Місто Кропивницький і село Соколівське об’єднали зусилля для відстоювання інтересів громад

Четвер, 18 червня 2020 17:12

Громади міста Кропивницького та села Соколівського об’єднали свої зусилля для наведення ладу на їхніх територіях у видобуванні і переробці граніту. Роботи з видобутку породи у мікрорайоні Новоолексіївка обласного центру  і нічна переробка каменю на території Соколівської громади спричиняють мешканцям величезні незручності. Жителі  вулиць Героїв України, Попова, Пацаєва, приватного сектору Новоолексіївки, Арнаутово і Соколівської ОТГ написали не одну скаргу у різні інстанції.

Сьогодні, 18 червня, у міській раді Кропивницького відбулася робоча нарада під головуванням заступника міського голови Олександра Мосіна  за участі представників Держпродспоживслужби, Національної поліції, Державної екологічної інспекції, Лабораторного центру МОЗ України та виконавчих органів міської ради Кропивницького і Соколівської ОТГ.

Як повідомила голова Соколівської сільської ради Інна Завірюха, у Соколівській ОТГ вже створена тимчасова комісія з розгляду звернення мешканців  Соколівського щодо видобутку та переробки корисних копалин (граніту) з Сугоклеївського родовища ВАТ «Кіровоградський кар’єр», що супроводжується вибухами під час видобування породи, постійним шумом, утворенням пилу, який створює дискомфортні умови проживання та призводить до погіршення стану здоров’я громадян. До складу тимчасової комісії увійшли представники Кіровоградського районного управління ГУ Дерпродспоживслужби в Кіровоградській області, Державної екологічної інспекції у Кіровоградській області та ДУ «Кіровоградський лабораторний центр МОЗ України».

- При розгляді цього питання встановлено, що на сьогоднішній день  ВАТ «Кіровоградський кар’єр» визнано банкрутом  та підприємство перебуває на стадії припинення своєї діяльності, - відзначила Інна Завірюха,  - У той же час, під час виїзду тимчасової комісії 13 травня 2020 року встановлено факт роботи кар’єру та отримано фото і відеодокази проведення 11 травня 2020 року вибухових робіт.

За інформацією заступника начальника Державної екологічної інспекції в Кіровоградській області Юрія Сисака, представників інспекції не пустили з перевіркою на територію  ВАТ «Кіровоградський кар’єр», де 11 травня 2020 року стався вибух.

Він звернув увагу, що постановою Господарського суду Кіровоградської області від 26 жовтня 2015 року ВАТ «Кіровоградський кар’єр» визнано банкрутом та розпочато процедуру ліквідації, ліцензія товариства на користування надрами діяла до травня 2017 року. Відтоді екоінспекторів не допускають до проведення перевірок.

Директор КНП «Регіональний центр здоров’я Кіровоградської обласної ради» Івана Касьяненко доповів, що останні заміри перевищення шуму та пилу від роботи кар’єру лабораторно проводилися у 2015 році.

- Проведення кар’єром вибухових робіт зареєстровано в журналі єдиного обліку, внесені відомості до єдиного реєстру досудових розслідувань за статтею «Порушення правил використання та охорони надр». – наголосила начальник СВ Кіровоградського РВП Кропивницького відділу поліції ГУНП в Кіровоградській області Ірина Король. - На даний час тривають слідчі дії.

Начальник спецінспекції міської ради Андрій Максюта акцентував увагу учасників наради на великій кількості  скарг. Які надходять від мешканців вулиць Жадова, Попова, Пацаєва, Героїв України та мікрорайону Новоолексіївка міста Кропивницького щодо проведення підривних робіт та шуму і пилу від працюючих подріблюючих установок ВАТ «Кіровоградський кар’єр».

За результатом обговорення проблеми учасники робочої наради вирішили доручити управлінню з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення спільно з юридичним управлінням міської ради Кропивницького підготувати лист до Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області з проханням взяти під особистий контроль хід проведення досудового розслідування по кримінальному провадженню за ознаками кримінального правопорушення відносно  ВАТ «Кіровоградський кар’єр».

У той же час управління земельних відносин та охорони навколишнього середовища міської ради спільно з Соколівською сільською радою опрацюють наявність правових підстав користування земельною ділянкою ВАТ «Кіровоградський кар’єр» та інших суб'єктів господарської діяльності по видобуванню корисних копалин в районі Сугоклеївського родовища.  У разі виявлення факту відсутності такого права користування земельною ділянкою, інформація оперативно буде надана правоохоронним органам. 

Усі новини