Лишилися навіки в строю: у Кропивницькому попрощалися з Героями-захисниками
Кропивницький знову у жалобі. Сьогодні, 28 листопада, містяни провели в останню путь своїх земляків, Героїв, які віддали своє життя за свободу і незалежність рідної землі, старшого сержанта Сергія Дормашка і штаб-сержанта Сергія Голубничого.
Український народ переживає найтрагічніші сторінки своєї історії, платить за незалежність кров’ю кращих своїх синів і доньок. Загибель кожного воїна – невимовна втрата.
Сергій Дормашко народився 16 квітня 1977 року в селі Хмельове Маловисківського району Кіровоградської області.
У 1985 році родина переїхала до Кропивницького. Сергій навчався у загальноосвітній школі № 29, нині - Новомиколаївська гімназія Після школи вступив до професійно-технічного училища №2 - Регіональний центр професійної освіти ім. О.С.Єгорова і отримав спеціальність електромонтер. Згодом отримав другу освіту в Кропивницькому будівельному фаховому коледжі, де здобув кваліфікацію «технік газового господарства».
Із 1995 по 1997 рік пройшов військову строкову службу в Збройних силах України. Отримав звання «старший сержант».
Повернувшись після служби додому, почав працювати водієм маршрутних транспортних засобів. Цій професії він присвятив більше 20 років свого життя. Останнім місцем роботи був маршрут №113, на якому він працював 10 років.
16 вересня 2024 року Сергій Дормашко став лав Державної прикордонної служби України. Служив на посаді старшого водія групи радіаційного, технічного, біологічного захисту відділення технічного забезпечення військової частини.
Старший сержант Сергій Дормашко загинув 22 листопада 2024 року внаслідок ворожого обстрілу міста Суми під час виконання бойових завдань, необхідних для забезпечення оборони України, захисту населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України. Воїн загинув в день народження свого онука, на якого дуже чекав і безмежно любив.
У пам’яті рідних, близких, друзів він назавжди залишиться чесною, відвертою, справедливою та життєрадісною людиною з відмінним почуттям гумору. Сергій Дормашко захоплювався музикою, мав авторитет серед колег та друзів. На його надійних плечах трималася родина.
Без турботливого, люблячого батька та дідуся залишились дві доньки та троє онуків. Дружина втратила найдорожче — коханого чоловіка.
Сергій Голубничий народився 03 липня 1974 року в селі Володимирівка Знам`янського району Кіровоградської області. Здобував освіту в місцевій загальноосвітній школі.
Із юних літ Сергій мав хист до спорту. Навчався в спортивному ліцеї, був кандидатом у майстри спорту України зі спортивної гімнастики.
Сергій Голубничий закінчив фізико-математичний факультет Центральноукраїнського державного університету імені Володимира Винниченка. Згодом отримав другу вищу освіту за спеціальністю «психологія» в одному зі столичних вишів.
У 2016 році він за контрактом доєднався до лав Збройних Сил України. Брав безпосередню участь в антитерористичній операції, Операції об`єднаних сил на території Донецької та Луганської областей.
Із початком повномаштабного вторгнення росіі на територію України Сергій Голубничий продовжив захищати рідну землю від російських окупантів. Був на найгарячіших напрямках: в Луганській, Херсонській та Харківській областях. Служив на посаді заступника командира роти з озброєння, далі – на посаді головного сержанта ремонтного взводу озброєння.
За час служби нагороджений відзнакою Президента України «За участь в антитерористичній операції», іменним годинником від міністра оборони України, відзнакою «За службу державі» Спілки ветеранів та працівників силових структур України «Звитяга». Мав статус ветерана війни, учасника бойових дій. Він мріяв про перемогу та про мирне життя на рідній землі.
Серце справжнього воїна зупинилось 20 листопада 2024 року…
Сергій Голубничий був надійним товаришем та бойовим побратимом, завжди готовим прийти на допомогу, відкритою, цілеспрямованою, щирою та відповідальною людиною, люблячим чоловіком, чудовим братом та найкращим батьком.
Без рідної людини залишились брат, дружина та донька захисника.
Свій останній прихисток відважні українські воїни знайшли на Алеї почесних воїнських поховань Далекосхідного кладовища.
Схилимо голови і вшануймо пам'ять наших героїв-захисників хвилиною мовчання. Слава їм! Вічна і світла пам'ять!
Фото Суспільне Кропивницький