Галина Негода: Правила утримання зелених насаджень є обов’язковими до виконання на території Кропивницького

Понеділок, 10 червня 2024 14:33

Зелені насадження є невід’ємною складовою частиною екосистеми Кропивницького та відіграють важливу роль у підтримані нормального екологічного балансу, виконуючи захисні та санітарні функції, тому необхідність збереження та примноження зелених насаджень очевидна. На цьому наголошують у відділі екології та контролю за використанням і охороною земель департаменту містобудування та земельних ресурсів Кропивницької міської ради.

Із часом дерева досягають вікової межі і піддаються фаутності - грибковому захворюванню стовбурної та гіллячної частини, всихають та, відповідно, у такому стані створюють аварійно-небезпечні умови для оточуючого населення, звертає увагу начальниця відділу Галина Негода.

Та щоб видалити зелені насадження необхідно суворо дотримуватися визначених чинних законодавством України правил.

- Необхідність обов’язкового оформлення дозволу для видалення зеленого насадження передбачена ст. 28 Закону України «Про благоустрій населених пунктів», - наголосила посадовиця. - Порядок оформлення дозволу на видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах визначений Кабінетом Міністрів України. Це Постанова Уряду від 01 серпня 2006 року № 1045 зі змінами та доповненнями.

Видалення зелених насаджень здійснюється у разі:

- виконання підготовчих і будівельних робіт на об’єктах відповідно до статей 35-37 Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності”;

- знесення аварійних, сухостійних і фаутних дерев, а також самосійних і порослевих дерев з діаметром кореневої шийки не більш, як 5 сантиметрів;

- ліквідації аварійної ситуації на інженерних мережах населеного пункту;

- відновлення світлового режиму в житловому приміщенні, що затіняється деревами;

- проведення ремонтних та експлуатаційних робіт в охоронній зоні повітряних ліній електропередачі, на трансформаторній підстанції  і розподільному пункті системи енергопостачання, мережі водо-, теплопостачання та водовідведення, телекомунікаційній і кабельній електромережі;

- досягнення деревом вікової межі;

- провадження господарської діяльності на території розсадників з вирощування декоративних дерев та кущів;

- ліквідації наслідків стихійного лиха, аварійної та надзвичайної ситуації.

Правила утримання зелених насаджень у населених пунктах України затверджені наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 10 квітня 2006 р. № 105, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 27 липня 2006 р. за № 880/12754.

- Такі Правила розроблені з метою охорони та збереження зелених насаджень у містах та інших населених пунктах і утримання їх у здоровому впорядкованому стані, створення та формування високодекоративних, стійких до несприятливих умов навколишнього природного середовища насаджень, - підкреслила Галина Негода. - Правила є обов’язковими для виконання всіма установами, підприємствами, організаціями та громадянами, які займаються проектуванням, створенням, ремонтом і утриманням зелених насаджень, розташованих на територіях населених пунктів України.

Відповідно до пункту 5.5. розділу 5 Правил відповідальними за збереження зелених насаджень і належний догляд за ними на об’єктах благоустрою державної чи комунальної власності є балансоутримувачі цих об’єктів, а  на територіях установ, підприємств, організацій та прилеглих територіях – установи, організації, підприємства. На територіях земельних ділянок, які відведені під будівництво – забудовники чи власники цих територій. На безхазяйних територіях, пустирях – місцеві органи самоврядування, а на приватних садибах і прилеглих ділянках – їхні власники або користувачі.

- Також, просимо враховувати, що пунктом 5.8 Правил, догляд за зеленими насадженнями на вулицях, площах, бульварах, майданах повинен проводитися спеціалізованими підприємствами, організаціями зеленого господарства, які укомплектовані спеціальною технікою та механізмами, кваліфікованими спеціалістами, на умовах договору з балансоутримувачем, - звертається Галина Негода. - Хочемо попередити, що відповідно до вимог чинного природоохоронного законодавства видалення дерев без відповідного дозволу тягне за собою притягнення до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу та відшкодування шкоди завданої навколишньому природному середовищу. Видалення зелених насаджень може проводитися лише після отримання документу, який посвідчує право на проведення таких робіт.  Звертаємо увагу, що за висновком Комісії в результаті проведених обстежень по об’єктам стан зелених насаджень яких потребують негайного видалення, роботи проводяться невідкладно.  У разі несвоєчасного виконання акту, внаслідок чого може бути нанесено шкоду довкіллю, життю і здоров’ю пішоходів, пошкодження транспортних засобів, для вжиття заходів реагування до порушника правил благоустрою міста про це буде повідомлено Інспекцію з благоустрою Кропивницької міської ради та Державну екологічну інспекцію Придніпровського округу, згідно з чинним законодавством.

Для отримання дозволу на видалення зелених насаджень фізичні  та юридичні особи (спеціально  вповноважені  підприємства, організації,   які відповідають за збереження та догляд за зеленими насадженнями  на підпорядкованих територіях зеленого господарства, а саме: КП «Благоустрій», КП «ЖЕО № 1, 2, 3, 4» КП «ЖЕК № 9», ОСББ та інші установи та організації) повинні звертатись з відповідною заявою про надання акта зелених насаджень, що підлягають видаленню та про надання ордера на видалення зелених насаджень до Центру надання адміністративних послуг Кропивницької міської ради у форматі «Прозорий офіс» за адресою: вулиця Архітектора Паученка, 41/26.

Усі новини

Шановні освітяни Кропивницького!
П'ятниця, 4 жовтня 2024 09:44