Два інвестиційних проекти у Кропивницькому претендують на співфінансування з Регіонального фонду підтримки підприємництва
Одним із стратегічних напрямів забезпечення сталого економічного розвитку є розвиток малого підприємництва — найбільш мобільного, конкурентоспроможного, сегменту економіки будь-якої держави. Мале підприємництво виконує ряд важливих економічних та соціальних функцій, дозволяючи ефективно вирішувати завдання виробничого, наукового та господарського характеру.
Проте в сучасних умовах суб’єкти малого та середнього підприємництва стикаються з безліччю стримуючих факторів і проблем, які доводиться долати самотужки. Зокрема, це і складність доступу до фінансових (кредитних) ресурсів і відсутність кваліфікованих кадрів, і наявність адміністративних бар’єрів.
Усі зусилля міської влади Кропивницького спрямовані на створення сприятливого підприємницького клімату, умов для розвитку підприємницької ініціативи та поліпшення бізнес-клімату в обласному центрі. Головним результатом діяльності стала модернізація регуляторного середовища, запровадження кардинально нової системи здійснення обов’язкових адміністративних процедур.
Крім того, управління економіки міської ради та Регіональний фонд підтримки підприємництва у Кіровоградській області у лютому 2017 року уклали договір про спільну діяльність щодо фінансової підтримки суб’єктів малого і середнього підприємництва. На виконання цього договору у Програму розвитку малого та середнього підприємництва у Кропивницькому на 2016-2020 роки в 2017 році у міському бюджеті передбачені кошти в сумі 60,0 тис. грн на надання фінансової допомоги суб’єктам підприємницької діяльності для впровадження інвестиційних бізнес-проектів за пріоритетними напрямками розвитку.
Протягом 2017 року на засіданні Координаційної ради з питань розвитку підприємництва було розглянуто та погоджено 2 інвестиційні проекти:
1. "Підвищення якості надання медичних послуг з діагностики та лікування методами бронхоскопічних, гастроскопічних та ректальних досліджень" (ПП "Лікарня Святого Луки");
2. "Обладнання овочесховища за сучасними технологіями для забезпечення потреб власного виробництва та жителів селища Гірниче у зимово-весняний період за соціально-доступними цінами» (Фізична особа-підприємець Куліш Н.В.).
Клопотання щодо виділення фінансової допомоги на реалізацію даних проектів направлено голові наглядової ради Регіонального фонду підтримки підприємництва у Кіровоградській області. А з міського бюджету погоджено співфінансування в сумі 10,0 тис.грн. по кожному проекту.