Державна підтримка місцевого самоврядування і стале проходження опалювального сезону – у центрі уваги Міністерства розвитку громад та територій України
Віцепрем'єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба та заступник Міністра Олексій Рябикін провели зустріч з представниками Всеукраїнської асоціації громад, Всеукраїнської організації обʼєднаних територіальних громад, Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування «Українська асоціація районних та обласних рад» та Асоціації міст України.
Від Кропивницького у робочій зустрічі взяв участь заступник міського голови Олександр Мосін.
Олексій Кулеба розповів про основні напрями роботи Міністерства на найближчий час та наголосив на важливості розбудови прямого діалогу та ефективної співпраці із кожним головою територіальної громади.
- Спільно ми маємо зосередити зусилля на розвитку проєктів згуртованості всередині країни. Тільки пліч-о-пліч можемо протистояти ворогу, – наголосив Олексій Кулеба.
Під час обговорення бюджету на наступний рік, Олексій Кулеба зазначив, що Міністерство розвитку громад та територій дотримується позиції, коли 64% податку на доходи фізичних осіб мають зберігатися в громадах, як важливий крок підтримки місцевого самоврядування.
Водночас заступник Міністра Олексій Рябикін акцентував увагу учасників зустрічі на тому, що зараз триває робота над максимальним дорученням усіх громад до співпраці з Державним фондом регіонального розвитку (ДФРР).
Окремо в діалозі порушена важливість збереження досягнень реформи децентралізації та її подальший розвиток, а також проходження разом опалювального сезону. Обговорювалася житлова політика та загальна ситуація в регіонах.
Серед проблемних питань, які стоять сьогодні перед громадою Кропивницького, Олександр Мосін відзначив нагальну необхідність модернізації та переоснащення централізованої системи теплопостачання обласного центру, а якісне проходження опалювального сезону 2024/2025 року та надійна і безперервна робота основного теплогенеруючого обладнання та теплових мереж є сьогодні пріоритетним завданням для міста. Тож Кропивницький розраховує на державну підтримку.
- Наразі для заміни теплових мереж від ТЕЦ у центральній частині міста по двох розроблених проєктах з виготовленою проєктно-кошторисною документацією необхідно 56,990 млн грн, що є вкрай важливим для стабільного надання послуги з централізованого опалення. Це капітальний ремонт теплових мереж по вулиці В’ячеслава Чорновола на суму 42,138 млн грн та реконструкція магістральних теплових мереж по вулиці Степана Бандери на суму 14,852 млн грн, - відзначив Олександр Мосін. - Дані проєкти віднесено до пріоритетних для міста Кропивницького, що мають важливе значення для інфраструктури та внесені в державну електронну екосистему DREAM.
Олексій Кулеба запропонував представникам асоціацій органів місцевого самоврядування зробити такі наради регулярними – раз на місяць збиратися та у рамках визначеного порядку денного обговорювати питання, які потребують контролю, а також відстежувати динаміку спільної роботи.