Мистецтву навчаються в музеї

Вівторок, 23 травня 2017 17:20

«Мистецтву навчаються в музеї» - саме це висловлювання всесвітньо відомого французького художника Огюста Ренуара було своєрідним творчим кредо художника і педагога О.О.Осмьоркіна, яке в повній мірі успадкував меморіальний музей його імені, популяризуючи кращі зразки образотворчого мистецтва, спонукаючи до вивчення історії культури та заохочуючи до занять живописом і взагалі творчістю. А на підтвердження тому є надзвичайно цікаві заходи, що нещодавно відбулися в музеї, і які стали яскравим завершальним акордом культурно-мистецької просвітницької акції «Музейні гостини», присвяченої 125-річчю з дня народження О.О.Осмьоркіна.

Досить знаковою є своєрідна переємність поколінь, адже в той день свою художню майстерність демонстрували численним відвідувачам і початківці – учні та студенти, і професійні митці – відомі українські художники сучасності.

Так, вже вп’яте відбулися «Художні студії» - спільний мистецький проект музею та відділу образотворчого мистецтва Кіровоградської дитячої школи мистецтв, під час яких вихованці школи під керівництвом викладачів відтворюють творчу майстерню в залах музею. Для втілення запропонованої музеєм в цьому році теми художніх студій: «Цей загадковий жіночий портрет…» були задіяні живописні твори О.О.Осмьоркіна, а також речі з його майстерні, що представлені в експозиції, та з фондів музею. Завданням же учасників художніх студій було створити особистісне відтворення цих творчих доробків майстра живопису. Тож, учні разом зі своїми викладачами Л.А.Яковлевою, Ю.О.Бургутіною та відомим митцем членом Національної Спілки художників України Ю.Б.Вінтенком працювали в меморіальному залі музею майже три години, створюючи акварельними та гуашевими фарбами власні інтерпретації творів О.О.Осмьоркіна. А випускники цього навчального закладу Вікторія Слющенко, Карина Лактіна та Дар’я Костюк, які нині навчаються на І-му курсі художньо-графічного відділення мистецького факультету Центральноукраїнського державного педагогічного університету ім. В.Винниченка, маючи вже неабиякі мистецькі навики, працювали з живою натурою – писали портрет однієї зі співробітниць музею, яка їм позувала.

Результатом же своєрідного музейного майстер-класу стала експрес-виставка малюнків, яку, до речі, досить високо оцінили професійні художники – учасники арт-проекту «Художній пленер - 2017», присвяченого 125-річному ювілею О.О.Осмьоркіна, організатором якого є галерея «Єлисаветград», що завітали до музею на презентацію виставку своїх доробків.

Слід зазначити, що власник галереї Микола Цуканов – знаний в Кропивницькому і далеко за його межами шанувальник образотворчого мистецтва надзвичайно активно популяризує перлину степового краю, його історію, культуру і звичайно сучасних митців.

Саме за його ініціативи вже декілька років проводяться пленери за участі як місцевих художників, так і митців з інших міст.

Цьогорічну роботу художників на вільному повітрі, бо саме таке значення з французької має слово «пленер», Микола Цуканов запропонував присвятити ювілею видатного художника і педагога О.О.Осмьоркіна. На його запрошення до обласного центру приїхали відомі художники з Києва, Одеси, Чернігова, Харкова, серед яких - народний художник України Анатолій Горбенко, заслужені художники України Анатолій

Кравченко та Леонід Заборовський, члени Національної Спілки художників України Світлана Аношкіна, Олена Аль-Хадж, Тетяна Діденко, Сергій Дуплій, Ленур Веліляєв, а також Юрій Платонов з Білорусі, та Цзянь Лю з Китаю, який навчається в аспірантурі Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К.Д.Ушинського.

Долучилися до участі в пленері і кропивницькі художники члени Національної Спілки художників України Борис Вінтенко, Анатолій Шаповалов та Валерій Давидов. До речі, з нагоди проведення цього арт-проекту галерея випустила художній конверт з портретом О.О.Осмьоркіна та провела його спецпогашення.

Десять днів творчо працювали художники на вулицях міста, в музеї-заповіднику І.К.Карпенка-Карого «Хутір Надія» та в інших мальовничих куточках області, написали понад сотню живописних та графічних робіт, частину з яких й представили на виставці в художньо-меморіальному музеї О.О.Осмьоркіна, в якому також попередньо влаштували так званий музейний пленер.

Колоритні пейзажі, які яскраво відображають архітектуру історичного центру нашого міста, ліричні весняні краєвиди степового краю та яскраві квіткові натюрморти, що створюють оптимістичний весняний настрій, і склали експозицію виставки, під час відкриття якої всі учасники арт-проекту з захопленням розповідали про свої приємні враження знайомства з містом та його мешканцями. Від імені музею всім їм на добру згадку про цю мистецьку подію було вручено подяки та музейні буклети.

Примітно, що й музей отримав подарунки – Микола Цуканов передав до музею в дар з галерейної колекції живописний твір народного художника України А.О.Горбенка та акварельний доробок заслуженого художника України А.Г.Кравченка з зображенням будівлі музею, голова правління Одеської обласної організації Національної Спілки художників України народний художник України А.О.Горбенко поповнив музейне зібрання художніми альбомами та каталогами, що презентують творчість одеських митців.

А заслужений художник України А.Г.Кравченко, крім того, подарував авторські акварелі, створені ним експромтом під час перегляду фільму «Голгофа художника Олександра Осмьоркіна», показ якого відбувся в рамках «Музейних гостин», перейнявшись трагічною долею живописця та подвижництвом його вдови. Усі учасники залишили свої автографи на афіші виставки та щирі побажання у музейній книзі відгуків.

Тож, поспішайте до музею на презентовані виставки споглядати вишуканий живопис, насолоджуючись неповторним колоритом та наповнюючись оптимізмом.

Чернова Віта, директор

художньо-меморіального

музею О.О.Осмьоркіна

Усі новини

12 серпня – Міжнародний день молоді!
П'ятниця, 12 серпня 2022 11:35