які мають намір замовити відповідні послуги та хочуть перевірити, чи є в потенційного виконавця законні підстави для проведення таких робіт.

Варто наголосити, що запровадження реєстру – важливий крок для забезпечення протипожежного контролю над об’єктами з високим ступенем ризику. Адже при поданні пожежної декларації заявник має зазначати дані про компанію, яка проводила відповідні роботи. Запровадження відкритого реєстру ліцензіатів знижує вірогідність занесення до декларації неправдивих даних. Окрім цього, такий реєстр дозволить ДСНС збирати актуальну статистику щодо діяльності ліцензіатів та виявляти недоброчесних гравців на ринку.

 

Микола Чечоткін, Голова Державної служби України з надзвичайних ситуацій: «Сподіваємося, що електронні сервіси з пожежної безпеки спонукають організації – як комерційні, так і державні, комунальні – більш відповідально поставитися до дотримання законних вимог. Ідеться про тих, хто подає декларацію відповідності своїх об’єктів нормам протипожежної безпеки, і тих, хто професійно займається протипожежною діяльністю. Адже, як ми знаємо, ця проблема сьогодні є надзвичайно актуальною. Перевірки, які наразі тривають всією країною, свідчать: багато ТРЦ, шкіл, дитячих садочків і лікарень працюють із порушенням вимог пожежної безпеки. Тож запровадження е-сервісів можна вважати неабияк доречним».

 

Олександр Риженко, Голова Державного агентства з питань електронного урядування: «Наша філософія – бігати мають дані, а не люди. Тож ми, запроваджуючи електронні сервіси, по-перше, намагаємося звести нанівець контакти громадянина з чиновником (чи, принаймні, мінімізувати їх), а по-друге – спростити сам процес отримання послуги. І нам приємно, що ми швидко порозумілися із ДСНС та у тісній співпраці з нашими міжнародними партнерами цьогоріч запровадили низку актуальних е-сервісів у сфері протипожежної безпеки. Упевнені, що вони забезпечать ту швидкість, зручність і – головне – прозорість, на які так чекають українські громадяни від держави».

 

Петро Матіяшек, Керівник проекту USAID/UK aid «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах»/TAPAS: «Одна із задач нашого проекту – допомогти державним структурам спростити низку публічних послуг шляхом їх переведення в електронний формат. Такий підхід суттєво підвищить рівень прозорості процедури надання та отримання публічних послуг для громадян та усуне корупційні ризики. Ліцензування протипожежної діяльності в онлайн-режимі означає відтепер для підприємців: забути про поїздки до Києва, коридорні черги та збір паперових документів. А головне – зникне можливість «купити» ліцензію з пожежної безпеки. Це суттєво змінить процес взаємодії бізнесу та органів влади, а мінімізація контакту з чиновниками позитивно вплине на бізнес-клімат України. Дякуємо нашим донорам за можливість реалізувати запуск цих важливих для суспільства та бізнесу послуг».

 

Віктор Лях, Президент Фонду Східна Європа: «Питання протипожежної безпеки наразі дуже актуалізовано. Не секрет, що у багатьох випадках пожежа стається через халатність підприємця або підрядника, який надавав послуги з монтажу обладнання чи оцінки стану відповідності. Дуже важливо, що держава допомогла бізнесу і максимально спростила умови отримання ліцензії. А ще вкрай важливо, що завдяки відкритому реєстру можна легко перевірити тих, хто отримав ліцензію. Вірю, що цей новий державний сервіс також сприятиме формуванню більш відповідальної поведінки українських підприємців»

Усі новини