Інклюзія: освітня політика та практика у Кропивницькому

Четвер, 8 лютого 2018 15:18

У Кропивницькому відбулася нарада-семінар керівників закладів загальної середньої освіти міста з теми: «Інклюзія. Освітня політика та практика»

Головною метою семінару стало визначення ролі керівника закладу в активному впровадженні інклюзивної освіти, розширення знань щодо специфіки роботи з дітьми з особливими потребами, отримання практичних навичок по створенню універсального дизайну інклюзивного класу.

Начальник управління освіти Лариса Костенко. ознайомила учасників семінару із напрямками сучасної державної політики щодо освіти дітей з особливими освітніми потребами, проінформувала про існуючу мережу інклюзивних класів та визначила напрямки роботи управління освіти по створенню сприятливого освітнього середовища для дітей з особливими освітніми потребами, розповіла про особливості роботи інклюзивно-ресурсного центру міста.

У практичній частині семінару досвідом роботи ділилися педагоги КЗ "Навчально-виховне об'єднання "Спеціальна загальноосвітня школа І-ІІ ступенів №1. По закінченню презентації присутні мали можливість побачити універсальний дизайн класної кімнати для учнів, які потребують корекції інтелектуального розвитку та познайомитися з особливістю організації навчального процесу для вищезгаданої категорії дітей.

У рамках запланованих заходів учасники семінару провели тест-драйв спеціально обладнаного автобусу для перевезення дітей з порушеннями опорно-рухового апарату.

На базі Інклюзивно-ресурсного центру міста, де проходила друга частина наради-семінару. керівники закладів отримали та на практиці закріпили алгоритм дій по направленню дитини на комплексне психолого-педагогічне вивчення.

Усі новини