День пам'яті Чорнобильської трагедії у книгозбірнях Кропивницького

Вівторок, 29 квітня 2025 16:55

26 квітня 1986 року сталася одна з найбільших техногенних катастроф в історії людства – аварія на четвертому реакторі Чорнобильської АЕС. Щоб нагадати про цю жахливу трагедію та згадати про подвиг її ліквідаторів – мужніх людей, що віддали своє здоров'я і життя заради порятунку інших, в бібліотеках-філіях Кропивницької МЦБС було проведено ряд заходів.

В бібліотеці-філії №5 відбувся Memory-тайм «Мужність ліквідаторів аварії на ЧАЕС». На заході були присутні учасники ліквідації аварії на ЧАЕС Первий Дмитро Михайлович, Дикий Олександр Миколайович та Унтілов Валерій Миколайович. Шановані гості розповіли подробиці тих трагічних подій весни і літа 1986 року, що назавжди змінили їх особисті долі та долю нашої країни. Користувачі бібліотеки ознайомилися з відповідною літературою на книжковій виставці-спогаді «Полин Чорнобиля гірчить і досі».

До річниці Чорнобильської трагедії у бібліотеці-філії №6 ім. Леоніда Куценка, 24 квітня, відбувся відеоперегляд «Чорнобиль: біль крізь роки». Учасники переглянули відеоматеріал, який нагадав про події 1986 року, героїзм ліквідаторів та екологічні наслідки катастрофи. Після перегляду бібліотекарі провели огляд книжкової викладки «Пам’ятай про Чорнобиль… Думай про майбутнє!», на якій представлена художня, документальна та публіцистична література, присвячена трагедії та її відлунню в людських долях.

У стінах бібліотеки-філії №10 відбувся надзвичайно зворушливий захід, присвячений одній з найтрагічніших сторінок історії України – аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Відеоспомин під назвою «Важкий тягар Чорнобильського неба» подія, яка об'єднала учнів 6 класу Завадівської гімназії та всіх охочих у спільній хвилині пам’яті, осмислення та подяки. У формі мультимедійної презентації учасникам заходу було представлено історичний екскурс: від передумов катастрофи до її масштабних наслідків. Згадали й ліквідаторів, мешканців мікрорайону Завадівка, хто без вагань став між життям і смертю, зокрема Олександра Миколайовича Неділька. Звучали поезії Дмитра Павличка, Валентини Харченко, Юлії Хандожинської. Матеріали виставки-застереження «Чорнобиль – довгий слід трагедії» поглибили знання присутніх про події 26 квітня 1986 року, їхні причини та наслідки для України й усього світу.

Віртуальна виставка «Біль і пам'ять атомного квітня» підготовлена працівниками філії №15, представляє до уваги користувачів документальні, публіцистичні та художні твори письменників і журналістів про жахливу весняну ніч 26 квітня 1986 року – аварію на ІV блоці Чорнобильської АЕС. Автори видань розповідають про подвиг наших співвітчизників, котрі мужньо і самовіддано боролися з грізними силами атому, ціною власного життя врятували від ядерного лиха не лише Україну, а й увесь світ. Якби не подвиг простих людей, які ризикуючи власним життям і здоров’ям, врятували нас від подальшого поширення радіації, то важко навіть спрогнозувати повні масштаби трагедії не лише для України, а й всього світу.

25 квітня бібліотекарі філії №16 для учнів Ліцею нових технологій навчання провели віртуальну мандрівку "Чорнобиль. Покинутий світ". Під час заходу бібліотекарки розповіли про невеличкий районний центр, назва якого стала символом найбільшої в історії людства катастрофи. Після перегляду відеоролика учні відповідали на питання вікторини, чим закріпили свої знання та переконалися у необхідності бережливого ставлення до життя в усіх його проявах.

Бібліотекарі філії №18 розповіли користувачам про трагедію на ЧАЕС, відзначили негативний вплив аварії на стан навколишнього середовища і здоров'я населення, а також наголосили на героїзмі ліквідаторів аварії, які своїми діями і ціною життя врятували нашу країну. Читачі переглянули книги з виставки «Чорнобильська трагедія», фільм «16 маловідомих фактів про Чорнобиль» та у світлі сьогоднішніх подій поділилися новими фактами про Чорнобиль. Чорнобильська катастрофа назавжди змінила світ, засвідчивши, наскільки масштабними, руйнівними й невиправними можуть бути наслідки нехтування безпекою на атомному об'єкті. Ми знову опинилися на порозі ядерної катастрофи через військову агресію російської федерації на території України. Окупація ЧАЕС тривала 35 днів й відзначилась особливо тривожним стрибком значень радіаційного фону.

Темі чорнобильської катастрофи була присвячена година мужності «Пам'ять, що не згасає», яка відбулася в бібліотеці-філії №21. Читачі переглянули документальний фільм «Чорнобиль. Прихована правда», який проілюстрував не лише факти, але й емоції тих, хто пережив цю трагедію. Присутні поділилися думками про наслідки та причини катастрофи, спогадами своїх знайомих-ліквідаторів про дні роботи по ліквідації наслідків аварії. Хвилиною мовчання учасники вшанували пам'ять жертв Чорнобиля.

 

Усі новини

Заслужені нагороди кропивничанам
Вівторок, 29 квітня 2025 16:40