Міська комісія з питань ТЕБ та НС у Кропивницькому запровадила обмежувальні заходи: рішення обов’язкові до виконання

Четвер, 12 березня 2020 17:29

Сьогодні, 12 березня, у Кропивницькому  продовжила своє позачергове засідання міська комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій

У центрі уваги членів комісії під головуванням заступника міського голови Олександра Мосіна  стало питання вжиття заходів щодо забезпечення стабільної і позитивної санітарно-епідеміологічної ситуації на території обласного центру  та протидії   загрозі поширення коронавірусної інфекції Соvid-19.

Начальник управління охорони здоров'я Оксана Макарук детально ознайомила комісію зі станом готовності закладів охорони здоров’я міста до надання медичної допомоги дитячому та дорослому населенню міста у випадках підозри на захворювання, спричинені коронавірусом.

- У Кропивницькому створений міський оперативний штаб з реагування на ситуацію із розповсюдження гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом COVID-19 та затверджений План протиепідемічних заходів щодо запобігання поширенню в обласному центрі  небезпечного захворювання, - відзначила Оксана Макарук.

На реалізацію заходів такого Плану у міському бюджеті передбачено 501,8 тисяч гривень, у тому числі 250,4 тис. грн для комунального некомерційного підприємства "Центральна міська лікарня" визначеного госпітальною базою у протистоянні з вірусом COVID-19.  У закладі складений і затверджений план заходів на випадок загострення епідеміологічної ситуації, переглянуті наявні схеми перспективного перепрофілювання лікарні у разі масового надходження хворих на гостру респіраторну хворобу, спричинену коронавірусом.

Для додаткового, у разі необхідності, розгортання приміщень тимчасової ізоляції в наявності 125 ліжок інфекційного профілю та 12 боксів  на 36 ліжкомісць.  На теперішній час у закладі працює 7 лікарів-інфекціоністів: 4 дорослих та 3 дитячих.

- Стаціонар забезпечений медичними препаратами для симптоматичної терапії, у тому числі противірусними засобами, - акцентувала увагу Оксана Макарук. -  У наявності  є швидкі тести для виявлення вірусів грипу А та В, дезінфекційні препарати та необхідне обладнання, у тому числі шість апаратів штучної вентиляції легень: по три для дорослих і дітей.

У стаціонарі створено запас  захисного одягу: комбінезони CHEMSAFE C1, протичумні костюми, рукавички хімстійкі та рукавички гумові, латексні, окуляри захисні Univet, респіратори, одноразові флізелінові халати,  одноразові фартухи, маски одноразові  та  марлеві.

За інформацією помічника міського голови  Івана Касьяненка,  загалом в Україні зареєстровано один лабораторно підтверджений випадок COVID-19. За весь період Центр громадського здоров’я України отримав 40 підозр про захворювання на COVID-19. Наразі 4 зразки ще перебувають на стадії дослідження.

Із 10 лютого 2020 року в закладах охорони здоров'я Кропивницького посилено заходи щодо дотримання протиепідемічного режиму для попередження заносу та розповсюдження гострих респіраторних вірусних інфекцій, грипу та коронавірусної інфекції COVID-19, запроваджено обмежувальні заходи. Крім того, проведені додаткові навчання для медичних працівників згідно з рекомендаціями ВООЗ з питань дотримання вимог протиепідемічного режиму, біологічної безпеки та біологічного захисту при виявленні особи, що відповідає визначенню випадку COVID-19, та організований міський семінар для лікарів первинної ланки.

20 лютого 2020 року на базі інфекційного відділення стаціонару  № 1 Центральної міської лікарні відбулося практичне тренувальне заняття медичних працівників із госпітaлізaції хворого нa коpонaвіpус. У закладі виділено спеціалізований санітарний транспортний засіб для перевезення таких пацієнтів, укомплектований необхідними засобами індивідуального захисту, та  проведено  комплекс  робіт,  необхідних  для  виключення  можливості внутрішньолікарняного поширення гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом.

Управлінням охорони здоров'я міської ради, медичними працівниками закладів охорони здоров'я проводиться регулярна санітарно-освітня робота із населенням міста з питань профілактики гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом COVID-19.  Зокрема рекомендується утримання від подорожей за кордон, особливо до країн, де виявлені випадки коронавірусної інфекції COVID-19 - Китайська Народна Республіка, Південна Корея, Японія, Сінгапур, Гонконг, Італія,  Малайзія, Австралія, Німеччина, В'єтнам, ОАЕ, Франція, Великобританія, Канада, Філіппіни, Індія, Кувейт, Російська Федерація, Оман, Непал, Камбоджа, Шрі-Ланка, Фінляндія, Бельгія, Єгипет, Ізраїль, Ліван, Бахрейн, Афганістан, Ірак.  

Із 26 лютого по 09 березня 2020 року під наглядом медичних працівників закладів охорони здоров'я міста перебували 19 учасників змагань із дзюдо в італійському місті Конельяно. На теперішній час стан дітей задовільний.

Станом на 11 березня 2020 року під наглядом медичних працівників  у Кропивницькому перебувають 16 громадян, які повернулися з країн, де виявлені випадки коронавірусної інфекції COVID-19.

Керуючись Постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року № 211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу  COVID-19», рішенням Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій  від 10 березня 2020 року № 2 «Про стан забезпечення санітарно-епідеміологічного благополуччя населення України та заходів стосовно стабілізації епідемічної ситуації, спричиненої коронавірусом COVID-19» за результатами доповіді та з урахуванням обговорення комісія вирішила прийняти представлений управлінням охорони здоров’я міської ради Кропивницького та обласним лабораторним центром МОЗ України алгоритм запровадження протиепідемічних заходів для запобігання поширенню  коронавірусу та Комунікаційний план щодо визначення алгоритмів дій у разі виникнення захворювання на COVID-19.

Відповідно до прийнятого комісією рішення, з урахуванням ймовірного розвитку складної епідемічної ситуації, відповідно до статей 29, 30 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», на території Кропивницького вводяться обмежувальні заходи на із 00год.00хв. 12 березня  до 03 квітня  2020 року.  

Серед обмежувальних заходів: призупинення освітнього процесу у закладах загальної середньої, дошкільної, позашкільної, професійної освіти міста усіх типів та форм власності, обмеження проведення спортивних заходів, рекомендація призупинки роботи театрів, кінотеатрів, музеїв, розважальних закладів та нічних клубів, організації культурно-масових заходів, тощо.

Крім того, буде організовано відстеження працівників підприємств та установ міста з ознаками інфекційного захворювання з подальшим їх недопущенням до роботи.

Організаторам  мирних зібрань на вулицях міста рекомендовано  перенести проведення заходів на період закінчення карантину, а керівникам релігійних організацій - припинити проведення масових богослужінь.

Забезпечувати виконання прийнятого рішення доручено Фортечній та Подільській районним радам в місті Кропивницькому, департаменту з питань економічного розвитку, торгівлі та інвестицій, департаменту адміністративних послуг, головному управлінню житлово-комунального господарства, управлінню освіти, управлінню культури і туризму, управління молоді та спорту і  управлінню охорони здоров’я міської ради.

Виконавчі органи міської ради також внесуть корективи до навчальних планів освітніх програм закладів загальної середньої освіти та  спеціалізованих закладів освіти  - мистецьких, спортивних шкіл, тощо.

Одночасно буде  забезпечений належний вхідний санітарний контроль у приміщеннях дитячих, спортивних, соціальних, культурних та спеціалізованих закладів, контроль за людьми похилого віку та людьми з обмеженими можливостями, які залишились без піклування.

Виконавчим органам міської ради Кропивницького, керівникам підприємств установ та організацій, незалежно від форм власності та підпорядкування розміщених на території міста вказано на необхідність посилення дезінфекційних робіт в місцях проведення масових заходів,  підтримання нормативних показників температури повітря та проведення наскрізного провітрювання  приміщень, забезпечення вхідного санітарного контролю в адміністративних будівлях, приміщеннях органів місцевого самоврядування, торгівельних закладах та закладах харчування, приміщеннях прийому громадян, забезпечення працівників засобами індивідуального захисту: масками, рукавичками, милом, індивідуальними антисептиками.

Рішення комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій є обов’язковим до виконання на території міста, воно вступило в дію негайно і триватиме до покращення загальної епідеміологічної ситуації.

У свою чергу, перед управлінням розвитку транспорту та зв’язку на період введення карантину поставлене завдання організувати проведення  додаткових інструктажів з працівниками підприємств, які здійснюють перевезення пасажирів громадським транспортом, з питань проведення дезінфекційних заходів при наданні транспортних послуг та профілактики інфікування коронавірусом, зокрема застосування офіційних Рекомендацій щодо проведення профілактичних заходів з недопущення поширення випадків COVID-19 при наданні транспортних послуг, запроваджених Міністерством охорони здоров’я України,  дезінфекційних заходів з дотриманням рекомендацій їх проведення при інфекційних захворюваннях вірусної етіології (грип, парагрип, аденовірусна інфекція, РС-вірусна інфекція, COVID -19), запроваджених Комунальним некомерційним підприємством «Регіональний центр громадського здоров’я Кіровоградської обласної ради».

Керівники підприємств, які надають транспортні послуги, зобов’язані забезпечити наявність засобів індивідуального захисту для кожного працівника, який виходить на маршрут та працює в зонах контакту з пасажирами з розрахунку 1 медична маска на 3 години роботи на особу та 1 спиртовий антисептик (100 мл) на 1 особу на зміну до 12 годин та проведення відповідних навчань з використання та знешкодження відпрацьованих засобів індивідуального захисту.

Управлінню охорони здоров’я  доручено тримати на постійному контролі ситуацію щодо епідеміологічної ситуації в Україні та області щодо захворювання на коронавірусну інфекцію та стан готовності закладів охорони здоров'я комунальної власності Кропивницького до надання медичної допомоги населенню з вказаною інфекцією.

Управління містобудування та архітектури забезпечить  розміщення в на зовнішніх рекламних соціальної реклами щодо профілактики  інфекційного захворювання, дотримання санітарно-гігієнічних норм і правил запобігання зараженню інфекцією.

Кропивницькому міськрайонному відділу УДСНС України у Кіровоградській області спільно з представниками  управління охорони здоров’я,  ДУ «Кіровоградський обласний лабораторний центр МОЗ України», Кропивницьким міським управлінням ГУ Держпродспоживслужби доручено провести перевірки об’єктів обсервації для тимчасової ізоляції осіб з ознаками гострого респіраторного захворювання, спричиненого короновірусом.

Товариство з обмеженою відповідальністю «ЕКОСТАЙЛ» забезпечить у дні  карантину своєчасну та систематичну санітарну очистку території міста, майданчиків для зберігання побутових відходів в житловій зоні, дезінфекцію контейнерів для сміття.

Кропивницький відділ поліції ГУ НП України в Кіровоградській області, управління патрульної поліції в Кіровоградській області пильно слідкуватимуть за дотриманням громадського порядку та виконання обмежувальних заходів на території Кропивницького, передбачених рішенням комісії.

Усі новини

Вісім років, як ми — кропивничани!
П'ятниця, 12 липня 2024 15:21