Міська влада Кропивницького на сторожі прав людей праці

П'ятниця, 8 листопада 2019 08:55

У міській раді Кропивницького відбулося чергове засідання міської робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення.

Комісія детально аналізувала і з’ясовувала, чому деякі керівники підприємств Кропивницького не тільки не прагнуть збільшити заробітні плати своїм найманим  працівникам до рівня середніх заробітних плат по відповідним галузям, а й у ІІ кварталі 2019 року спромоглися заплатити їм заробітні плати нижче мінімально встановленої державою «мінімалки».

- Ви знаєте, що ми здійснюємо постійний системний контроль за дотриманням законодавства про працю через взаємні налагоджені стосунки з Державною фіскальною службою, Пенсійним фондом, Управлінням статистики, Центром зайнятості, Управлінням Держпраці. Питання «мінімалки» і надалі залишається болючим для міської влади та громадян міста Кропивницького, - відзначив, звертаючись до підприємців, начальник відділу з питань праці Микола Рибак. - Адже ми розуміємо, що  інша частина зарплати доплачується «конвертами».

Функціонування «тіньової» заробітної плати має істотний негативний вплив на всі сфери соціально-економічної діяльності міста. А, передусім, - це втрати місцевого бюджету, Пенсійного та інших страхових фондів від ненадходження податків і внесків з тіньових доходів,.

Минулого засідання члени робочої групи вже заслуховували керівників, які у І кварталі поточного року нараховували заробітну плату нижче мінімально встановленого розміру. Такі підприємства зробили для себе висновки і вже у ІІ кварталі вони не потрапили до «ризикових» списків. Тож результат, хоч і не великий, але є.

- На наше чергове засідання, яке відбулося 06 листопада, ми також запросили керівників і бухгалтерів, щоб з’ясувати причини таких низьких заробітних плат на очолюваних ними підприємствах та наголосили, що «мінімалка» - це гарантований державою «мінімум». Це оплата некваліфікованої праці, а за освітній рівень, кваліфікацію, відповідальність та інше необхідно належним чином доплачувати.

Також Микола Рибак наголосив, що необхідно усвідомлювати і власну відповідальність керівника перед працівниками, гідно оцінювати їхню працю та відповідно її оплачувати.

Усі новини