Міська рада Кропивницького виступила за призупинення реорганізації обласних закладів охорони здоров’я

Четвер, 5 березня 2020 13:51

Сьогодні, 05 березня, продовжила свою роботу дев’ятнадцята сесія міської ради Кропивницького. Четверте засідання розпочалося із розгляду звернень, першим з яких стало звернення групи депутатів щодо від термінування обласною радою розгляду проєкту рішення  «Про реорганізацію закладів охорони здоров’я» на своєму сьогоднішньому засіданні. Текст звернення озвучила депутат Анна Ніжнікова.

Депутати міської ради Кропивницького висловили занепокоєння ситуацією, що складається в обласному центрі у зв’язку з початком другого етапу медичної реформи.

Реорганізація закладів охорони здоров’я на території області передбачає приєднання до  комунального некомерційного підприємства "Обласна клінічна психіатрична лікарня Кіровоградської обласної ради" відразу трьох медичних установ: Олександрійського наркологічного диспансеру, Олександрійської психіатричної лікарні та Кіровоградського обласного наркологічного диспансера, з ліквідацією цих закладів на місцях.

- Обласна клінічна психіатрична лікарня знаходиться на території Кропивницького, - наголосила Анна Ніжнікова. -  На сьогодні нам невідома інформація про те, чи достатньо потужності закладу для прийому на своїй території пацієнтів трьох спеціальних, а можна сказати специфічних, закладів, два з яких знаходяться взагалі в іншому місті.    Відсутня будь-яка інформація щодо послідовних заходів по припиненню діяльності зазначених в проекті рішення закладів охорони здоров’я. Чи не приведуть проведені зміни у закладах до відсутності можливості відповідно функціонувати? На нашу думку, питання, які розглядаються в даному рішенні, потребують більш виваженого вивчення з обов’язковим проведенням консультацій із місцевою владою,  медичними працівниками.  При прийнятті таких рішень вкрай необхідно враховувати інтереси мешканців області та обласного центру. Ми повинні забезпечити конституційні права наших громадян,  як тих, що потребують професійної медичної допомоги, так і тих, які є здоровими. А головне –  зняти соціальну напругу. Люди занепокоєні стартом чергового етапу медичної реформи з невирішеною кількістю проблемних питань, які створюють труднощі для реалізації державних гарантій пацієнтів на охорону здоров’я, у тому числі із реформування медичних закладів та скорочення їх мережі. Турбує питання небезпечності закриття психіатричних лікарень як для пацієнтів, так і для їх рідних та соціуму, що може призвести до соціального вибуху у вигляді скоєння соціально-загрозливих дій у суспільстві та зростання смертності серед осіб з розладами психіки і поведінки.  Крім того, в умовах запровадження медичної реформи, скорочення мережі закладів охорони здоров’я позбавляє мешканців   м. Олександрія самостійно обирати, де їм отримувати спеціальну медичну допомогу, що суперечить принципам, закладеним у медичну реформу.   

      Анна Ніжнікова назвала ситуацію критичною і висловила переконання, що запропоновані зміни мають бути обґрунтовані, з необхідним  визначенням усіх ризиків зі знайденими шляхами їх мінімізації.

Міська рада підтримала звернення депутатів міської ради до депутатів Кіровоградської обласної ради щодо відтермінування обласною радою розгляду проєкту рішення  «Про реорганізацію закладів охорони здоров’я» на засіданні тридцятої сесії Кіровоградської обласної ради сьомого скликання 5 березня 2020 року та невідкладно направила голову постійної комісії міської ради з питань  діяльності ради, депутатської етики, Регламенту міської ради, відзначення нагородами, забезпечення законності, релігії, засобів масової інформації, регуляторної політики, підприємництва, інвестицій та зовнішньоекономічної діяльності Максима Линченка для оголошення тексту звернення.

 

Усі новини