Кропивницький вийшов на друге місце в Україні за зручністю для пасажирів громадського транспорту

П'ятниця, 20 грудня 2019 15:11

Соціологічна група «Рейтинг» від імені Центру аналізу та соціологічних досліджень Міжнародного республіканського інституту провела вже  п’яте Всеукраїнське муніципальне опитування.

Особливістю такого опитування є всебічний аналіз ставлення мешканців населених пунктів до органів місцевого самоврядування та оцінка якості надання комунальних послуг.

Цього разу опитування проводилося у 24 обласних центрах України, що не перебувають під контролем російських чи проросійських сил, включаючи Маріуполь та Сєверодонецьк на Донбасі. Опитування проведено на основі вибірки, яка включала 19200 респондентів. Статистична похибка для кожного міста не перевищує ±3,5%.

За результатами  опитування «Рейтинги міст України» Кропивницький вийшов на другу позицію після Вінниці за зручністю для пасажирів громадського транспорту і сьомим – за комфортністю для автомобілістів.

Зручніше, ніж у Кропивницькому водії автомобілів почувають себе у Вінниці, Чернігові, Луцьку, Маріуполі, Івано-Франківську та Хмельницькому.

Кропивницький також виявився одним із чотирьох обласних центрів, які зберегли позиції у зведеному рейтингу задоволеності мешканців якістю сфер та послуг. Жителі інших  20 міст відчули погіршення  у порівнянні з минулим роком.

Зокрема, серед кропивничан зросли індекси задоволеності міськими дорогами, транспортною інфраструктурою, вуличним освітленням, дворами та прибудинковими територіями, розвитком промисловості. На рівні минулого року залишилася оцінка якості торгівельного обслуговування, рівня доступності для людей з інвалідністю, водопостачанням, опалення та вивезення сміття.

У той же час, на думку містян, знизилося задоволення від діяльності поліції, погіршився стан тротуарів, зручність паркування, якість екології і послуг водовідведення.

За порівняльним рейтингом оцінки розвитку та оцінки якості послуг Кропивницький має підтримку від 46% до 55% мешканців, які  вважають, що справи у місті йдуть у правильному напрямку.

Діяльність міського голови Кропивницького Андрія Райковича цілком, або швидше схвалюють  44% респондентів.

Усі новини