«Кропивницький у блакитному»: акція на підтримку людей з аутизмом відбулася в обласному центрі

Вівторок, 2 квітня 2019 16:47

Сьогодні, 02 квітня, в обласному центрі відбулася низка флешмобів на підтримку поширення інформації про аутизм “Кропивницький у блакитному”.

Всесвітній день розповсюдження інформації про проблему аутизму — дата, запроваджена рішенням Генеральної Асамблеї ООН від 18 грудня 2007 року.
Цього дня в усьому світі проходять заходи, спрямовані на привернення уваги до людей з аутизмом.

У Кропивницькому загальноміський флешмоб охопив кілька локацій та об’єднав студентів Центральноукраїнського державного педагогічного університету ім. В. Винниченка, Центральноукраїнського національного технічного університету та будівельного коледжу. Усі учасники акції одягнулись у блакитні плащі, оскільки це міжнародний колір людей з аутизмом, яких ще називають “діти дощу”.

Завершальним став флешмоб на площі перед міською радою, у якому взяли участь представники громадської організації “Серце матері”.

- Найбільше людям з аутизмом потрібна підтримка, але ще більше вона потрібна членам їхніх сімей, - зауважила керівник Центру комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю Лілія Місюня. - Якщо ви раптом побачите дитину, у якої, наприклад, у супер-маркеті почалась істерика, не треба на неї вказувати пальцем, а з розумінням поставитись до ситуації і висловити підтримку її батькам, дати їм зрозуміти, що ви знаєте, що така хвороба є.

За словами Лілії Місюні, проблема соціалізації дітей з аутизмом винесена на державний рівень. Зараз вони вчаться в інклюзивних школах з іншими дітьми, також навчаються в училищах, ВУЗах, займаються спортом, творчістю, мають професію. Керівник Центру комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю наголосила, що суспільство повинне допомагати дітям з аутизмом соціально адаптуватися.

Завершилась акція на підтримку поширення інформації про аутизм спільним танцем учасників заходу та випусканням у повітря блакитних кульок.

Усі новини